Lafayette Ermes

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Lafayette Ermes

Post autor: maxthebest »

Dotarł do mnie Ermes..Radyjko jest naprawde niewielkie, idealne do ewentualnej zabudowy, co ma a czego mu braknie - nie będe sie rozpisywał, to można podejrzeć w danych technicznych..Dla mnie najważniejsze zalety to: AQ, takie ASC w ichnim wydaniu (jak na pierwszy kontakt, to moim zdaniem tnie jak diabli słabsze sygnały i brakuje mu do wyregulowanego ASC w Johnnym, czy Harrym), Scan i DualWatch - tu minus dla instrukcji, bo nie podaje, że czynne tylko z załączonym AQ (wykonałem do dystrybutora niepotrzebny telefon, a potem sam się połapałem), mały, jak dla mnie zbyt zabawko-podobny, mikrofon, ale z wielkim plusem: sterowaniem kanałami i AQ dostępnym na gruszce (rewelacyjny pomysł). Modulacja jest przyzwoita, sygnały przychodzące, jak i wychodzące są czytelne - tu tez plus za dobre filtry, zakłócenie nie niszczą uszu, a od strony auta tez panuje cisza. Ogólne wrażenie - bardzo pozytywne, po prostu Ermes mi sie podoba.

Problem jednak sie pojawił, gdy podpiąłem antenę, a właściwie dwie do sprawdzenia (AS-100 i Little Wilsona). SWR z antena na środku dachu testowego Seicento wynosiło w obu przypadkach bardzo podobnie (1/20/40): 1,7/3.0/3.3 (!!)...Co wy na to? :-(
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
Awatar użytkownika
Nemiroff
Posty: 410
Rejestracja: 2009-04-06, 07:20

Post autor: Nemiroff »

ciąć, ciąć jeszcze raz ciąć , sprawdzić kabelek od swr
Nie sztuka zabić muchę na przedniej szybie, sztuka jest zabić muchę na bocznej szybie
Obrazek
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

Nemiroff, porównałem sobie, odpinając Johnnego w busie z Sirio T. 1000 i wpinając Ermesa - wynik (1/20/40):1.3/1.2/2.0. czyli chyba coś Seicento nie służyło masą ;-) Docelowo i tak to radio będzie w plastikowej Megance CC z bezmagnesówką, ale chciałem sprawdzić....
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”