STABO XM 3003 z anteną AS 100 MAG

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

grzela694
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-16, 18:53
Lokalizacja: Tarnów

STABO XM 3003 z anteną AS 100 MAG

Post autor: grzela694 »

Witam. Czytalem dosc duzo postow na temat CB i nie moge sie zdecydowac jakie wybrac gdyz zauwazylem ze bardzo duzo opinii na temat sprzetu jest podzielona i przewaznie kazdy chwali to co ma. Potrzebuje pomocy odnosnie wyboru radia i anteny. Pisalem do SINADU i doradzili mi taki zestaw: STABO XM 3003 z anteną AS 100 MAG (z poprawionym ASC i RF gain) w cenie 6 4 0 z ł. Co o tym myslicie? Chcialbym aby zestaw byl najlepszy w swojej klasie i oczywiscie w jak najbardziej rozsadnej cenie. Chodzi o to aby nie przeplacic a cieszyc sie uzytkowaniem. Serdecznie pozdrawiam i prosze o pomoc zaawansowanych uzytkownikow CB...
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Zestaw pomimo różnych głosów jest dobry, tylko nie za taką cenę... Jeśli musisz mieć nowe bo faktura np, no to trudno. Ale jeśli nie to poszukaj Johhnego II i wyślij na poprawkę ASC. Będzie taniej, a na jedno wyjdzie.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Za około 570zł dostaniesz antenę Sirio ML-145 presidenta johnnego III, którego poprawiać nie trzeba. Stabo, którego zademonstrowałeś, to po właściwie Johnny II pod inną nazwą.
Poszukaj na allegro.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

W tej cenie to lepiej wybrać Harry III ASC/Walker, a nie poprawione Stabo.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Hasan-Łódź pisze:W tej cenie to lepiej wybrać Harry III ASC/Walker, a nie poprawione Stabo.
dokładnie. przyszedł mi do głowy jeszcze walker właśnie. jest u nas na forum za 500zł. do tego antenka z allegro i mieścisz się w owym budżecie. z poprawką ASC.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
grzela694
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-16, 18:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: grzela694 »

Rozumiem. Czy Harry i Walker tez musza odwiedzic Sinad zeby je tam poprawili (asc)? i czy to ASC to taka super sprawa bo z tego co sie orietuje to sa podzielone opinie na ten temat. Jedni psiocza i nie uzywaja bo "badziew" (moze maja poprawione moze nie, nie wiem) a inni wychwalaja w nieboglosy. Pozdrawaim
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

grzela694 pisze:Rozumiem. Czy Harry i Walker tez musza odwiedzic Sinad zeby je tam poprawili (asc)? i czy to ASC to taka super sprawa bo z tego co sie orietuje to sa podzielone opinie na ten temat. Jedni psiocza i nie uzywaja bo "badziew" (moze maja poprawione moze nie, nie wiem) a inni wychwalaja w nieboglosy. Pozdrawaim
Harry II i Walker tak. Harry "Trójka" nie. Mam Johnnego III, czyli to samo co Harry, tylko bez FM i filtru NB. ASC chodzi genialnie. Moim zdaniem lepiej niż johnny II po poprawce.

ASC presidenta jest ok. Oczywiście po poprawkach lub bez w przypadku tych najnowszych preziów. ASQ i inne wynalazki innych producentów to z reguły porażka.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

grzela694 pisze:Serdecznie pozdrawiam i prosze o pomoc zaawansowanych uzytkownikow CB...
Zaawansowany nie jestem ale mam Walkera i Sirio ML145 i jestem bardzo zadowolony myślę że błedu nie popełniłem inwestując w taki zestaw.
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

popełniłeś taki jak ja :mrgreen: za ta kasę masz radio ze wstęgami :mrgreen:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
fenim
Posty: 11
Rejestracja: 2010-09-28, 19:04
Lokalizacja: NL-Zwartsluis/PL-Giżycko

Post autor: fenim »

Witam.Czytalem wasze komentarze na temat Stabo.Ja akurat tez posiadam Stabo XM 3001 z antena Sirio Omega 27 na magnesie.Szczerze to jestem nowicjuszem na temat cb.Te radyjko jest moim pierwszym radiem.I mam problem.Chodzi o to ze slysze kolegow jak rozmawiaja(w sumie nie wiem z jakiej odleglosci),tylko jednego jak udziela odpowiedzi drugiemu bo tego kolegi nie slysze.Tu chodzi akurat o droge na autostradzie.I dzisiaj postanowilem z kolega sprawdzic.Wyjechalismy za miasto,w miare duza przestrzen po za miastem.On zostal na drodze a ja udalem sie dalej.Po odcinku 2,5 km a moze nawet nie w lini prostej kontakt z nami sie urwal.Wspomne ze radio bylo strojone z antena.Czy ktos moze mi powiedziec co jest przyczyna ze tak slabo slysze.
RTS Widzew Łódż
Caps

Post autor: Caps »

kolego fenim na forum jest duzo tematów na taki temat, radze poszukać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stabo”