Lafayette Atena

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lafayette Atena

Post autor: czarek0402 »

Akurat w moim Renault, 1.5 dci nie ma zakłóceń, nie było, ani w fabrycznym, ani po tuningu, przynajmniej dla głośnika z CB, dla głośnika zewnętrznego minimalnie jakby już słychać gwizdanie ze wzrostem obrotów, ale dlatego, ze mam go niedaleko głowy, ucha. Ale przy pracy silnika, szumie powietrza, opon, radia nic nie słychać. Czasami coś się przebijało, przebija na chwilę jak uruchomi się tylna wycieraczka, elektrycznie otwiera okno albo włączy się światła manetką, zwłaszcza jak mokro na dworze, odpala się zimne auto.
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
rustin
Posty: 121
Rejestracja: 2012-07-26, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Lafayette Atena

Post autor: rustin »

Przy włączaniu wycieraczek czy szyb nic nie słychać. Tylko przy dodawaniu gazu.
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Lafayette Atena

Post autor: edek1977 »

na szczęście nie jest to jakieś upierdliwe ale słychać, co ciekawe u mnie yosan 3031 też miał tak samo , natomiast w mniejszym yosanie 2204 tego nie było.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Lafayette Atena

Post autor: Speed »

rustin, więc pewnie jest to gwizdanie, które miałem na myśli ;-) u mnie w aucie też było to słychać.
czarek0402 pisze:Akurat w moim Renault, 1.5 dci nie ma zakłóceń, nie było, ani w fabrycznym, ani po tuningu, przynajmniej dla głośnika z CB, dla głośnika zewnętrznego minimalnie jakby już słychać gwizdanie ze wzrostem obrotów, ale dlatego, ze mam go niedaleko głowy, ucha. Ale przy pracy silnika, szumie powietrza, opon, radia nic nie słychać. Czasami coś się przebijało, przebija na chwilę jak uruchomi się tylna wycieraczka, elektrycznie otwiera okno albo włączy się światła manetką, zwłaszcza jak mokro na dworze, odpala się zimne auto.
Jedni mają ucho wrażliwsze na takie dźwięki inni mniej :-P ja akurat słyszałem to nawet podczas jazdy, gdzie dochodziła praca silnika, szum powietrza, opon i radio ;-) mało tego, po przejechaniu dłuższej trasy i wyłączeniu cb, czułem ulgę :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Bumelant

Lafayette Atena

Post autor: Bumelant »

Jakby ktoś zamierzał "zanabyć" i zastanawiał się jak "grzebana" Atenka daje radę w Skodzie Fabii II 1.6 TDI:

http://youtu.be/hR3t7k8bpgs" onclick="window.open(this.href);return false;

W trakcie nagrania dodaję gazu, manipuluje wycieraczkami, światłami oraz dmuchawą. Jak słychać, w tym samochodzie - brak jakichkolwiek zakłóceń z instalacji elektrycznej :-)
strony-internetowe
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-16, 17:20
Kontakt:

Lafayette Atena

Post autor: strony-internetowe »

Posiadam ten model u siebie w focusie mk2, poprzednio jeździł w seicento, punto, aveo, zero szumów, na prawdę fajne radyjko w odpowiednich pieniądzach. Poprzednio miałęm antenę Wilsona Litlle Will to łapało 12km, teraz mam Presidenta missouri i 5 km to max, a w radiu dziwna cisza :)
rustin
Posty: 121
Rejestracja: 2012-07-26, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lafayette Atena

Post autor: rustin »

Mam krótką floride i radio daje rade jako antymisiek.
Wytlumaczcie mi jak używać rfgaina. Na chwilę obecna zawsze mam go rozkreconego na maksa i jak wjeżdżamy do miasta do skręcam sq.


Tapatalk
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Lafayette Atena

Post autor: Speed »

rustin pisze:Wytlumaczcie mi jak używać rfgaina. Na chwilę obecna zawsze mam go rozkreconego na maksa i jak wjeżdżamy do miasta do skręcam sq.
RfGain używa się tam samo, tylko skręcasz go zamiast sq.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Lafayette Atena

Post autor: Lagunasnk16 »

rustin pisze: Wytlumaczcie mi jak używać rfgaina. Na chwilę obecna zawsze mam go rozkreconego na maksa i jak wjeżdżamy do miasta do skręcam sq.


Tapatalk

przeczytaj, to powinno Ci rozjaśnić zasadę działania
http://anteny-cb-radia.pl/lodz/cb-radia/9-galkologia" onclick="window.open(this.href);return false;
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lafayette Atena

Post autor: ochkarol »

rustin pisze:Mam krótką floride i radio daje rade jako antymisiek.
Wytlumaczcie mi jak używać rfgaina. Na chwilę obecna zawsze mam go rozkreconego na maksa i jak wjeżdżamy do miasta do skręcam sq.
Ja robiłem tak samo. Byłem zadowolony. :-)
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Lafayette Atena

Post autor: Pieczar »

ja w bliźniaku Ateny (Y120), RFG miałem na maksa i w mieście tylko SQ dawałem na 12, a przy dużej ilości śmieci na 13 i było super :-)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Lafayette Atena

Post autor: AntekPabianice »

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszystkie funkcje spełniają tę samą rolę i działają podobnie w każdym radiu. Nie tylko w Atenie. Wystarczy przejrzeć forum, w dziale http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=70" onclick="window.open(this.href);return false; jako ogłoszenie, zaraz na początku, jako ogłoszenie, więc się rzuca w oczy.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rustin
Posty: 121
Rejestracja: 2012-07-26, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Lafayette Atena

Post autor: rustin »

Czytałem to ale dla mnie , laika to nadal dziwna sprawa. Po prostu nie wiem, kiedy można, kiedy warto używać RFa aby nie tracić zasięgu.

Np RF mam odkręcony na maksa w prawo , SQ ustawiam na granicy szumu. Wjeżdżam do miasta i zaczynają się trzaski.
Wtedy SQ nie ruszam tylko skręcam w lewo RFa aż wyciszy się ?
Czy lepiej RFgain niech będzie maksymalnie w prawo a skręcić SQ aby szumy zniknęły??
W którym przypadku mam lepszą jakość i zasięg ?
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Lafayette Atena

Post autor: ochkarol »

Ja - jak już wspomniałem wcześniej - tak właśnie używałem. RF na maksa cały czas a regulowałem tylko SQ.
Nie odniosłem wrażenia, żeby coś mnie omijało w eterze, co powinno do mnie dotrzeć.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Lafayette Atena

Post autor: AntekPabianice »

Popraw e radiu SQ http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=396585#p396585" onclick="window.open(this.href);return false;

Rf - max w prawo na wolnym kanale, SQ krecisz w prawo na wolnym kanale do wycięcia szumów, przechodzisz na #19, RF krecisz w lewo, aż uzyskasz czytelne komunikaty. Potem tylko regulacja RF-gainem.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”