Albrecht AE 6890

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ksysko
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-17, 23:01
Lokalizacja: Jasło/Szczecin

Post autor: ksysko »

Witam

pozwolę sobie dodać swoja opinie na temat tego radia a to dlatego że zakupiłem go dzięki cb-forum

Na wstępie chciałem zaznaczam że wcześniej nie miałem kontaktu z CB

wybór padł na to radio z trzech powodów: po pierwsze jest mały a po drugie ma odłączany panel, a dla mnie było to istotne ponieważ zarazie nie zamierzam na stałe montować radia, a te cechy ułatwiły tymczasowy montaż radia i przy tym źle to nie wygląda, trzeci powód to że po przeczytaniu opinii o tym radiu i zadaniu pytania nikt go nie odradził, co przypadku innych jest inaczej

Radio jest podpięte pod zapalniczka panel w schowku w środkowej konsoli a radyjko w siatce elastycznej która już była w samochodzie po prawej stronie konsoli. Radio współpracuje z anteną President Indiana zamontowana na 16 cm magnes na tylnej klapie samochodu ( względy estetyczne - głupio mi się kojarzy na środku dachu, i wygoda) magnes jest mocny że mam problem ze zdjęciem anteny i SWR 1-1,3; 20-1,6; 40-2,3 - pokombinuje jeszcze z folią aluminiową pod magnes.

Z wyglądu radio robi fajne wrażenie, kolega porównał ten panel do panelów jakie występują w taksówkach.

Nie ukrywam że pierwsza przejażdżka była dla mnie rozczarowaniem strasznie mnie wkurzały te szumy jak ktoś z daleka nadawał i inne szumy pojawiające się czasem, potem nauczyłem się obsługiwać SQ i już była błoga cisza.

Pierwsze testy przeprowadziłem w trójmieście wiec trochę tam fal było to szybko użyłem LOC i była znowu cisza. Po kilku dniach jazdy, a trochę narobiłem kilometrów Trójmiasto-Warszawa-Szczecin-Trójmiasto, radyjko oceniam bardzo pozytywnie. W aucie cisza żadnych szumów - czego bardzo się obawiałem, jedynie te co towarzyszą przy nadawaniu innych mobili jak są daleko ale da się ich zrozumieć bez wysiłku, a po za tym cieszyłem się muzyka z radia i tak cała trasę.

Niestety po kilku dniach użytkowania, radio z funkcji antymiśki zrobił się anty-korek, dla tego że w ciągu tych kilku dni (dokładnie 5 bo tyle mam to radio) częściej chroniło mnie przed korkami (Torun-wypadek śmiertelny obwodnica cała zakorkowana, Reda-Rumia co najmnie 3x- jak ktoś tam bywa to wie co się dzieje w kierunku na Hel) niż przed miskami a i raz straż graniczna mnie złapał (skończyło się na upomnieniu) i z tej racji funkcja LOC jest totalna porażką, po jej wciśnięciu czyje się odcięty od świata, zasięg skraca się do coś ponad "Jak cię widzę, to cie słyszę" wiec musiałem się pogodzić z częstymi szumami na radiu w miesicie jak chce wiedziec co się dzieje np: jak wyjeżdżam z pod Makro w Gdyni czy droga w Rumi jest już zakorkowana.


Ogólnie radio bardzo dobre dla początkujących.Ustawiłem SQ na 3 kreski, czasami 4 i mam cisze jedynie to co istotne i wyraźne słyszę i po za mikrofonem to cała trasę praktycznie radia nie dotykałem wiec radyjko idealne na trasę ale w mieście nie jest gorzej, da się wytrzymać a do tej pory nie chciałem montować CB bo kojarzyło mi się tylko z denerwującym szumem. Kolega co zemną jechał bardzo chwalił, sam ma Johnny II i antenę na relingu Lemma-na ok 1,4m długości i mówił ze lepiej i czyściej zbiera niż jego.

Trochę długi opis i chaotyczny ale mam nadzieje że ktoś z korzysta z moich wypocin.
Mobil: Albrecht AE6890 + President INDIANA na magnes
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

ksysko pisze:SWR 1-1,3; 20-1,6; 40-2,3
mały OT
Skróć antenę lub wsuń bardziej promiennik i powinien się SWR poprawić
ksysko
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-17, 23:01
Lokalizacja: Jasło/Szczecin

Post autor: ksysko »

Krecik pisze:
mały OT
Skróć antenę lub wsuń bardziej promiennik i powinien się SWR poprawić
A antenę Indiane się stroi, mi się wydawało że nie, jedynie chyba tylko przyciąć na górze można
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 20:37 przez ksysko, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: Albrecht AE6890 + President INDIANA na magnes
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

każdą antenę się stroi oprócz helikali i przycina promiennik od dołu jeżeli wsuwanie nie pomaga
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ksysko
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-17, 23:01
Lokalizacja: Jasło/Szczecin

Post autor: ksysko »

JanC pisze:każdą antenę się stroi oprócz helikali i przycina promiennik od dołu jeżeli wsuwanie nie pomaga
Byłem teraz przy samochodzie i ja tam żadnej opcji regulacji nie widzę, zakładałem kumplowi antenę do CB i tam była regulacja na zasadzie odkręcenia śrubki i wysunięcia promiennika ale w INDIANA tego niewiedzę.

Z tego co pamiętam, a co było napisane na forum to INDIANA nie jest zwykłą prętówką
Mobil: Albrecht AE6890 + President INDIANA na magnes
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

ksysko pisze:funkcja LOC jest totalna porażką, po jej wciśnięciu czyje się odcięty od świata, zasięg skraca się do coś ponad "Jak cię widzę, to cie słyszę"
Precyzujac okolo 2-4km (zalezne od anteny)
ksysko pisze:Ogólnie radio bardzo dobre dla początkujących
nie prawda.
ksysko pisze:Ustawiłem SQ na 3 kreski, czasami 4
:shock: Ja mam na ledwo na jedna.
ksysko pisze:Byłem teraz przy samochodzie i ja tam żadnej opcji regulacji nie widzę
Bo jej nie ma. Pokombinuj jeszcze z ta folią alu.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
ksysko
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-17, 23:01
Lokalizacja: Jasło/Szczecin

Post autor: ksysko »

Dawid pisze: :shock: Ja mam na ledwo na jedna.
przy jednej często nie rozumiałem co ktoś mówi, dużo szumu idzie a na dwa to strasznie urywa przy trzech mam największy komfort cisza i tylko bardzo wyraźne sygnały dochodzą

Pewnie na to wpływ ma że antena na klapie sedana i na magnesie

Zaraz pójdę spróbować z folią. Dodam że SWR wzrosło jak podkleiłem sobie klapę folią przezroczystą
Mobil: Albrecht AE6890 + President INDIANA na magnes
pablo_doctor
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-11, 21:45

Post autor: pablo_doctor »

Panie testownik od radiow / Dawid /, piszesz Pan "TSQ - nie wiem jak to nazwac. "Podkanały". Mozliwosc zaprogramowania sobie 48 kombinacji na jednym kanale. Dziala tylko w FM i z drugim AE 6890. Opcja niepotrzebna " a w pierwszych liniach danych technicznych piszesz Pan "48 tonów CTCSS; 38 standardowych i 10 własnych" Propnuje zagladnac do posiadanej instrukcji lub np Wikipedii i poczytac o tym genialnym w swojej prostocie systemie :) System ten dziala tylko w tym radiu bo tylko to radio oferuje taka mozliwosc "na CB"
w innych pasmach zwlaszcza 2m system ten znany i ceniony jest od dawna.

mam nadzieje ze sie kiedys przyjmie w pasmie 11m i przy okazji w koncu wszyscy przejdziemy do FM`u - nawiasem mowiac


Podrawiam
PS opis fajny :)
Awatar użytkownika
flash
Posty: 592
Rejestracja: 2009-10-13, 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: flash »

pablo_doctor pisze:mam nadzieje ze sie kiedys przyjmie w pasmie 11m i przy okazji w koncu wszyscy przejdziemy do FM`u - nawiasem mowiac
Na 11 metrach tak, na kanale drogowym - nie.
Wszyscy musieliby pracować w tej samej częstotliwości subtonu, więc nie byłoby różnicy między zwykłym SQ i CTCSS. No może stacje zagraniczne miałyby inne częstotliwości i nie "otwierałyby" odbiornika.
Na kanałach wywoławczych SQ otwierałyby tylko znane stacje....
Ktoś "z zewnątrz" musiałby metodą prób i błędów stosować kolejno wszystkie zaprogramowane subtony.
I jedna podstawowa sprawa... 99,99% CB do kosza ponieważ nie obsługuje CTCSS, w tym również te z "górnej półki"....
Mało to jest realne w tej chwili, ale może za pewien czas....

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

pablo_doctor pisze:Panie testownik od radiow / Dawid /, piszesz Pan "TSQ - nie wiem jak to nazwac. "Podkanały". Mozliwosc zaprogramowania sobie 48 kombinacji na jednym kanale. Dziala tylko w FM i z drugim AE 6890. Opcja niepotrzebna " a w pierwszych liniach danych technicznych piszesz Pan "48 tonów CTCSS; 38 standardowych i 10 własnych" Propnuje zagladnac do posiadanej instrukcji lub np Wikipedii i poczytac o tym genialnym w swojej prostocie systemie :) System ten dziala tylko w tym radiu bo tylko to radio oferuje taka mozliwosc "na CB"
w innych pasmach zwlaszcza 2m system ten znany i ceniony jest od dawna.

mam nadzieje ze sie kiedys przyjmie w pasmie 11m i przy okazji w koncu wszyscy przejdziemy do FM`u - nawiasem mowiac


Podrawiam
PS opis fajny :)
Kolega, na Pana jestem jeszcze za młody.
Sluszna uwaga, szkoda ze kolega nie dopatrzyl sie jeszcze prostszego błędu...
LOC - blokada klawiatury
Post ten był pisany o 2 w nocy. Bylem zmeczony i walnelem gafe. Chodzi oczywiscie o skokowego RF Gaina.[/quote]

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
pablo_doctor
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-11, 21:45

Post autor: pablo_doctor »

zwracam honor :) - za poswiecenie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

DAwid a jak te radyjko chodzi z majkiem ze wzmocnieniem ? czy poradzi sobie z zakłóceniami z fiata ? czy nie brakuje mu RF GAina ?
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

max pisze:Dawid a jak te radyjko chodzi z majkiem ze wzmocnieniem ?
:shock: kurna nawet nie wiem, moj Tatuś sie wozi z tym radiem i nigdy nie wkładałem mu mika ze wzmocnieniem. Musze mu raz wsadzic Astatica i posluchac.
max pisze: czy poradzi sobie z zakłóceniami z fiata ?
daje głowe, ze poradzi ;-)
max pisze:czy nie brakuje mu RF GAina ?
bynajmniej mi jak czasami jade tym autem to nie przeszkadza, masz przeciez RF G skokowy i ASC. Albo slyszysz wszystko, albo połowe albo tylko najsilniejsze sygnaly.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
owender
Posty: 78
Rejestracja: 2009-08-11, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: owender »

w Ostrowie właśnie jakiś Pan z serwisu ma to radio w mobilu z Turbo 5000. leciał pięknie, dosłownie delikatne echo. nie dopytałem się o mic bo to ja chciałem sprawdzić jak leci moja Cobra 25. teraz mam Albrechta i jest naprawdę fajnym radiem. z anteną powyżej metra uważam że brak RF-Gain to niestety jest trochę porażka. na trasie jak najbardziej ok ale w mieście jest masakra. mnóstwo nakładek, szumy - ściąga całe miasto - dosłownie. niby jest LOCAL ale do mnie nie przemawia bo np w moim egzemplarzu włączenie tej opcji przycisza odsłuch - nie wiem czym to spowodowane - zasięg jest malutki ale za to słychać wyraźnie tylko mocne sygnały.
co do zakłóceń to na dodatkowym głośniku u mnie jest cichutki, no niesłyszalny wręcz świst od turbiny. trzeba się naprawdę mocno wsłuchać żeby to usłyszeć. ogólnie bardzo dobrze sobie radzi z zakłóceniami - przynajmniej nie zanotowałem ich w Fiat Bravo 1.4 T-Jet.

ogólnie bardzo fajne radio, naprawde fajne. mimo kilku dość dużych wad naprawdę mi się podoba. na razie zostaje w mobilu, kupuje krótszą antene - 1metrową i ciesze się zestawem.

a jak ktoś sobie chwali czysty i wyraźny odbiór no to jak najbardziej polecam. pierwsze radio które pasażerowie pochwalili za czystość odbioru (trasa).

dodam opinię która napisałem też na innym forum.

_________________________________________________________________________

jako że minęło trochę czasu od zakupu to postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami.
no to może zacznę od WAD (a tych niestety trochę jest):
-brak płynnego RF-Gain (funkcja local ogranicza zasięg do minimum 1-2km maks)
-charakterystyczne puknięcie przy puszczaniu PTT
-kiepski wbudowany głośnik (obowiązkowo dodatkowy - mam Nokie HFS-12 i komfort zdecydowanie się podniósł. bez głośnika radio na maks vol teraz starcza na 1/2)
-różne beep'y jakie wydaje z siebie radio np przy włączeniu/wyłączeniu, zmianie kanału - jest to IMO denerwujące.
-podświetlone przyciski na mikrofonie - dają po oczach
więcej wad nie zauważyłem.

ZALETY:
-bez wątpienia oddzielny panel wielkości telefonu komórkowego.
-świetniej jakości kabel - zarówno od gruszki jak i do panelu
-idealne radio na trasy. pasażerowie bardzo sobie chwalili odsłuch - SQ na 3-4 kreski, TON on i słyszę naprawdę dużo. głośne, wyraźne rozmowy.
-jak na oryginalny mikrofon to bardzo ładnie mnie słychać.

NEUTRAL:
-ASQ - na trasie całkiem przyjemnie daje radę - w mieście niestety nie jest dobrze. rwie niektóre mocne sygnały, nie radzi sobie z "nakładkami". ogólnie dobrze że ta funkcja jest.
-pierwsze radio które nie do końca sobie radzi z zakłóceniami. po załączeniu turbosprężarki w głośniku słychać bardzo cichy świst. osobiście mi się to podoba. bo jest to cichutkie, dźwięk jest przyjemny. mogę to porównać do dźwięku turbosprężarki. IMO fajne ale na dłuższą metę może być męczące. - pasażerowie tego nie słyszeli - tylko ja.

podsumowanie:
Z dotychczasowych testowanych przeze mnie radiotelefonów Albrecht podoba mi się zdecydowanie najbardziej. (Midland 1001z, Uniden 520, Cobra 25). po prostu jest najlepszy. nie używam radia w mieście więc tu nie podpowiem. na trasę poza tym puknięciem przy puszczeniu PTT radio ekstra.
niestety wielkim kalectwem jest brak RF-Gain. z tego powodu odczuwam ogromny niedosyt.
Peugeot 208
Yosan JM-3031 Turbo + Solarcon Prowler 202 + Nokia Hfs12


pozdrawiam
owender
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

Jakoś sobie nie wyobrazam radyjka bez RF GAINA :-/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albrecht”