Magnum MX

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

magnumMX
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-28, 17:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magnumMX »

A czy tan zasilacz będzie działał z owym radiem?
http://allegro.pl/zasilacz-do-cb-radia- ... 12336.html
Dominik
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-29, 17:33
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Dominik »

Te 3A spokojnie wystarczą, sam miałem z tym radiem zasilacz 3A i ładnie chodziło ;-)
Baza: President Jackson + Maas KM2020 + Antena 1/2 λ
makowecki
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-13, 01:28
Lokalizacja: suchorzew
Kontakt:

Post autor: makowecki »

witam magnum mx tragiczne radio kupilem je kilka lat temu gdy kosztowalo 250zl szumy tragiczne zasieg przy taniej antence w miare szlo sie dogadac radio sie rozpada jest slabo wykonane szybka odpadla odrazu wiesza sie gdy jest ktos blisko mnie i prubuje cos do mnie powiedziec na szczescie zmienilem radyjko na o niebo lepsze awiec nie polecam pozdrawiam :-)
Mobil Alan 87+Densei ec 2002+Performer 5000+dopał RM KL 203 P
panterka2008
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-17, 11:56
Lokalizacja: znajomy

Post autor: panterka2008 »

magnumMX pisze:A podasz jakiś link na allegro albo w innym sklepie gdzie można to kupić?(mówie o zasilaczu)
Na bazie używam tego razem z Walkerem i jestem zadowolony http://radiocb.com.pl/1019,zasilacz-rad ... iczki.html
Panterka
seba129
Posty: 24
Rejestracja: 2012-08-15, 07:33
Lokalizacja: Oj dalekooo

Post autor: seba129 »

Witam posiadam to radio Magnum mx wraz z anteną magnesową WILSON LITTLE WILL....... SWR na 1- 1.2 na 40 - 1.1 mam pytanie co mozna jeszcze zrobić by polepszyć zasięg słyszalności nadawania i odbierania??????........ czy pomoże mi zakupienie lepszej gruszki z echem i podbiciem ????? ................ wspomne ze gruszkę mam orginalną z tego modelu oraz wymienione wiltry w tym radyjku przez elektronika bo padły mi i radio trzeszczało aż za i je wymienił ........ będę wdzieczny za wskazówki .......... :cry:
MarianP.

Post autor: MarianP. »

Najlepiej zmienić ten szajs na normalne radio i normalną antenę.
seba129
Posty: 24
Rejestracja: 2012-08-15, 07:33
Lokalizacja: Oj dalekooo

Post autor: seba129 »

antena niby dobra chwalona przez użytkowników ...................a co do radio to nie siedze w temacie bo nowicjuszem jestem ---radio M-Tech LEGEND 2 to dobre radio??
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Też szajs , czytaj forum.
seba129
Posty: 24
Rejestracja: 2012-08-15, 07:33
Lokalizacja: Oj dalekooo

Post autor: seba129 »

Panowie to doradżcie jakie radio do 200-250zł??????
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Post autor: qset »

seba129 pisze:Panowie to doradżcie jakie radio do 200-250zł??????
w tej cenie only Yosan 120 oczywiście nowy poczytaj forum jest tego naprawdę dużo
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
seba129
Posty: 24
Rejestracja: 2012-08-15, 07:33
Lokalizacja: Oj dalekooo

Post autor: seba129 »

oki dzieki za wskazówki --mimo tego zapytam raz jeszcze ..czy zakupienie gruszki z echem i podbiciem obojętnie do jakiego radia .....to pomoze coś w słyszalności mnie na odległość?????
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: MarcinMMz »

Większy zasięg osiągniesz dzięki lepszej, wyższej antenie. Odnosnie wzmocnienia i echa w mikrofonie: jeżeli radio nie przytłumi wzmocnionego sygnału z gruszki to na granicy szumów twój głos będzie czytelniejszy. Jednak w praktyce jest tak że bez regulacji ogranicznika modulacji w radio różnicy wiekszej nie zauwazysz (raczej nie zauwazą Ci co Ciebie słuchają). Co do echa to rzecz gustu. W większości efekt na tyle "dowalony" że raczej działa w drugą stronę, tzn. Ci co używają stają się niezrozumiali. Ja lubię echo ale takie wypełniające kiedy to jego poziom jest ledwo co zauwazalny.

Zdecydowanie polecam ruch w kierunku wyższej anteny. Drugi krok to radio z dobrym odbiornikiem. Trzeci dobry mikrofon. Osobiście tak bym inwestował w sprzęt.
Alan i wszystko jasne...
Awatar użytkownika
Rosa
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-15, 17:51
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Rosa »

CB Radio Magnum MX , antena Premier ML-145 , miernik SWR
Ja mam te radyjko i teraz mam taki problem ze mnie slychac jak z wiadra jakiegos i niewiem czy to gruszka czy cos innego.

Pomozecie mi?
:)
LosHL
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-25, 13:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: LosHL »

Koledzy !
W temacie CB jestem kompletnie zielony ponieważ moja przygoda z CB zaczęła się dopiero z jakieś trzy dni temu. I odnośnie modelu Magnum MX, jaki posiadam(dostałem je za free) mam parę pytań;

1. Czy radio Magnum MX w połączeniu z anteną Hustler może działać poprawnie ( chodzi mi o odbiór i nadawanie), i na jaki zasięg można liczyć ?

2. Czy to, że radio szumi jest sprawą normalną? Po skręceniu już nie szumi, ale czy wtedy będe słyszał innych?

3. Gdzie najlepiej umieścić antenę? ( magnes ) od razu mówię, że nie chce jej mieć na środku dachu.

Może moje pytania są stosunkowo głupie, ale proszę mi wybaczyć; to są moje początki w tym temacie.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

LosHL pisze:1. Czy radio Magnum MX w połączeniu z anteną Hustler może działać poprawnie ( chodzi mi o odbiór i nadawanie)
przez chwilę tak :-P
LosHL pisze:na jaki zasięg można liczyć ?
trudno wyczuć,to zależy od wielu czynników.
LosHL pisze:2. Czy to, że radio szumi jest sprawą normalną? Po skręceniu już nie szumi, ale czy wtedy będe słyszał innych?
sq wycina szumy i słabe sygnały,te mocniejsze powinieneś słyszeć.
LosHL pisze:3. Gdzie najlepiej umieścić antenę? ( magnes ) od razu mówię, że nie chce jej mieć na środku dachu.
pytasz gdzie najlepiej a jednocześnie odrzucasz najlepszą opcję ;-)
daj gdzie Ci wygodnie,najlepiej na dachu.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Magnum”