Lafayette Apollo

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Lafayette Apollo

Post autor: k0nr4d »

Taka mała zabaweczka od Lafajeta :-)

Obrazek

Trochę suchych danych:

AM/FM
Skokowy RF Gain uruchamiany dłuższym przytrzymaniem szybkiej 9.
Przyciski zmiany kanałów
"Szybka 9" przycisk przełączający na kanał 9 (ratunkowy)
Blokada szumów SQ
Pokrętło zmiany głośności
Czytelny wyświetlacz LCD
Wbudowany ogranicznik zakłóceń (zapewne chodzi o ANL)
Gniazdo 3,5mm na głośnik zewnętrzny

Chwilę pojeździłem z nim dzisiaj po mieście, więc moje pierwsze spostrzeżenia opiszę.
Maleństwo, jak dla mnie, zmieści się praktycznie w każdym aucie. Pierwsze uruchomienie i zmiana standardu na PL poprzez jednoczesne trzymanie klawiszy szybkiej 9 i am/fm przed włączeniem. Co dziwne dla przeciętnego człowieka, kiedy mamy zera, na wyświetlaczu widnieje w rogu mała cyfra 5, w piątkach mamy puste miejsce :-) Obudowa solidna, mikrofon jak dla mnie dobry do dziecięcej zabawki, kabel cieniutki i dość sztywny. Wtyk DIN może nam przypomnieć stare nostalgiczne czasy, kiedy to nie było wtyków przykręcanych do gniazd. Wtyk siedzi pewnie w gnieździe, nie ma obawy o jego wyrwanie, jednak przy montażu gdzieś nisko obowiązkowo trzeba przedłużyć kabel, bo jest on dość krótki.

Pierwsze uruchomienie i od razu musiałem podłączyć głośnik zewnętrzny, bo niestety z małego głośniczka ciężko zrozumieć dalsze rozmowy. Szumofon to nie jest, ale mistrz selektywności również nie, ot na pierwszy rzut ucha przyzwoite radio do podstawowej łączności.

Odpalenie benzyniaka i miłe zaskoczenie, że nie słychać jednego wielkiego pierdu od zapłonu. Niestety czar pryska, kiedy ktoś nadaje z dalszej odległości niż trzy skrzyżowania dalej, bo na jego modulację nachodzi pykrotanie zapłonu. Na moje ucho ANL może nieco słabszy niż w chińskim Unidenie 520 sprzed 2-3 lat.
Odbiór w mieście na Alanie 9 Plus nie przyprawiał o ból głowy, czułość odbiornika ustawiona cały czas na maksimum, chwilowe sprawdzenie funkcji Local pokazuje, że działa ona bardziej jak wyciszenie odbiornika.

O modulacji niech się wypowie Przemek, bo on odsłuchiwał u siebie w firmie to maleństwo. Moim skromnym zdaniem w cenie do 200 zł bardzo przyzwoity radiotelefon do podstawowych zadań, do jakich przyzwyczaiła nas większość posiadaczy CB w naszym kraju.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Olo.

Post autor: Olo. »

Może dodam jeszcze:
wyjątkowo małe rozmiary radia: głęb. 135 mm / szer. 130 mm / wys. 41 mm
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

warto wziąć to Apollo zamiast mojego obecnego Alana 109?? jest za duży do mojego auta i nie bardzo mam go gdzie zamontować, a takie maleństwo już lepiej... dla mnie podstawowa różnica to brak RF-Gain, ale odkąd mam Alana, to chyba ze 4-5 razy pokręciłem nim... i jakoś ten basowy głośnik zaczyna mi przeszkadzać w alanie
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Można wymienić, rewelacyjnych różnic nie należy się spodziewać, ale przynajmniej uwolnisz się od plastikowej obudowy i zimnych lutów, które prędzej, czy później dotykają 109.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Młody

Post autor: Młody »

Cena prawie jak za Atene, wymiary bardzo zbliżone. Wg mnie nie warto, tam mamy przynajmniej płynny RF gain, gniazdo mikrofonowe 6pin a nie jakieś dziwne.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Młody_Dąbrowa pisze:gniazdo mikrofonowe 6pin a nie jakieś dziwne.
to gniazdo to klasyk :mrgreen:
samo radyjko dla prostego użytkownika, który również zwróci uwagę na "ubogi" wygląd, wydaje się jednak nieco za drogie.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Powiem tak - jest mnóstwo klientów, dla których wydanie 20-50zł więcej na radio jest poza ich percepcją.

Samo radio dość przyjemne i na pewno lepsze niż Alany 1xx czy TTI w podobnej cenie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Młody

Post autor: Młody »

dla mnie warte dołożenia są chociażby przyciski up/down w mik ale wiadomo... każdemu wg potrzeb i możliwości
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”