Lafayette Atena jakie ustawienia?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krysek89
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-04, 09:18
Lokalizacja: Radzyn podlaski / Łukow

Lafayette Atena jakie ustawienia?

Post autor: krysek89 »

Witam
posiadam to radio 3 miesiące z antena SIRIO ML145.

czytałem, że w tym radiu ma na wyświetlaczu pojawiac się "5", lecz u mnie z ta 5 jest tragedia.
Trzaski, zaklocenia, nic sie nie da zrozumiec.
Standard Po oczywiscie.
bez "5" jest NIBY ok, ale musze miec SQ odkrecony na maxa w lewo co za tym idzie radio musi ciagle szumiec.
Bo gdy ustawie SQ na ~10-ta zeby odciac szumy to radio ma strasznie krotki odbior nie przesadzajac do 2 km :(

Jazda z szumami na trasie jest uciążliwa wiec proszę was o opinie czy to jest normalne ???
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 191
Rejestracja: 2011-12-21, 20:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Post autor: Jantar »

Ja mam Yosana, a to bliźniacze radia i znaczek 5 na wyświetlaczu to potoczne "piątki", a w Polsce nadajemy w zerach, więc bez znaczka 5 na wyświetlaczu. Może SQ daj do poprawy u Hasana :)
Mobil: Yosan PRO-120 Konektor + WA-27/AT-1200 + Densei EC-2002 Konektor + Nokia HFS-9
Gonzo

Post autor: Gonzo »

"5" nie ma być na wyświetlaczu, bo jak powiedział Ci kolega prędzej w Polsce śmigamy na "0". A co do słabego zasięgu to sprawdź standardowo kabel w podstawie od anteny. Stroiłeś w ogóle tę antenę? Folia pod magnes przyklejona?
krysek89
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-04, 09:18
Lokalizacja: Radzyn podlaski / Łukow

Post autor: krysek89 »

Antena zastrojona idealnie 1.1
No tak bez piatki jezdze bo z 5 sie nie da.

Chodziło mi zapytac was jako uzytkownikow tego radia/blizniaka czy SQ na ~10 godzine powoduje u was az takie ograniczenie zasięgu? czy tylko u mnie jest problem

Bo antena Sirio 1.45m sama w sobie raczej oferuje dobry zasieg.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

A jak masz ustawiony rfgain?
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Gonzo

Post autor: Gonzo »

2km to kpina przy tym bacie. ;-) Ja SQ też na granicy szumów, czyli ok. 10. RF-G jak mam na maksa w prawo to spokojnie w trasie będzie 10km.
Właśnie, pytanie kolegi powyżej - jak masz RF ustawiony?
krysek89
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-04, 09:18
Lokalizacja: Radzyn podlaski / Łukow

Post autor: krysek89 »

max w prawo, max czulosc
Gonzo

Post autor: Gonzo »

To masz coś nie tak z radiem. Ew. sprawdź najpierw ten kabel w podstawie anteny, bo może się wyrwał.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

sebek1507, yosan a lafayette to tylko bliźniacze radia, w lafayette będzie na wyświetlaczu 5, bo nie ma innej opcji, było o tym już w kilku tematach na tym forum. Nawet jak jest przestrojona w zera to i tak będzie "5" na wyświetlaczu.

Kolega ma najwidoczniej słabo opanowaną gałkologię, lub nie wie, że CB szumi :-) wykluczyłem opcję uszkodzonej anteny z powodu podania SWR na poziomie 1,1.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
krysek89
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-04, 09:18
Lokalizacja: Radzyn podlaski / Łukow

Post autor: krysek89 »

Właśnie czytałem o tym, że w lafayette powinna byc 5.
Ale u mnie z "5" nie da sie nic zrozumieć, same trzaski.
Bez piątki jest już dobry odbiór ale no niestety krotki :/
Gonzo

Post autor: Gonzo »

KiMCIO pisze:sebek1507, yosan a lafayette to tylko bliźniacze radia, w lafayette będzie na wyświetlaczu 5, bo nie ma innej opcji, było o tym już w kilku tematach na tym forum. Nawet jak jest przestrojona w zera to i tak będzie "5" na wyświetlaczu.

Kolega ma najwidoczniej słabo opanowaną gałkologię, lub nie wie, że CB szumi :-) wykluczyłem opcję uszkodzonej anteny z powodu podania SWR na poziomie 1,1.
U mnie nie ma 5 na wyświetlaczu jakoś... Czytałem gdzieś, że stare serie miały 5 na wyświetlaczu mimo wszystko, ale stare.

1.1 mogło być przy strojeniu, nie wiemy czy taki SWR jest aktualnie, także nie można wykluczyć anteny. Niech sprawdzi SWR jeszcze raz.
krysek89
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-04, 09:18
Lokalizacja: Radzyn podlaski / Łukow

Post autor: krysek89 »

Bede gdzies blisko punktu napraw cb to sprwdze ten przewod od anteny moze faktycznie sie gdzies naderwal czy cos. W kazdym badz razie dzieki wam za pomoc
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

W antenach na magnesie przerwany lub wyrwany kabel to norma, także ja też stawiam na antenę.weź multimetr i posprawdzaj wszystkie przejścia w podstawie magnetycznej(gwint wtyku z gwintem pl na magnesie i tak samo bolec)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 191
Rejestracja: 2011-12-21, 20:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Post autor: Jantar »

KiMCIO pisze:sebek1507, yosan a lafayette to tylko bliźniacze radia, w lafayette będzie na wyświetlaczu 5, bo nie ma innej opcji, było o tym już w kilku tematach na tym forum
SZCZWANY_LIS pisze:Czytałem gdzieś, że stare serie miały 5 na wyświetlaczu mimo wszystko, ale stare.
Jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam, ale widziałem kiedyś Atenę bez 5 na wyświetlaczu i chodziło OK - stąd moje stwierdzenie i ten post. Może to rzeczywiście kwestia serii?
Mobil: Yosan PRO-120 Konektor + WA-27/AT-1200 + Densei EC-2002 Konektor + Nokia HFS-9
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Raczej kwestia serii. Skoro u Ciebie dobrze działa bez "5" to znaczy, że tak masz mieć ustawione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”