Czy da się jakoś poprawić ASQ w Lafayette Ermes Pro??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Czy da się jakoś poprawić ASQ w Lafayette Ermes Pro??

Post autor: stoper86 »

Witam:) Posiadam wyżej wymienione radyjko od około pół roku.
Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do działania automatycznej redukcji szumów bo według mnie działa to jak chce i często odcina w połowie zdania. Czy jest możliwość poddania tego radia "tuningowi"??
Moje poprzednie radio to Yosan 2204 i o wiele bardziej podobała mi się jego praca na automacie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Da się poprawić :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: stoper86 »

Tylko jak??:)
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Tajemnica zakładu :mrgreen: wyślesz pod odpowiedni adres przekonasz się.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: stoper86 »

To wyśle na poprawkę:D
Tylko jaki koszt??:)
Bo mam już dość tego odsłuchu...
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: stoper86 »

ramol pisze:tutaj masz opis regulacji asq
http://www.live-baza-mmz.aaf.pl/forum/v ... read_id=56
Wolałbym, żeby to zrobili profesjonaliści.
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

to po co pytasz jak to zrobić? :-D
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: stoper86 »

Bo zastanawiałem się czy jest taka możliwość. Poza tym te zdjęcia mi się nie chcą ładować z tego linku co podałeś.
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

faktycznie, chodzą tylko miniatury. przepraszam, nie sprawdziłem przed wklejeniem linku. radio wyślij do jakiegoś serwisu na modyfikację, zapłać za usługę i nie zawracaj sobie głowy, jak to zostało zrobione. pozdrawiam
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
ericandor
Posty: 14
Rejestracja: 2012-07-17, 18:50
Lokalizacja: internet

Post autor: ericandor »

stoper86 pisze:To wyśle na poprawkę:D
Tylko jaki koszt??:)
Bo mam już dość tego odsłuchu...
Jak za duzo rwie to mozesz albo obnizyc poziom ASQ (w serwisie), albo kupic dluzsza antene.

Jesli takie przycinanie zdarza sie rzadko i dla silnego sygnalu to najprawdopodobniej radio nadawcy jest rozregulowane i nic z tym nie zrobisz.

Jest jeszcze inna opcja, jezeli w Ermesie nie uzywasz galki SQ tylko caly czas lecisz na ASQ, to mozesz zmienic radio na Aresa (Polmar DX-40), Zeusa, Yosan JM-3031M lub wroc do JC-2204. We wszystkich tych radiach galka SQ reguluje parametr ASQ ktory w Ermesie jest na sztywno ustawiony. Mowiac inaczej, w tych radiach masz zawsze wlaczone ASQ (nawet jesli maja osobne guziki do wlaczania/wylaczania ASQ) a galka SQ regulujesz jego poziom. Czyli galka w tych radiach sam ustawiasz to co w Ermesie musi zrobic serwis.

Ostatnia opcja (jesli jednak uzywasz galki SQ w Ermesie), moim zdaniem najlepsza, tylko nie wiem czy praktykowana, popros w serwisie zeby potencjometr do regulacji poziomu ASQ w Ermesie zamontowali gdzies z tylu obudowy, zebys sam mogl sobie poeksperymentowac i ustawic odpowiedni, dla Ciebie i twojej anteny, poziom ASQ.

Pozdrawiam

Ericandor
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: stoper86 »

Antenkę posiadam Sirio Carbonium 113 cm i uważam, że jest optymalna jak dla mnie.
Właśnie miałem zamiar kupić Yosana 3031, ale coś mnie podkusiło na Ermesa i trochę tego żałuje. Radyjko wysłałem do kolegi Hasana i myślę, że po powrocie będę wreszcie z niego wreszcie zadowolony:)
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

ericandor pisze:Jest jeszcze inna opcja, jezeli w Ermesie nie uzywasz galki SQ tylko caly czas lecisz na ASQ, to mozesz zmienic radio na Aresa (Polmar DX-40), Zeusa, Yosan JM-3031M lub wroc do JC-2204. We wszystkich tych radiach galka SQ reguluje parametr ASQ ktory w Ermesie jest na sztywno ustawiony. Mowiac inaczej, w tych radiach masz zawsze wlaczone ASQ (nawet jesli maja osobne guziki do wlaczania/wylaczania ASQ) a galka SQ regulujesz jego poziom. Czyli galka w tych radiach sam ustawiasz to co w Ermesie musi zrobic serwis.
Pierwsze słyszę, żeby tak było :roll: Około rok temu jeździłem 2 tyg z Yosanem 2204 i nie zauważyłem takiej zależności. Jakieś bzdury ;-)
ericandor
Posty: 14
Rejestracja: 2012-07-17, 18:50
Lokalizacja: internet

Post autor: ericandor »

Witam
stoper86 pisze:Antenkę posiadam Sirio Carbonium 113 cm i uważam, że jest optymalna jak dla mnie.
Właśnie miałem zamiar kupić Yosana 3031, ale coś mnie podkusiło na Ermesa i trochę tego żałuje. Radyjko wysłałem do kolegi Hasana i myślę, że po powrocie będę wreszcie z niego wreszcie zadowolony:)
Tez mam Ermesa ale z Siro AS-100, w serwisie (Avanit Radio, Warszawa, dystrybutor Lafayette) obnizyli mi poziom ASQ bo przycinalo rozmowy (CB uzywam tylko w trasie i chcem szlyszec jak najwiecej). Byli bardzo zdziwienie ze chcem obnizyc poziom a nie podniesc ;) W efekcie w trasie przepuszcza nawet najslabsze sygnaly (o co zreszta mi chodzilo) ale w miescie (Warszawa) to tragedia, bo tutaj ciagle ktos nadaje, wiec ASQ ciagle otwarty ;) W takiej sytuacji wylaczam ASQ i uzywam klasycznego SQ (galka SQ w Ermesie) dosc wysoko zaciagnietego, po wyjechaniu z miasta wracam na ASQ.

BTW. Poprawa histerezy ASQ byloby to najlepszym rozwiazanie problemu rwania, tylko nie wiem czy da sie to zrobic...
jmaniek pisze:
ericandor pisze:Jest jeszcze inna opcja, jezeli w Ermesie nie uzywasz galki SQ tylko caly czas lecisz na ASQ, to mozesz zmienic radio na Aresa (Polmar DX-40), Zeusa, Yosan JM-3031M lub wroc do JC-2204. We wszystkich tych radiach galka SQ reguluje parametr ASQ ktory w Ermesie jest na sztywno ustawiony. Mowiac inaczej, w tych radiach masz zawsze wlaczone ASQ (nawet jesli maja osobne guziki do wlaczania/wylaczania ASQ) a galka SQ regulujesz jego poziom. Czyli galka w tych radiach sam ustawiasz to co w Ermesie musi zrobic serwis.
Pierwsze słyszę, żeby tak było :roll: Około rok temu jeździłem 2 tyg z Yosanem 2204 i nie zauważyłem takiej zależności. Jakieś bzdury ;-)
Kolego jmaniek, moja wypowiedz nie opiera sie na subiektywnych odczuciach z uzytkowania radia przez 2 tyg. rok temu, tylko na analizie budowy JC-2204. Polecam poczytanie watku "Poprawy i modyfikacje Yosan JC-2204".

Pozdrawiam

Ericandor
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

ericandor, nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Z zacytowanego przeze mnie fragmentu Twojej wypowiedzi wynika, że gdy mamy w yosanie 2204 włączone ASQ to kręcąc pokrętłem SQ możemy regulować próg otwarcia ASQ. Zgadza się ? Jeżeli tak jest to dlaczego w Yosanie 3031 Turbo poprawia się rwące ASQ :?:

Może ktoś to potwierdzić lub obalić ? :mrgreen: Ja w trakcie krótkiego co prawda do czynienia z radiem nie dostrzegłem takiej zależności. Ale może o czymś nie wiem...

PS. Znam treść wątku, który przytoczyłeś i nie znalazłem tam potwierdzenia Twojej hipotezy ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”