Lafayette Springfield

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

matti201

Lafayette Springfield

Post autor: matti201 »

40 kanałów cb
modulacja AM/FM
moc 4W

Regulacje:

volume
squelch
mic gain
rf gein

filtr nb/anl
tuba



Radiowa klasyka z lat 80-tych

Bardzo fest filtry przeciwzakłóceniowe w miarę selektywny odbiornik oraz przyjemny odsłuch, teraz już takich nie robią

Radio rzadko spotykane, szczególnie w takim dobrym stanie jak, ten egzemplarz :-)
mariorlar542
Posty: 115
Rejestracja: 2011-05-17, 16:11
Lokalizacja: Albigowa/Łańcut

Post autor: mariorlar542 »

witam.
odkopalem w domu wlasnie takie radyjko, ktore jak sie okazuje cos nie dziala. bylo w jakims serwisie i okazuje sie ze u nich wszystko bylo ok, jak wsadzilem do auta znowu przestalo dzialac, tzn nic nie slychac. w serwisie poowiedzieli ze moglo sie jakims cudem na 5 przelaczyc albo ze korys przycisk moze do tego sluzyc, jednak oni nie wiedza do konca o co chodzi...
nie pamietam nawet jak to radio dziala wiec tu pytanie do was czy warto je naprawiac (tym razym tylko i wylacznie wysylka do jakiegos lekjarza z forum), pytanie tym bardziej na czasie poniewaz jestem w trakcie szukania radia pod antene 2 metry do mobila
Olo.

Post autor: Olo. »

Porozmawiaj z Bessem.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Olo. pisze:Porozmawiaj z Bessem.
Dokłądnie, jeżeli jest w niezłym stanie może warto je przywrócić do życia.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Warto. Jest to jedno z najlepszych radii CB. Jeśli się nie zdecydujesz na naprawę to ja je chętnie odkupię takie jak jest uszkodzone :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
mariorlar542
Posty: 115
Rejestracja: 2011-05-17, 16:11
Lokalizacja: Albigowa/Łańcut

Post autor: mariorlar542 »

radio generalnie jest w dobrym stanie, prawdopodobnie cos tylko nie laczy lub jakiej luty nie trzymaja, podobno to czyste w tych modelach
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Springfield miał tragicznej jakości laminat a przy byle próbie lutowania odłaziły ścieżki.
Ścieżki również pękały i znalezienie takiej przerwy to ja trafić szóstkę w lotto.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Może się rdzeń w kubku gdzie wykręcił i działa kiedy chce - w każdym razie do zrobienia.
Ostatnio tak miałem z jakimś Alanem - koleś mi przywiózł do naprawy z załączoną 0,7 Stocka. Dzwonię do niego: przyjeżdżaj odebrać i przywóź kolejną butlę. Przyjechał i radio przestało działać :mrgreen:
No trudno, na drugi dzień znalazłem co mu się stało ... jak przetrzeźwiałem :lol:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Bess :) Bo tam się nie używa migomatu tylko lutownicę :mrgreen:
Wesołych Świąt przy okazji !
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Olo.

Post autor: Olo. »

Mayor7 pisze:Może się rdzeń w kubku gdzie wykręcił i działa kiedy chce - w każdym razie do zrobienia.
Ostatnio tak miałem z jakimś Alanem - koleś mi przywiózł do naprawy z załączoną 0,7 Stocka. Dzwonię do niego: przyjeżdżaj odebrać i przywóź kolejną butlę. Przyjechał i radio przestało działać :mrgreen:
No trudno, na drugi dzień znalazłem co mu się stało ... jak przetrzeźwiałem :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Lutownice to ja mam dobrą, laminat jest marny. Podobnie jak w kilku innych radiach.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Bess ! Ja żartowałem :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Ptaszyna
Posty: 44
Rejestracja: 2014-11-17, 19:32

Lafayette Springfield

Post autor: Ptaszyna »

Ahhhh, moje pierwsze własne radio! Leży chyba jeszcze gdzieś w piwnicy, w częściach... :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”