Lafayette Venus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

geezer
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-24, 11:29
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: geezer »


-bzykanie od silnika (filtr pomógł),
-dłużej trzymając klawisz 9/sht ( środkowy ) włącza się częstotliwość zakończona 5
> mógłbyś zdradzić JAKI to filtr pomógł z bzykaniem ?? Od tego chyba jest forum by się dzielić konkretnymi poradami...
> ta częstotliwość ma być zakończona "5" czy "0" ?

Moje radio wciąż startuje z samym Hello (bez Hello PO) i się zawiesza do czasu wyjęcia wtyczki z gniazda. Jest na to jakiś patent ??
Skokowe DX ?? Nie zauważyłem... w instrukcji też nic nie ma (u mnie jest po prostu ON/OFF)
Lafayette Venus + Sirio Mini Snake 27
pio17soft
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-06, 22:29
Lokalizacja: krakow

Post autor: pio17soft »

geezer pisze:> mógłbyś zdradzić JAKI to filtr pomógł z bzykaniem ?? Od tego chyba jest forum by się dzielić konkretnymi poradami...
> ta częstotliwość ma być zakończona "5" czy "0" ?

Moje radio wciąż startuje z samym Hello (bez Hello PO) i się zawiesza do czasu wyjęcia wtyczki z gniazda. Jest na to jakiś patent ??

Dławik z starego radia samochodowego blaupunkt reszta jak w załączonym schemacie.

Pasma cb http://pl.wikipedia.org/wiki/CB_radio .

W moim przypadku wina wieszania jest w dolaczonej w komplecie przejściówce.
dino777
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-15, 21:58
Lokalizacja: ZK

Post autor: dino777 »

witam wszystkich
aby nie zakładać nowego tematu, to może tu się dowiem co i jak, nosze się z zamiarem zakupu takiego radia i chodzi o to, jeżeli poustawiamy sobie wszystko w radiu tak jak chcemy i odepniemy zasilanie, (podłączenie pod zapalniczkę) czy te ustawienia zostają?? czy trzeba od nowa wszystko robić
Awatar użytkownika
Ace1985
Posty: 165
Rejestracja: 2009-09-15, 13:45
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Ace1985 »

Ostatnio jechałem dłuższą trasę z tym radiem i podróbką missouri i powiem krótko - masakra. Generalnie nie miałem instrukcji, więc z dobre pół godziny dochodziłem do ustawienia SQ, w końcu coś tam było słychać, ale taka praca z radiem to masakra, mało słychać, nie wyraźnie, mnie też prawie nie było słychać. To może zrazić do używania CB.

Jedynie filtry oki, bo w dieselu mitsubishi dawały radę.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Ace1985 pisze:Ostatnio jechałem dłuższą trasę z tym radiem i podróbką missouri i powiem krótko - masakra
Kolego, używanie jak napisałeś podróbki nie rokuje dobrego odbioru z żadnym radiem. Ja uzywałem te radyjko dość długo ale z rasową anteną i powtórze się - radio za te cene SUPER.
Mr.mapka
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-30, 22:16
Lokalizacja: stolica kuj-pomorskiego

Post autor: Mr.mapka »

Witam.
Na początek sie przywitam bo to mój pierwszy post tutaj.

Zakupiłem to radyjko jakiś czas temu. Walczyłem z nim długo i w końcu skutecznie.

Radyjko schowane pod siedzeniem, "gruszka" podłączona przez przedłużacz i jest bardzo dobrze.
W ciągu kilku ostatnich dni była bardzo dobra propagacja i spokojnie z auta w Toruniu na parkingu słuchałem rozmów z Włoch i Węgier.

Dlaczego walczyłem z radiem?
Miałem problemy podobne do kolegi z "podróbką" anteny.

U mnie z radyjkiem współpracuje Sirio AS 100 i na poprzednim radiu było OK.
Po podłączeniu Venus było tragicznie. Zasięg 400 metrów to było maksimum.
Po kilku dniach poszukiwań właśnie podczas nasłuchu z Włoch doszedłem co jest.
Otóż okazało się, że gwintowana końcówka z radia do której przykręcamy wtyk antenowy ma około 1cm długości natomiast gwint we wtyku około 1,5cm.
Po dokręceniu gwintu do końca wewnetrzna część wtyku była luźna i gubiła masę.
Po zmianie wtyku wszystkie objawy jak ręką odjął.
Kilkukilometrowy (około 7-9km) zasięg w mieście przy małych zakłóceniach to norma i to na ASQ. Po wyłączeniu automatu spokojnie słychać dalsze stacje.

Ogólnie z radia jestem zadowolony i na swoim przykladzie mogę potwierdzić, że radio jest ważne ale ważniejsza jest instalacja antenowa.
geezer
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-24, 11:29
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: geezer »

1. dziwne, że od początku nie dokręcałeś anteny do oporu ... czy chcesz kolego powiedzieć że antenę do Venus trzeba przykręcać na chama ??

2. pojawił się model 2012
http://allegro.pl/cb-radio-lafayette-ve ... 09221.html
i co się okazuje ?!

Jesteśmy posiadaczami skopanej wersji 2011 :(
"Poprawiony nowy model ma napisy w kolorze białym. Uwaga na modele z pomarańczowymi napisami miały problemy ze zbyt słabym mocowaniem kabla mikrofonowego w gruszce"

Nic dziwnego że słyszę często urywane rozmowy, zasięg skacze mi od 1 do 3-4km i nie słychać mnie już na dystansie 1 km !
Lafayette Venus + Sirio Mini Snake 27
Mr.mapka
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-30, 22:16
Lokalizacja: stolica kuj-pomorskiego

Post autor: Mr.mapka »

geezer pisze:1. dziwne, że od początku nie dokręcałeś anteny do oporu ... czy chcesz kolego powiedzieć że antenę do Venus trzeba przykręcać na chama ??
Nie.
Normalnie w radiu końcówka z gwintem ma około 1,5-2cm i spokojnie dokręcając antenę pozostaje jeszcze kilka zwojów wolnych.

W Lafayette, którego ja kupiłem końcówka w radyjku ma około 1cm. Przykręcenie do końca nic nie da jeśli jest złacze antenowe z długim gwintem (niby są to złącza standardowe ale nie do końca).
Założyłem złącze z krótszym gwintem i jest OK.

Nie chodzi tu o samo dokręcenie gwintu tylko o to, aby po dokręceniu część wtyczki z gorącą żyłą była dobrze dociśnieta. Nie będzie się ruszać gorąca żyła i nie będzie gubić masy.
geezer pisze:2. pojawił się model 2012
http://allegro.pl/cb-radio-lafayette-ve ... 09221.html
i co się okazuje ?!

Jesteśmy posiadaczami skopanej wersji 2011 :(
"Poprawiony nowy model ma napisy w kolorze białym. Uwaga na modele z pomarańczowymi napisami miały problemy ze zbyt słabym mocowaniem kabla mikrofonowego w gruszce"

Nic dziwnego że słyszę często urywane rozmowy, zasięg skacze mi od 1 do 3-4km i nie słychać mnie już na dystansie 1 km !
Mam model z bialym napisem zakupiony w połowie października w sklepie JanSerwis i jest OK.
Lafayette Venus + Sirio AS 100
klara13185
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-06, 10:23
Lokalizacja: śląsk

Post autor: klara13185 »

Hasan-Łódź pisze:A kto operuje teraz na tym rynku? Nowe modele wypuszcza Midland, Lafayette/Yosan i President. Reszta leży i kwiczy.
opal
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-20, 20:02
Lokalizacja: Legnica

Post autor: opal »

Witam,

przesiadłem się z Unidena 520xl na omawiane radyjko Venus i mam problem....

Po podłączeniu radia i ustawieniu na PO, jest problem z odsłuchem i nadawaniem, słaby sygnał.
Używam anteny President Florida ( wiem, że może nie jakaś mega super, ale malutka i z unidenem mi wystarczyła). Czy wtyk od tej anteny może być zły tak jak ktoś pisał wcześniej i stąd ten problem???

Może jakieś inne pomysły, bo aktualnie jest słabo i napewno gdzieś jest coś nie tak tylko gdzie :-P
opal
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-20, 20:02
Lokalizacja: Legnica

Post autor: opal »

Wszystko gra i jest super ;)
kubus00
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-27, 00:58
Lokalizacja: Malmö

Post autor: kubus00 »

witam wszystkich
jestem nowym na tym forum
posiadam radyjko venus mniej wiecej od 3 tygodni jestem zadowolony z tego radyjka wczesniej mialem presidenta trumana ale niestety sie wymoderowano a na szybkiego potrzebowalem radia wiec kupilem te urzywam go na dwuch roznych antenach
na przykladzie Midland ML 145 mialem mozliwosc slyszec rozmowy z odleglosci 250 km
i tej anteny urzywam w samochodzie sobowym a w ciezarowce mam President Missouri jak na razie nie mialem okazji przetestowac na odleglosc mam je podlonczone przez zapalniczke w orginale na kablu zasilajacym byl filt i bezpiecznik razem i chyba mam ta nowsza wersje z bialymi napisami
Ostatnio zmieniony 2012-08-27, 08:32 przez kubus00, łącznie zmieniany 1 raz.
venus+president Missouri lub
venus+Midland ML 145
Awatar użytkownika
drail
Posty: 280
Rejestracja: 2011-11-02, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: drail »

250km? Chyba 25km.
Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

kubus00 pisze:witam wszystkich
jestem nowym na tym forum
posiadam radyjko venus mniej wiecej od 3 tygodni jestem zadowolony z tego radyjka wczesniej mialem presidenta trumana ale niestety sie wymoderowano a na szybkiego potrzebowalem radia wiec kupilem te urzywam go na dwuch roznych antenach
na przykladzie Midland ML 145 mialem mozliwosc slyszec rozmowy z odleglosci 250 km
i tej anteny urzywam w samochodzie sobowym a w ciezarowce mam President Missouri jak na razie nie mialem okazji przetestowac na odleglosc mam je podlonczone przez zapalniczke w orginale na kablu zasilajacym byl filt i bezpiecznik razem i chyba mam ta nowsza wersje z bialymi napisami
katastrofa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”