Kłopot z Cobrą 19 DXIV

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

lukaszyosan
Posty: 32
Rejestracja: 2013-07-01, 21:10
Lokalizacja: Darłowo

Kłopot z Cobrą 19 DXIV

Post autor: lukaszyosan »

Witam

Mam kłopot z Cobrą, właściwie tata ma. Jakiś czas temu kupiłem mu używaną Cobrę 19 DX IV. Dziś była pierwszy raz w długiej trasie no i po jakiś 40 km, czyli liczmy po 30 - 40 minutach, radio zaczęło się strasznie grzać w tylnej części. Co może być powodem takiej sytuacji?
foggy77
Posty: 30
Rejestracja: 2010-05-18, 04:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: foggy77 »

Powiedz Tacie,zeby wywalił ten szajs w pioruny i kupił sobie normalne radio!
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Po co zaraz wyrzucać ? Niech da komuś, kogo nie lubi.... albo wyśle dzieciom z Afryki - oni tam nic nie mają i może zrobią z tego paścia coś pożytecznego ??? :mrgreen:
Polecam lektórę forum, ta Cobra to jedna z większych padlin, przed kupnem kolejnego radia, poczytać , popytać i nie kupować zestawów z zestrojoną anteną, żeby radio działało jak należy też potrzebuje dobrej instalacji zasilania i dobrej, dobrze zestrojonej anteny.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Wojtek KR pisze:dobrze zestrojonej anteny
może masz za wysoki SWR ?
lukaszyosan
Posty: 32
Rejestracja: 2013-07-01, 21:10
Lokalizacja: Darłowo

Post autor: lukaszyosan »

Witam

Antenę stroiłem sam, SWR na poziomie 1,3. Cobrę kupiłem, bo chciałem, żeby tata miał jakąś szczekaczkę w aucie a poprzedni ITT też o kant roztłuc. No nic, nie ma co po niskich kosztach iść jak widać, bo chytry traci dwa razy:) Myślałem, że Cobra to dobre radio, bo z piętnaście lat temu bawiłem Cobra właśnie i Onwą. No nic, dziękuje raz jeszcze. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cobra”