Lafayette trucker

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

misiekl pisze:Poczytałem trochę o tym lafayette trucker czy godne polecenia jest to radyjko?
zdecydowanie nie. SQ tnie na potęgę. oczywiście manualny. nie dało się normalnie poustawiać tego radia.
misiekl pisze:Czy lepiej może coś innego kupić, budżet jaki chce przeznaczyć to do 600z
nie polecam.
samo radio za 600 ? to spory budżet, za który możesz mieć większość radyjek. polecam President Walker, Uniden 68 lub 78, Cobra 29 lub 25.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
misiekl
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-08, 16:20
Lokalizacja: waw

Post autor: misiekl »

pasek888 pisze:
misiekl pisze:Poczytałem trochę o tym lafayette trucker czy godne polecenia jest to radyjko?
zdecydowanie nie. SQ tnie na potęgę. oczywiście manualny. nie dało się normalnie poustawiać tego radia.
misiekl pisze:Czy lepiej może coś innego kupić, budżet jaki chce przeznaczyć to do 600z
nie polecam.
samo radio za 600 ? to spory budżet, za który możesz mieć większość radyjek. polecam President Walker, Uniden 68 lub 78, Cobra 29 lub 25.
Tak budżet na radyjko 600zl, bardzo dziękuje za odpowiedź i podpowiedź po przeglądam te propozycje
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

i przeglądnij PW :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

ja nabylem niedawno i nie uwazam te posty za obiektywne porady, nie mialem problemu z ustawieniem, byc moze sq tnie ale nie w tym stopniu zeby wieszac odrazu psy na tym radiu, i według mnie jest warte tej ceny, fajne radio tylko nie dla tych co wymagaja cudow za sprzet za te kase, radio jak najbardziej poprawne w dzialaniu
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

kj9120, ile już sprzętów do CB miałeś w swoich rękach ?? może to jest pierwsze ?? Pasek miał kilka radyjek i ma porównanie.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

Wyobraz sobie ze to nie pierwsze radio ktore mialem a bodajze juz moje osobiste 3, a mialem w rekach duzo cb ktore pozyczalem, nie watpie w wiedze kolegi...tylko chodzi mi o to ze trzeba dawac opinie obiektywne co do ceny i jakosci...pewnie ze mozna miec presidenta za 700pln ale nie kazdy moze sobie na to pozwolic, i chodzi tez o wybrednosc sluchacza...ja jezdze po miescie, bylem juz dwa razy w trasie, nie narzekalem na kontakt, nie potrzebuje zasiegu rzedu 10km w miescie czy 20km w trasie, dogaduje sie a wedlug mnie to jest idea radiotelefonii, a na drodze wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie i zasieg rzedu 10km w trasie jest zupełnie wystarczajacy zeby pogadac i dowiedziec sie co sie dzieje. Zreszta po to jest forum zeby kazdy mogl wyrazic swoje zdanie nie urazajac nikogo, a moje zdanie jest takie ze z tym radiem mozna spokojnie wspołpracowac. Moj znajomy ma identyczne i tez jest zadowolony.
ajutdi
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-20, 13:46
Lokalizacja: PO/FZ

Post autor: ajutdi »

czy w tym radiu da się jakoś dopracować, poprawić SQ i ASQ jak np w presidencie?
hydroaw
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-23, 17:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hydroaw »

Radio można rozebrać i na płycie jest pontecjometr asq, można

odkręcić bardziej aby więcej słyszeć.

Gdy włączysz asq, regulacja wyłącznie rf-gain, sql nic nie robi.

Tylko tyle wiem.

Pozdrawiam

link
modyfikacje

[ Dodano: 2011-10-29, 21:28 ]
Witam :)

Ktoś zdradzi może, za co odpowiadają te potencjometry? :)

am1w
vr1 dev
level
asq
lsq
av4 (vr4)
mod (vr3)




Obrazek

Obrazek


Obrazek[img]http:
M1! lafayette trucker vs a9+
M2! Uniden 620pro+ D2002, w dziurce New Alaska
Luke16
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-05, 12:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Luke16 »

A ja mam problem z tym radyjkiem zakupione niecały tydzień temu... dzisiaj przyjechał znajomy z miernikiem SWR chcąc wystroić antenę ... na razie presneter delta 875s (tak tak wiem że chinol) antena miała być na tydzień tylko .... ale stwierdził że radyjko ma końcówkę mocy upaloną ... bo na jego mierniku nie bylo nawet 1W (tak tłumaczył) 3km słyszał nas bardzo dobrze my go też dopiero ok. 5km było już źle a my go dobrze słyszeliśmy... Możliwe to że jest upalona ta końcówka mocy?? Bo radio nowe zaplombowane zafoliowane nie podłączane bez anteny ...
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

Luke16 pisze:bo na jego mierniku nie bylo nawet 1W
moc radia sprawdzał na sztucznym obciążeniu.Bo jak nie ,to bajki opowiada .Jakby końcówka mocy była ujarana ,to by was nie było słychać ani na 3 ani 5 kilometrach .Winą za tak słabe osiągi ,obarczałbym antenę ,mizerna podróba ciulowego oryginału.Zmień antenę i będzie ok
Ostatnio zmieniony 2012-01-30, 15:03 przez ivo, łącznie zmieniany 1 raz.
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Jak na sztucznym obciążeniu sprawdzane nie było, to głupot nie słuchaj... I znając życie na wyłączonym silniku? Odpal samochód i zmierz jeszcze raz... - wynik będzie inny. Ale tego też nie bierz do siebie, bo to tak samo nie będzie prawidłowy wynik.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Luke16
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-05, 12:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Luke16 »

Dzięki IVO bo nowe radio i taki wałek... jechałem z tym radiem i tą antenę do domu trasę ponad 100km i z każdym się dogadałem może tak jak piszesz zasięg na nim nie był za super ale spokojnie się dogadywałem na automatycznym SQ a dzisiaj taki wałek... Jutro możliwe że tata kupi antenkę omege 27 albo as100 u bardzo fajnego Pana w Łasku który się na tym zna bo to dzisiaj mnie delikatnie załamało...

P.S Ten znajomy powiedział że antena jest dobra :D :D a ja poprostu ją miałem jako zapasową rezerwową :P
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

Tutaj Luke16,masz jak oryginał się spisuje,a kopia presenter delta 875s pewnie lepsza nie jest
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anten ... d,490.html
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Mati43

Post autor: Mati43 »

Jako że testowłem truckera i jego bliźniaka yosana excalibura moge stwierdzic to co koledzy wyżej że na ASQ wycina za duzo.
Za to Yoan Excalibur pomimo tego że to chińczyk wycina tak jak inne modele yosana czyli dopuszcza czystą modulacje.
Pojeździłem i z jednym i zdrugim radyjkiem i gdyby nie ASQ w Lafayette to radia oba są warte ceny i bardzo dobre, ale to moje zdanie. Wcześniej śmigałem z super sirio 9 i na tym radyjku ściągałem okolo 8-9km bardzo czystej modulaacji na ASQ.

Nie jest tak masywne i ciężkie jak jc224-m3031 ale porządnie zrobione.

powiedz kolego czeu akurat uderzaż w Truckera? a mylałes o alanie w din 1? Alan 220? Cenowo podobne i równie dobre radyjko.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Mati43 pisze:Za to Yoan Excalibur pomimo tego że to chińczyk
I tu ZONK. Yosan, oraz bliźniacze modele Lafayette są produkowane w Korei.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”