Lafayette Ermes Pro nie odbiera i nie nadaje

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

piotruuch
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-23, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Lafayette Ermes Pro nie odbiera i nie nadaje

Post autor: piotruuch »

Witam,
posiadam radio Ermes Pro. Niestety jakieś dwa miesiące nie jeździłem na radiu bo wyjechałem na delegację. Po powrocie do domu odpaliłem auto i radio już nie działało. Akumulator nigdy się nie rozładował.

Problem polega na tym że radio uruchamia się i pracuje jakby normalnie. Niestety pomimo rozkręcenia radia na max głośności i wyłączeniu asq i skręceniu na min redukcji radio bardzo cichutko szumi prawie nie zauważalnie (jak przełącze na FM radio bardzo głośno szumi). Na tak ustawionym radiu nawet będąc w centrum w Poznaniu radio nic nie odbiera. Jak próbuje się pytać czy mnie słychać nie dostaję żadnej odpowiedzi.

Natomiast zauważyłem dziwne zapalane kontrolki na radiu których wcześniej nie widziałem i nie mogę znaleźć o nich słowa w instrukcji ani w necie. Chodzi o "LOC" i "5"
Obrazek

Proszę o pomoc czy radio jest uszkodzone czy uruchomiła się jakaś funkcja. Pozdrawiam
Caps

Post autor: Caps »

piotruuch, LOC to łączność lokalna.
natomiast "5" to nie u Nas.
U Nas radia pracują w "0".
Radio do przerejestrowania.
A działało ci wcześniej?
piotruuch
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-23, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piotruuch »

Tak radio działało pewnie przez rok albo dłużej. Własnie po tej przerwie takie jaja się zrobiły. A tym samochodem jeżdżę tylko ja i na 100% nikt mi nic nie pogrzebał. Ewentualnie ja musiałem coś wcisnąć przez przypadek. Czy jestem w stanie to przestroić i wyłączyć sam? Jak to wygląda?
kalin20
Posty: 89
Rejestracja: 2013-10-14, 12:25
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kalin20 »

Przełącz przyciskiem bodajże fun na wyświetlanie częstotliwości i zobacz czy radio nie chodzi przypadkiem w piątkach. Mogło się przestawić.
Mobil: Alan 48 classic, FD1818 "tuning", Sirio ML 145, Booster 747.
Caps

Post autor: Caps »

Ale żeby samo sie rpzestroiło ...

piotruuch, sam nie dasz rady przestroić.
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Wystarczy że po odcięciu zapłonu radio traci zasilanie. Wtedy po jakims czasie traci pamięć.
Pewnie da sie zmienić standard z piątek w zera. Pewnie się do ustawień fabrycznych przestawiło.
LOC do wyłączenia i tyle roboty.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

A mikrofon to masz podpięty? Albo może kabelki we wtyczce coś nie teges..?
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

piotruuch, tu masz instrukcje i opisane jak zmienić multistandard http://avantiradio.pl/photo/tinyMce/Laf ... a%20PL.pdf
Funkcja LOC wycina prawie wszystko, ustaw na DX i sprawdź standard.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Wtyk mikrofonowy dobrze sprawdź... Ja ostatnio się zastanawiałem, dlaczego się z nikim dogadać nie mogę, po kilkunastu minutach i kilkukrotnym poruszeniem kabla mikrofonowego radio całkiem przestało odbierać... Kable mi się pourywały.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mariusz_1004 »

Ta sytuacja kojarzy mi się z awarią jaką miałem w radiu President Johnny II.
Zachowanie radia jakie opisujesz na AM było identyczne.

Fachowiec stwierdził że uszkodzeniu uległ kwarc.
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
piotruuch
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-23, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piotruuch »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, przepraszam że nie odpowiadałem ale byłem na delegacji.

Instrukcja obsługi do której kolega podał linka jest bardzo okrojona, wiem bo taką samą dostałem. Pobawiłem się radiem dziś na szybko (stwierdziłem że zepsuć już się nie da).

Po przełączeniu radia na częstotliwość na kanale 19 wyświetlał mi nośną 27,185. Pobawiłem się i przy włączaniu radia przytrzymałem przycisk DW/M2. Znikneła ta "5tka". Po tym radio wyświetla 27,180. Nie wiem czy to dobra częstotliwość dlatego proszę o opinie.

Natomiast nie wiem w dalszym ciągu jak się aktywuje i dezaktywuje funkcję LOC.

Co ciekawsze dla wszystkich zainteresowanych rozszyfrowałem jak przeprowadzić reset radia. Trzeba wyłączyć radio, wcisnąć przycisk CH9/M3i cały czas trzymać - jednocześnie włączyć radio a przycisk cały czas trzymać. Po około 3 sekundach na wyświetlaczu pojawia się "RESET" i pali do momentu puszczenia. Potem puszczamy i jak się domyślam radio wraca do fabrycznych ustawień.

Niestety nie miałem okazji sprawdzić poprawności działania bo jechałem dziś służbowym autem ale już pierwsze rozmowy słyszałem więc postęp jest. Na pewno zniknęła ta funkcja LOC i "5".

Pozdrawiam i dziękuje Piotrek
odezwę się po testach
Caps

Post autor: Caps »

piotruuch, http://www.elsauria.pl/CB/ryczace40.html

Tabelka z częstotliwościami ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”