STABO SH 7000

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

STABO SH 7000

Post autor: ya1 »

Stałem się zupełnie przypadkowym, prawie niezamierzonym, choć zawinionym posiadaczem tego ręczniaka :lol: :lol: :lol:

Ponoć jest nie był grzebany...

W/g informacji z netu przedstawia się tak:

Stabo sh 7000
http://www.cbradio.cz/cb/img/sh7000.jpg

Ruční občanská radiostanice.
DOWN/UP, MODE, SQUELCH, S-metr, LED displej, teleskopická anténa 1,3 m.
Počet kanálu: 40 FM,12 AM
Frekvenční rozsah: 26,965-27,405 MHz
Vysílač
Výstupní výkon: 4 W FM 1 W AM
Modulace: FM,AM

http://cgi.ebay.de/Stabo-7000-Handfunkg ... dZViewItem

Miał ktoś do czynienia z tym cudem? Po przestrojeniu będzie się nadawało do czegoś?
Czy tylko postawić na półkę :lol: Cena nie wysoka, więc nawet jak bym miał dać dziecku do zabawy, to szkody żadnej nie będzie :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

Nie miałem ani nie użytkowałem tego radia ale
z tego co jeszcze sie doczytałem na tej aukcji oprócz tego co podajesz(moim słabym niemieckim)
był kupowany za 325 DM,więc parę lat ma:),
posiada lekkie ślady użytkowania ( to chyba normalne),
oraz 10 akumulatorków 1,2 V o wartości 500mAh które trzeba podładować
koszt wysyłki na terenie niemiec 7 euro no i właściwie sprzedawca podaje tylko Niemcy, a jak z wysyłą do Polski pytałeś koszty mogą wzrosnąć o ile zgodzi sę na wysyłkę?
No i jeśli chodzi o radia z Niemiec to ponoć przestrajanie nie jest zbyt opłacalne.
Jęsli chodzi o mnie to raczej szkoda zachodu.

[ Dodano: 2008-01-02, 23:51 ]
No chyba że cena sie utrzyma w 1 euro(to jest licytacja za ile wyjdzie za tyle masz) to wtedy do tego się będzie nadawać:
ya1 napisał/a,
Czy tylko postawić na półkę Cena nie wysoka, więc nawet jak bym miał dać dziecku do zabawy, to szkody żadnej nie będzie

ewentualnie do kolekcji koneserskiej :mrgreen2:
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

rystom1 pisze: na tej aukcji
:-) Nie kupowałem z tej aukcji. Podałem link, bo nigdzie nie mogłem znaleźć ładnych zdjęć :lol:

Kupowałem w Polsce. Z głupia frant podałem jakąś śmieszną cenę i nawet zdążyłem zapomnieć o sprawie - a okazało się, że przeprowadziłem transakcję :mrgreen:

Za taką cenę kupiłem dziecku PMR-y do zabawy, więc albo mi się przyda [rozblokowanie i przestrojenie w "0" - 40 zł] albo oddam do muzeum :-D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
zdzisław66
Posty: 209
Rejestracja: 2010-11-07, 21:07
Znak/ranga: 161NT093
Lokalizacja: Dobrzany

Post autor: zdzisław66 »

Ponieważ od niedawna posiadam takie radio kilka słów:
Radio pracuje bardzo dobrze.Plusem jest antena teleskopowa 1.2 m która ściąga sygnał ze stacji bazowych w AM/FM nawet w promieniu 60 km(Baza Kamyk-Szczecin),odsłuch czytelny choć na takiej odległości bezesowy.W terenie uzyskiwałem zasięg radia na odległość 5 km w modulacji AM z 1 W,Natomiast w modulacji FM z 4 W już odpowiednio, w rozmowach pomiędzy bazami Szuwarka (stacja bazowo Lisowo gm.Chociwel) 12 Km,Jarka Choszczno (gibol 1412)łaczność 21 km w obie strony (w linii prostej).Radio bardzo dobrze się przestraja w ,,0" Dla wprawnego technika radiowego nie sprawia problemu.Stosunkowo tanio można je dostać sporadycznie na allegro.Poczciwa dobra konstrukcja,choć już muzealna :mrgreen:Oczywiście odsłuch stacji bazowych i łączności uzyskano z tereniu :101 (z bazą-szuwarek) i 117 (z bazą-jarek Choszczno)metrów npm .Baza Jarka znajduje się 52m npm,a Szuwarka lisowo 86m npm.Nadawałem z miejscowści Dolice gm.Dobrzany
http://mapa.docelu.pl/a,Lisowo,b,,turl, ... caid=6ba59
http://mapa.docelu.pl/Mapa-Polski.html? ... 44&tcinv=1&
Mobil :Asterix 1.6 16V Radio Lafayette Ares+Santiago 1200 +mic. Densei 2002

Baza SS 3900EL ALMAS BLAU 5/8 x 6 FUTURA MASEN
CB TO NIE KOMÓRA , SZUMIEĆ MUSI !!!!
161 NT 093
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stabo”