COBRA 29 LX LE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

domino.pl pisze:[
Czy po za częstotliwością (ciut mylną) , po prawej części wyświetlacza coś jeszcze się wyświetla (po za Transmitting)?
Tak, Receiving. :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
matti201

Post autor: matti201 »

po włączeniu radia przez około 3 sekundy wyświetla się pełna nazwa radia

przy nadawaniu czestotliwość i Transmitting
przy odbiorze częstotliwość i Reciving (reciving tylko w czasie gdy coś idzie na głośnik, przy zamknietym SQ wyświetla tylko F )
w czasie korzystania z WX - weather i czestotliwość (tutaj już realna) kanału
przy skanowaniu scan itd

no i menu w tym miejscu jest wyświetlane w czasie gdy z niego korzystasz

hmmm... jak by pogrzebać w procu pewnie by się go zmusiło do wyświetlania powitania i właściwej częstotliwości, a także wszystkich opisów po Polsku, oraz zmiane podświetlenia na np czerwone w czasie nadawania.
W menu można sprawdzić wersję softu, a gdzieś wyczytałem ze będzie modyfikowany w zależności od rynku przeznaczenia (z tego co wiem coba nie sprzedaje oficjalnie poza USA, wiec nie wiem co to za info) gdyby była oficjalna wersja na rynek PL, pewnie ładnie by było wszystko po PL . Chociaż wg zapowiedzi miao być tylko 20 tyś sztuk tego radia, więc ne spodziewam się zmian softu, chyba ze nieoficjalne modyfikacje. Zresztą odpowiedziany on jest praktycznie za wyświetlacz i WX, odbiornik i nadajnik CB zrealizowane są dokładnie tak jak w starszych Cobrach (zmieniony jest tylko wzmacniacz audio) i procesor nie jest w żaden sposób połączony z tą częscią radia.


gała od kanałów jest akurat najwygodniejsza ze wszystkich, naprawde fajnie sie nią kręci, a dlaczego lata na boki juz pisałem - mikrostyki, nie analog jak w starszych wydaniach
przy okazji jak będe następnym razem rozkręcał radio zobace czy nie da sie jakoś wyeliminować luzów
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
matti201

Post autor: matti201 »

http://cbtricks.com/radios/cobra/29_lx_ ... /index.htm

/a apropos do moderatorów - może by zmienić nazwe tematu na jakiś bardziej przyjazny dla szukających informacji o tym radiu ;-)
matti201

Post autor: matti201 »

przejechałem z radiem ponad 3000 km po Europie, co zaowocowało następującymi przemyśleniami :

- wyświetlacz wydziela mase ciepła :mrgreen:

- Delta Tune - radio nie jest mistrzem selektywności, ale delikatne odstrojone stacje są "brudne" modulacyjnie, także przydaje się pokrętełko, a jak poodstrajane ludzie mają radia same wiecie :evil:

- w miejscach gdzie nie ma zakłuceń elektromagnetycznych, przy włączonym ANL, rozkręconym rfgainem na maxa i otwartym SQ, radio nie szumi, czyli nadaje sie do słuchania tak jak ja lubie - słabych sygnałów ;-) ale to raczej standard Cobry , nie ma o czym pisać :-P

to chyba na tyle
matti201

Post autor: matti201 »

wygląda na to , że moja obawa iż najsłabszym punktem radia jest duża gałka chyba znalazło potwierdzenie... chociaż w sumie nie wiadomo co pacjent z radiem robił


http://cgi.ebay.com/COBRA-29-LXLE-50TH- ... 3363e9aeb5
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Ja nie mogę pochwalić się takim kilometrażem, choć w sumie spędziłem z radiem porównywalną ilość czasu. Radio pracowało tak w aucie (około 2/3 czasu) i na mojej , pseudo bazie (1/3) czasu. Ogółem, użytkowałem je około 1 miesiąca, zamiennie z C200 (też szczęśliwie sprzedałem rytego lutownicą szrota)

Moja w 100% subiektywna opinia... jeden z gorszych TRX'ów sygnowanych znakiem Cobry, z jakim miałem do czynienia (A miałem... C25, C29 LE, C146, C148, C200)...
Ergonomia podwójnych potencjometrów jest żałosna, wykonanie mechaniczne niektórych elementów nie nastraja optymistycznie... o ile sama obudowa jest spasowana dobrze, to plastykowy front skrzypi i wygina się od zimna obcierając o gałki...

Jeżeli idzie o mój, konkretny model, to całkowicie nie odpowiada mi praca odbiornika... radio jest głuche, mało selektywne, razem z sygnałem użytecznym "ciągnie" masę śmiecia... dodatkowo wbudowany głośnik, albo sam, albo za sprawą odbiornika prezentuje korespondenta mało wyraźnie, niekiedy wręcz bełkotliwie.

Nadajnik też powinien być źródłem wstydu dla inżynierów Cobry, mało dźwięczna i cicha modulacja (nie zmienia tego znacząco nawet podłączenie wzmocnionego mikrofonu, robi się głośniej, ale nadal "bez życia") powoduje, że jesteśmy słabo słyszani w radiowym gąszczu.

(Z C29 LX LE & Densei EC 2002 słyszano mnie cicho choć wyraźnie... ten sam korespondent, po zmianie na U520 & K-PO NM 452 nie mógł się nachwalić modulacji. siła sygnału w obu przypadkach była raportowana podobnie, z lekkim wskazaniem na C29 LX LE)

Co pochwalę... tradycyjnie... filtry, czy ANL, czy NB dają radę i to więcej niż dobrze.

Moja opinia o moim modelu... blondynka... piękne po wierzchu, kiepsko w środku.
Nie wiem co pozmieniali, ale klasyczna C29 bije tą wersję w każdym calu i kosztuje połowę kasy... osobiście doradzam odsłuchanie przed zakupem... może zwyczajnie się nie znam...

PS. Co do przestrojenia... sprawdzałem, jest OK, radio ładnie "stoi" w częstotliwości, czy zimne czy wygrzane, więc to nie to...
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
matti201

Post autor: matti201 »

Co do nadajnika - próbowałeś popchnąć RV4 popchnąć w okolice maxa ?

Odbiornik pewnie też by sie przydało na generator i kręceie cewkami wrzucić - przecież to wszystko jest w fabryce ustawiane na oko.... nie wierze ze każde jedno radio trafia do laboratorium.

Sam napewno wiesz, ze co pożądniejdze sklepy w USa oferują tą cobre w kilku modyfikacjach... pierwszą, najtańszą jest opcja TUNE & LOUD.. dopiero później mofsety, echa i inne roger beepy

W kazdym razie mój egzemplarz nie różni sie od 29 NW ST WX aż tak drastycznie, jak w twojej opowieści.

BTW :mrgreen: musisz być mistrzem handlu i marketingu pisząc takie rzeczy na 4 dni przed godziną zero
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

To nie jest zły sprzęt, ale nie taki jakiego ja szukam... dwa, to tylko moje subiektywne opinie... jak napisałem... dla innych to radio może być wzorem selektywności i siły modulacji... do mnie nie trafiło... :roll:

Co do "miszcza handlu"... na naszym Forum panuje raczej kult "taniości" więc wystawiam w dziale Giełda bardziej z zasady, niż z wiary w faktyczną sprzedaż... :mrgreen:

PS.

Się nie znam, nie grzebię... dałem ileś tam za radio, dopłacanie do "tjuningu"... dla mnie bez sensu. Czy to standard w dzisiejszych czasach (President i jego ASC, RFG czu SQ) że trzeba każde radio poprawiać po producencie...

Oddam sprzęta "do ludzi" i poszukam coś ze wstęgami i zdecydowanie czulszym odbiornikiem...
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
matti201

Post autor: matti201 »

aixen pisze: ...
Się nie znam, nie grzebię... dałem ileś tam za radio, dopłacanie do "tjuningu"... dla mnie bez sensu. Czy to standard w dzisiejszych czasach (President i jego ASC, RFG czu SQ) że trzeba każde radio poprawiać po producencie...

...
w dobie masowej produkcji niestety tak.. kazde jedne kupione radio CB (niezależnie od firmy) należało by ustawić wg serwisówki

[ Dodano: 2011-04-02, 11:39 ]
kto sie nie załapał na LX LE ma okazje na LX LCD :)

https://www.cobra.com/detail/29-lx-lcd-cb-radio.cfm

http://cgi.ebay.com/Cobra-29-LX-CLOCK-T ... 35b0ecafdf

nie ma oznaczeń ze limited edition, ale za to prawdopodobnie nowszy soft (niemam po wyświetlanym zegarku)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Dziś słuchałem tego radia, zainteresowało mnie bo człowieczek nadawał z radia w piątkach... był w jednym z serwisów i odmówili mu przestrojenia tego...

Czy faktycznie jest przestrojenie tak problematyczne?
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
matti201

Post autor: matti201 »

standardowo dławik 4,7uF w szereg z kwarcem 10.240mhz wprowadza to radio w okolice zera na tolerowanym poziomie odchyłki uzyskanej w ten sposób częstotliwości :mrgreen:

znaczy, chcąc przestroić, robi sie dokładnie to samo co w przypadku powiedzmy U 520 XL, czy kazdego inego radia.

D... nie serwisant, przestraszył się procesora... gdzieś na samym początku tego tematu pisałem czym steruje procesor, oraz o tym że płyta główna jest zasadniczo taka sama jak w zwykłej C29
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

domino.pl pisze: Czy faktycznie jest przestrojenie tak problematyczne?
Nic trudnego tyle, że na wyświetlaczu i tak zostaje 27.xx5
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

matti201 pisze: płyta główna jest zasadniczo taka sama jak w zwykłej C29
Po zdjęciach jednak nie do końca taka sama, ale podobna. Jako wzmacniacz zastosowano już TDA, i dużo elementów zostało na płycie pominiętych. Widać to dokładnie na zdjęciach tej strony
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

jareko20 pisze:
matti201 pisze: płyta główna jest zasadniczo taka sama jak w zwykłej C29
Po zdjęciach jednak nie do końca taka sama, ale podobna. Jako wzmacniacz zastosowano już TDA, i dużo elementów zostało na płycie pominiętych. Widać to dokładnie na zdjęciach tej strony
Jednak ciągle jest to ten sam szrot.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cobra”