Stabo xm3003 e opinie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pompek
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-06, 00:31

Post autor: pompek »

Witam, czy Stabo 3003 ma filtr HI-CUT? Wiem, że nie ma przełącznika w odróżnieniu od 3001 ale może jest włączony fabrycznie. Bo jeśli nie ma, to moim zdaniem lepiej jest mieć HI-CUT niż modulację FM. Zwłaszcza, że 3001 jest tańsze.
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Nie ma, ale można w serwisie pomodzić tor HI CUT w Stabo 3003.

BTW. jesteś pewien, że chcesz któreś z tych radyjek?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

To to samo co President HarryII ASC , HI-CUDA nie ma, FM czasami się przydaje lepiej mieć niż nie ... a HI-CUT w tym wydaniu to taki bajer i nic więcej
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
pompek
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-06, 00:31

Post autor: pompek »

ja miałem kiedyś Presidenta JFK II i HI-CUT'a używałem... szumy były "przyjemniejsze"... nie wiem tylko czy to ten sam filtr co w Johnym/3001...
Sakaszwili

Post autor: Sakaszwili »

Przylutuj sobie równolegle do głośnika kondensator i będziesz miał hi cuta na stałe takiej samej jakości jak w tym Stabo. Generalnie jeśli Cie rozmiary radia nie ograniczają to odpuść sobie ten model.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

pompek pisze:ja miałem kiedyś Presidenta JFK II i HI-CUT'a używałem... szumy były "przyjemniejsze"... nie wiem tylko czy to ten sam filtr co w Johnym/3001...
Właśnie w JFK II HI-CUT to HI-CUT, a Stabo to HI-CUD :mrgreen: , równie dobrze możesz zrobić sobie HI-CUT na stałe w głośniczku - jak wyżej kolega opisał ... a jaka satysfakcja - sam zrobisz ...
naszaron
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-08, 21:47
Lokalizacja: wwa

Post autor: naszaron »

śmiechy śmiechem
ale kupiłem stabo xm 3003e ok miesiąc temu z antenką 60cm i w mieście nie narzekam,
jedyne co mnie drażni i nie wiem od czego to zależy
głośność odbioru na tym samym ustawieniu radia jest różna w trasie i w mieście
w mieście mam stereo a w trasie coś tam szepta
szumy nie wiem - oceniam na niewielkie = jest to moje pierwsze radio oceniam na zadowalające nie muszę co chwila przy nim gmerać wiec uważam ze jest ok.
a jeżeli jest to president tylko w innym opakowaniu to czemu nie? hary II zawsze był chwalony

jeżeli ktoś zna odpowiedz na kwestię głośności odbioru był bym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

W mieście wszyscy są względnie blisko, a na trasie odległości są większe. Antena 60cm cudów też nie ściągnie :-)
naszaron
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-08, 21:47
Lokalizacja: wwa

Post autor: naszaron »

jestem tego świadomy
kupiłem taką póki co
nazwijmy to w celach edukacyjnych ;p
byłem ciekaw skąd takie zjawisko

dzięki :)

[ Dodano: 2012-04-11, 13:08 ]
witam ponownie
przy zakupie radia stabo xm 3003 e
sprzedający poinformował ze jest to hary 2 tylko w innej puszce?
macie jakies info na ten temat?
radio jest na gwarancji prezydenta ale nie musi to oznaczac ze to jest klon harego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stabo”