cobra 29 ltd clasic gałkologia??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

gregoryT
Posty: 29
Rejestracja: 2010-09-28, 13:17
Lokalizacja: Warszawa

cobra 29 ltd clasic gałkologia??

Post autor: gregoryT »

Witam!!Zakupiłem dla ojca cobrę 29 ltd clasic w śmiesznych pieniądzach bo za 250zł z przesyłką zamiast jego parszatego unidena 520xl.Radyjko wy testowałem osobiście z antena sirio ml145.Jestem zaszokowany kultura pracy tego radia bo niejeden president przy nim wymięka ale ja nie o tym.Moglibyście opisać coś o gałkologi tego radia bo z cb korzystam od nie dawna i nie bardzo we wszystkim jestem oblatany a chcę po prostu wiedzieć co do czego i jak to wyregulować??
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

VOL - głośność
SQL - blokada szumów
DYNAMIKE - mic gain, czyli czułość mikrofonu, jeśli nic nie piszczy u odbiorcy to zostawić na maksimum
RF GAIN - regulacja czułości, maks w prawo największa czułość, w tym modelu nie trzeba się skręcać, żeby nie było sieczki, więc zostawić na maks, ewentualnie w dużym natłoku skręcać w lewo
DELTA TUNE - dostrajanie odbiornika do nadawcy, niestety nie wiem jaki jest skok, najlepiej zostawić w pozycji neutralnej
SWR CAL - kalibracja swr miarki, raczej tylko dla sprawdzenia, czy antena nadal jest na dachu :-)

S/RF/SWR/CAL - przełącznik wskazań s-matra - S/RF - to odbiór i nadawanie, SWR - sprawdzenie swr, CAL - kalibracja swr miarki
NB/ANL - włącznik filtrów p-zakłóceniowych, najlepiej w aucie mieć włączone na maksimum w górę
CB/PA - przełącznik pasmo CB/zewnętrzny megafon
BRT/DIM - jasne/ciemne podświetlenie
CH9 - szybki kanał ratunkowy
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
konrad12

Post autor: konrad12 »

Volume - włącznik i głoośność
Squelch - wyciszanie szumów
Dynamike - inaczej Mic Gain, regulacja wzmocnienia mikrofonu, na maksa w prawo
RF-Gain - regulacja czułości odbiornika, maks w prawo, gdy są duże zakłócenia dajemy w lewo tyle ile nam trzeba
Delta tune - clarfier w wersji cobry, niepotrzebny na podstawowej "40", ustawiamy na godzinę 12 (w dołku) i zostawiamy tak
SWR cal - kalibracja miernika swr, potrzebne, kiedy sprawdzamy swr anteny

Przełączniki:

S/RF - w czasie nasłuchu widzimy z jaką siłą ktoś nadaje, w czasie nośnej nasza moc wyjściowa
CAL - kalibrujemy w tej pozycji miernik swr, nośna i kręcimy gałka swr cal do miejsca kalibracji na wskaźniku
SWR- odczytujemy wartość SWR
NB/ANL, ANL, OFF - włączamy i wyłączamy filtry przeciwzakłóceniowe
CB/PA - włączenie "papugi"
DIM/BRT - podświetlenie jaśniej/ciemniej
CH9/NORMAL - szybka 9
Dioda ANT - jeśli świeci w czasie nośnej to znaczy, że antena na zbyt wysoki SWR
gregoryT
Posty: 29
Rejestracja: 2010-09-28, 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gregoryT »

o i o to chodziło bardzo wam dziękuję za pomoc bo widzę że dobrze rozumowałem z regulacja tych pokręteł tylko że w cobrze sie troszkę inaczej nazywają :mrgreen: ale powiem wam że jestem w szoku pod względem kultury pracy tego radia :-D jedyną wadę jaką na chwilę obecną dostrzegłem w nim to jego rozmiary ale po prostu odbiorem to chyba nawet kładzie mojego presidenta walkera którego do tej pory stawiałem jako wzór pod względem pracy ;-) do firmy kobra sie zniesmaczyłem po tym jak mój ojciec jako pierwsze swoje radio kupił kobrę 19 z tych nowych a tu jakie miłe zaskoczenie stare ale jare :mrgreen: jeszcze raz dzięki za pomoc :-D
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

gregoryT pisze:do firmy kobra sie zniesmaczyłem po tym jak mój ojciec jako pierwsze swoje radio kupił kobrę 19 z tych nowych
szkoda, że nie z tych starych. Porządne małe radio :)
Awatar użytkownika
rsroka
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-20, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rsroka »

A tak z ciekawości...

gregoryt może to ty wczoraj ok. godz. 18.20 dopytywałeś jak cię słychać po montażu Cobry ?
Bo właśnie ktoś o to dopytywał i słychać go było na Bielanach
Opel Vectra C: President Johnny III + Sirio T3-27+ Motorola RSN 4001
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

koledzy cobra 29 nadaje z mocą 4 waty z tego co doczytałem, a czy jest możliwość podkręcenia mocy nadawania do max bezpiecznego dla radia
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Możliwość jest zawsze, ale mija się to z celem. 4W to czasem aż nadto.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

k0nr4d pisze:Możliwość jest zawsze, ale mija się to z celem. 4W to czasem aż nadto.
Nasz minimalista :mrgreen:

Z tego co pamiętam bez problemu jest do zrobienia 7W w Cobrze 29. Tylko po co? Różnica między 4 a 7W to żadna różnica.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Hasan-Łódź pisze:Nasz minimalista
Małe jest piękne :-P
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

w sumie nic nie będę robił dzisiaj widziałem sie z kolegą Hummer130 i sprawdziłem nadawanie/odbiór wyszło nieźle no i Hummer stwierdził że bardzo ładnie mnie słychać
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

jaroce80 pisze:w sumie nic nie będę robił dzisiaj widziałem sie z kolegą Hummer130 i sprawdziłem nadawanie/odbiór wyszło nieźle no i Hummer stwierdził że bardzo ładnie mnie słychać
Bo tak jest. Jak się oddalałeś to cały czas tak samo. Dzisiaj podobne doswiadczenie zrobiłem z Pioter1976 bawiłem się pokrętłem od mocy i uzyskałem raport że bez zmian.
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Bo tak jest. Jak się oddalałeś to cały czas tak samo. Dzisiaj podobne doswiadczenie zrobiłem z Pioter1976 bawiłem się pokrętłem od mocy i uzyskałem raport że bez zmian.[/quote]

przy okazji ugadamy sie na jakiś odsłuch z nagrywaniem bo chciałbym się usłyszeć jak to leci w eterze
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

jaroce80 pisze:przy okazji ugadamy sie na jakiś odsłuch z nagrywaniem bo chciałbym się usłyszeć jak to leci w eterze
dajesz znać , jesteś z sosnowca - włazim na wstęgi puszczam Cie przez kompa i z 4 sek lagiem słyszysz się u siebie.....jak dolecisz. Podam link i testujemy , Młody dolatywał do mnie na S4 M5 z Ktw.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Marek na tygodniu daje ci znać powiesz ci i jak i można spóbować
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cobra”