Szumy w Lafayette Atenie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Miromat
Posty: 24
Rejestracja: 2009-08-13, 19:56
Lokalizacja: Ząbki

Szumy w Lafayette Atenie

Post autor: Miromat »

Miałem Alana 109 i mi ukradli. Po przeczytaniu wielu opinii na różnych forach kupiłem Lafayette Atenę. I jestem zawiedziony. Radio szumi mocno. Odbiór z dalszych odległości jest mocno zaszumiony, czego w Alanie nie było. A Alan na forach jest uważany za radio marnej jakości. W Atenie nawet szumy własne po odpięciu anteny są znaczne, aby się ich pozbyć SQ trzeba ustawić na godz. 10. Zasilanie jest poprowadzone bezpośrednio z akumulatora, sprawdzane przy wyłączonym silniku.
Czy ten typ tak ma, czy trafiłem na felerny egzemplarz?
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Post autor: abarth »

Lafayette Atena jest bardzo polecana ze względu na dobre filtry. zreszta to jest to samo co Yosan 120 pro. według mnie trafiłes na zły egzemplarz. jesli wiążesz z nim przyszłosc polecam wysłać na tuning do KNKTR być może to cos pomoże... a moze miałes jakies zakłocenia zewnetrzne? typu tramwaj...?
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
pierzu
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-04, 18:51
Lokalizacja: kosumce

Post autor: pierzu »

Nabyłem u Hasana w piątek Atene v2 z mikrofonem densei no powiem ci bajka, w końcu radio godne miejsca w mym aucie. Wyślij na poprawkę nie będziesz żałował.
marcinc76
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-30, 08:42
Lokalizacja: internet

Post autor: marcinc76 »

Nie orientujecie się ile taka usługa "tuningu" w używanym radiu kosztuje ?
Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Jader2 »

pisz do Hsana...
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
kszlufik
Posty: 14
Rejestracja: 2013-05-30, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kszlufik »

potwierdzam nabyłem to radia w Konektorze z tuningiem i spisuje się rewelacyjnie. początkowo miałem problemy z zasięgiem ale było to spowodowane ustawieniem złej częstotliwości. Teraz na poprawnych ustawieniach śmiga rewelka. ustawienia sq na godz 10, rfgain na maxa anetna syrio 145 ml golf III. Nawet żona zadowolona bo słychać tylko odsłuch bez szumów. Czasami są delikatne zakłócenia ale od zewnętrz np. tramwaii
pozdr
Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Post autor: tery »

Miromat auto masz w dieselu czy benzynce? Jak benzynka to czy pamiętasz kiedy ostatnio wymieniałeś świece i kable WN?

Wymiana radia może pomóc ale to nie jest panaceum.
Awatar użytkownika
JayJay
Posty: 488
Rejestracja: 2012-06-27, 14:32
Lokalizacja: Białystok KO13ND

Post autor: JayJay »

Od zmiany radia dołożyłeś coś nowego do auta? Nawigację, ładowarkę do telefonu, czy może LEDy?
Radio "szumi" również przy wyłączonym silniku?
CRE 8900 knktr v.2; 575m6; RM KL 405; T5000; RSN4001A
AT-6666 knktr v.2; EC-2018 Turbo; HP 4000; RSN4001A
JFK II knktr v.2; CR577; B300p; T5000; CB-250
SMART knktr v.2; B150; MW4000; CB-250
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Mi się wydaje, że te problemy z Ateną są kwestią złego ustawienia radia :) Jest z tym trochę zamieszanie w Lafayette. Starsze wersje Ateny miały bodajże standard Es i 5 na wyświetlaczu. W obecnej serii jest "normalnie" jak w Yosanie :mrgreen: Tzn. standard Po i bez "5" :)
Oczywiście AM - jakby ktoś czasem zapomniał :mrgreen:
Miromat
Posty: 24
Rejestracja: 2009-08-13, 19:56
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Miromat »

Radio mam wymienione na nową sztukę. Ale większej poprawy nie zauważyłem.
tery, samochód mam benzynowy, świece wymieniane przy każdym przeglądzie, ostatnio rok temu. Kable WN są chyba od nowości, czyli 6 lat.
andrzejekgaj, od zmiany radia niczego do samochodu nie dokładałem. W większości jeżdżę bez nawigacji, więc na to urządzenie nie można zwalać winy. Szumi też przy wyłączonym silniku.
Radio ustawione na Po i bez "5". Co się dzieje, gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Post autor: tery »

Kable WN sprawdź profilaktycznie u elektryka. Mi w benzynce wymiana kabli i świec zmniejszyła zakłócenia o 40%.
Miromat
Posty: 24
Rejestracja: 2009-08-13, 19:56
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Miromat »

Wczoraj bawiłem się różnymi ustawieniami. I doszedłem do wniosku, że manipulując SQ i RF Gain da się tak ustawić, aby szumy zminimalizować. Nie da rady się ich pozbyć, ale jest to już poziom akceptowalny. Zresztą porównywałem na YouTube odsłuchy z Ateny i Yosana 120 to wszystkie są podobne do mojego. Tak więc wychodzi na to, że ten typ tak ma. Porównywałem na YouTube odsłuchy z Presidentami, to tam szumu prawie nie słychać. Ale Atena kosztuje 250 zł, a Presidenty >500 zł, więc różnica być musi.
Mój poprzedni Alan 109 szumiał mniej chyba dlatego, że w stosunku do Ateny miał mniejszą czułość, więc zasięg miał znacznie mniejszy i dostawał silniejszy sygnał, mniej zaszumiony.
cezarus-b

Post autor: cezarus-b »

Zgadzam się z ustawieniami, w starszych modelach 5 musiała być na wyświetlaczu, w nowszym, którego kupiłem w zeszłym miesiącu już 5 nie mam. Co do porównania z presidentami to się trochę nie zgadzam. Miałem przed tuningowaną ateną Harry III, U 520 ( ten nowy wietnamski szajs ), Johnny II i atena po tuningu chodziła najlepiej, bez zbędnych szumów. Brak zakłóceń z instalacji samochodowej, Rf na maxa, SQ na 10 i jest gitara.
Miromat
Posty: 24
Rejestracja: 2009-08-13, 19:56
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Miromat »

Może dlatego, że masz po tuningu. Moje Atena jest bez tuningu.
auto: Chevrolet Lacetti, radio: Lafayette Atena, antena: Sirio ML-145
cezarus-b

Post autor: cezarus-b »

Miałem i taką bez tuningu i to całkiem niedawno i równie dobrze działała, nie tak jak ta po, ale lepiej niż prezie po 6 stówek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”