Albrecht AE-6199

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jqr
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-12, 14:46
Lokalizacja: Wałcz

Albrecht AE-6199

Post autor: jqr »

Czy miał ktoś do czynienia z tym radiem ?
Chciałbym sie dowiedzieć czy jest coś warte, jak w praktyce działa ASQ
Caps

Post autor: Caps »

jqr, posiadasz to radio? jak tak to przetestuj i napisz opinie o nim. Bo mając radio to TY i Twoi respondenci powinni wystawić ocenę i opinię jemu ;-)
jqr
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-12, 14:46
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: jqr »

Paskuda pisze:jqr, posiadasz to radio? jak tak to przetestuj i napisz opinie o nim. Bo mając radio to TY i Twoi respondenci powinni wystawić ocenę i opinię jemu ;-)
dopiero sie zastanawiam czy kupić, a na forum nie ma i nim żadnych informacji, więc albo nowość, albo poprostu mało znane
Caps

Post autor: Caps »

jqr, jak to jest okazja za grosze to brałbym i sprzedał.
A jak to po normalnej cenie to wolałbym dołożyć trochę kasy i kupic cos lepszego.
Bo patrząc na foto radia, widac, że nie posiada żadnych fukncji.
;-)
Caps

Post autor: Caps »

Typowy antymiśkowiec.
jqr
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-12, 14:46
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: jqr »

Paskuda pisze:Typowy antymiśkowiec.
tego to się spodziewałem,
pytanie jak wypada w porównaniu do innych stosunkowo tanich radyjek na podstawową 40tke (np. yosan120),
czy warto sie skusić z uwagi na asc (czy wogóle działa)
Caps

Post autor: Caps »

jqr, szczerze?
Wolałbym Yosana 120.
jqr
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-12, 14:46
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: jqr »

Paskuda pisze:jqr, szczerze?
Wolałbym Yosana 120.
tylko szczerze ;)

i o to chodzi
Caps

Post autor: Caps »

Zawsze można dołożyc i kupic cos więcej ;-)
Jakieś wstegowe ... :-P
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Paskuda pisze:Wolałbym Yosana 120.
Cóż za wierność marce. Dołoż i kup AE 5800 albo wyżej. Wcale nie taki szumofon jak się sądzi. Gabaryty Herbatnika + radiator. Taka niepozorna zabaweczka. Tyle, że do mobila to raczej za bogato - no chyba, ze ciągle w siodle a czasem za DX-ami tęskno :mrgreen:

A to pudełeczko z tematu to szkoda tych niecałych 300 PLN. Co to za radio, co nawet s-metra nie ma. No ja nie kumam. Sorry
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Caps

Post autor: Caps »

Dlatego darowałbym sobie to "cudo". ;-)
jqr
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-12, 14:46
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: jqr »

Paskuda pisze:jqr, posiadasz to radio? jak tak to przetestuj i napisz opinie o nim. Bo mając radio to TY i Twoi respondenci powinni wystawić ocenę i opinię jemu ;-)

Dostałem do przetestowania i jestem pozytywnie zaskoczony. W odbiorze ładnie wyrównuje poziom cichych sygnałów i dalekich rozmówców, czysty i przyjemny odbiór z głośnika. Nadawczo testowałem krótko - starym radiem i wg kolegi z którym dużo gadam w pomiędzy mobilami, jest lepiej niż w moim Lafayette Atena.
Zaskoczyło mnie poprawne działanie ASQ, generalnie ustawiony jest dość nisko i czuć że zmienia czułość przy wjeździe do dużego miasta. Parę razy przebiją się krótkie szumy i potem odcina troche wyżej.

Odrobinę brakuje mi DW i rf gaina, ale nie na tyle aby marudzić.

Obsługowo jest przyzwoite, przyciski mają trochę duży skok do zadziałąnia, ale po przyzwyczajeniu się OK, pokrętła są małe, ale bardziej przeszkodza, że SQ jest tak blisko VOL, że trzeba mieć małe palce, aby nie przekręcać obu zajednym razem. Wszystko wina małego rozmiaru radia - jest odrobinę mniejsze niż Yosan 120.
Wyświetlacz LCD bardzo czytelny pod dużym kątem. Podświetlenie wielokolorowe (niebieski, zielony, pomarańczowy) - jedyna zaleta tego bajeru, to to że kolory mają różną jasność i w ciągu dnia używałem pomarańczowy - bardzo przyjemnie widać, a w nocy zielony - najmniej razi w oczy. Na niebieski nie mogłem patrzeć - zbyt intensywnie świeci.

Zastanawiam się czy je zostawić, jak na klasę budżetową wg mnie nie jest złe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albrecht”