RADIO CB YOSAN TURBO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mklukasz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-05-17, 22:25
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: mklukasz »

Nagrałem jak działa to radyjko w trasie... dla wytrwałych.

http://www.youtube.com/user/mklukasz#gr ... F6734509DB

Działanie do własnej oceny..
Yosan Turbo + Sirio Omega 27
lukasz8503
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-15, 14:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukasz8503 »

Ja Uzywam tego radia yosan turbo od piatku w ciezarowce i z antena alan 9 plus i nie moge zlego slowa powiedziec moze nie jest idealne ale za 300 zl co mozna miec lepszego pozdrawiam.
MXMX
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-23, 12:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MXMX »

Ja juz od miesiaca albo dwoch namierzam to radyjko, sledze ceny, opinie.. i leb mi pekał az do wczoraj. Moje wozidlo (Suzuki benzyna+LPG) emituje kosmiczne zaklocenia. MIalem na prawde rozne radia (Danita 3000multi, alan 199, alan 28, intek-150m... reszty nie pamietam) i jedynie alan 28 jako-tako dawal rade chociaz ciche pierdzenie bylo (dla ciszy musialem wiecej SQ uzyc).

Wczoraj dzieki uprzejmosci kolegi z peugeot-klubu, ktory jest jedynym posiadaczem yosana turbo w mojej okolicy w promieniu 120km ktorego udalo mi sie namierzyc zrobilismy testy, pokazal mi jak sie sprawuje jego sprzecik.

Test w jego aucie (lew 607) z antena sirio 2000 na duzym magnesie wypadl dobrze, i dobrze nas slyszeli i my ich rowniez. Test ASQ tez dobrze wypadl. W sumie to u niego byla tylko zabawa galkologia itd..

Test w moim aucie. Przelozylismy caly zestaw, antena na srodek dachu, nie stroilismy. Pierwsze wrazenie po wlaczeniu - dziala ;) Odbior trochu gorszy ale dalo sie porozmawiac, podejrzewam ze swr bylo do bani. test trwal kilka chwil, nie o zasieg chodzilo a o sprawdzenie filtrow. Wlaczylem silnik.. cisza! przelaczylem sie na LPG - cisza! Wlaczylem światła, dmuchawę na max - cisza. Do tego jeszcze el. szybe - cisza! Kompletnie zadnych zaklocen miimo wielu starań!

Z tych wszystkich cb ktore testowalem na swoim aucie, jedynie alan 28 jako tako dawal rade ale tylko z praca silnika, juz na wycieraczki czy dmuchawe zanden nie byl mocny.

Moja ocena pod wzgledem zaklocen jest taka, ze poki nie zobacze - nie uwierze ze jakiekolwiek inne radio mogloby sobie poradzic z sianiem mojego autka. Yosan Turbo zalatwil pod tym wzgledem wszystkie dotad testowane.

Co do oceny pracy radia.. kiedy ktos zaczyna mowic o zaletach, jest krytykowany przez innych ktorzy widza inne wady tego radia. jednak nikt jeszcze nie podal przykladu w tej cenie ktory bylby lepszy. Z tego co ja zauwazylem, to Yosan Turbo jest receptą na auta z zakloceniami i to sprawdzilem osobiscie. Co do funkcji.. no fakt mogliby dac RF-Gain, ale jak ktos tak jak ja chce miec antene 100-120cm max to funkcja loc powinnna wystarczyc. Z tego co wlasciciel mowil, ASQ dziala wysmienicie, jedzie przez miasto i nie ma szumu, slyszly tylko komunikaty i jest zadowolony. Gruszka moglaby byc wieksza, ale i z tej da sie dobrze korzystac. Cena radia jest jak najbardziej adekwatna do jego osiagow i jakosci. Niektorzy tu i tam porownuja go do CB 150-200zł droższych, dla mnie takie porównanie jest g... warte, bo co to za problem porownac cos z wyzszej polki i powiedziec ze jest lepsze..
Na dniach kupie tego Yosana i napisze wiecej jak juz go potestuje, antenka bedzie lemm winchester at 550 albo lemm mini turbo (obie ok 1m dlugosci montazowe) lub inna o tej dlugosci, to jeszcze kwestia doboru..
MXMX
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-23, 12:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MXMX »

zaktualizuje tylko poprzedni post:

1) Radio już mam (Yosan Turbo)
2) Antene też już mam (jednak Sirio AS-100 magnes ze względu na kijowe blachy u mnie)
3) Potwierdzam działanie doskonałej filtracji w tym radiu, absolutnie nic nie powoduje szumu, pyrkania, pisków czy innych upierdoliwości. Jak jestem poza miastem, wyłączam ASQ, a na skali nic nie ma. Z głośnika nie ma szumu (no taki delikatny że szum wiatru/opon) go nawet zagłusza.
4) Zarówno ja jak i moi rozmówcy chwalimy jakość nadawania/odbioru, głośnik dobry.
5) Zasięg jaki robię najczęśćiej to 3-4-5km w mieście zalezy od przeszkod
6) Zasieg w trasie to nawet 15km (na A4) przy czym dobrze mnie szłyszeli i ja ich odbierałem na 6-7S.
7) Polecam, bo warto w tej cenie.

Jak bede mial wiecej czasu to nagram jakies filmiki, fotki..
mklukasz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-05-17, 22:25
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: mklukasz »

Mam pytanko do Ciebie.. czy jak zmienisz kolor podświetlania na czerwony, wyłączysz i włączysz radio nadal masz czerwony, czy bursztynowy?
Yosan Turbo + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

mklukasz pisze:Mam pytanko do Ciebie.. czy jak zmienisz kolor podświetlania na czerwony, wyłączysz i włączysz radio nadal masz czerwony, czy bursztynowy?
Zawsze po wyłączeniu radia będziesz miał kolor bursztynowy :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
mklukasz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-05-17, 22:25
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: mklukasz »

No właśnie.. trochę kaszana z tym.
Yosan Turbo + Sirio Omega 27
MXMX
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-23, 12:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MXMX »

no niestety ktos zapomnial o pamieci dla funkcji Color. a szkoda, ja pozostalem przy bursztynowym bo i tak mam zielone w aucie ;)
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

KiMCIO pisze:Oho..będzie ciekawie :) Może dowiem się czegoś nowego :P
Ja wolałbym nie :mrgreen:
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
vigo65
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-11, 23:29
Lokalizacja: Wojkowice

Post autor: vigo65 »

Witam.Posiadam YOSAN TURBO od kilku miesięcy i sporo km kręcę.Radyjko spisuje się świetnie i w mieście i poza.Porównanie do PRESIDENT JFK bo takie posiadałem do czasu aż sobie ktoś go nie pożyczył i powiem ze przy tej cenie niema lepszych w tej klasie.Jedynie czego brak to RF-GAIN a tak to jak JFK w obudowie YOSAN a ciekawostka taka posiada radiator na końcówce mocy,Polecam z czystym sumieniem.
Piotrex44
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-28, 12:14
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Piotrex44 »

też użytkuje to radyjko i jest świetne gdyby miało RF-GAIN to byłby prawie ideał..ja niestety cały czas używam funkcji local a to dlatego że nie szumi a zasięg niewiele gorszy...
waldemar
Posty: 71
Rejestracja: 2009-06-02, 10:04
Lokalizacja: śląskie

Post autor: waldemar »

koledzy właściwie zacząłem ten temat jakiś czas temu i chcę powiedzieć tak mam pare radyjek na swoim stanie a turbo to nowy nabytek i uważam że jest super dorównuje mu jedynie moja stara newada 2002 ale ona ma kupe lat i gdyby nie wymiary dalej śmigała by w moim scudo ;-)
zesiu
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 13:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: zesiu »

Piotrex44 pisze:też użytkuje to radyjko i jest świetne gdyby miało RF-GAIN to byłby prawie ideał..ja niestety cały czas używam funkcji local a to dlatego że nie szumi a zasięg niewiele gorszy...
A jaką masz antenkę do tego Turbo?
Piotrex44
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-28, 12:14
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Piotrex44 »

zesiu pisze:
Piotrex44 pisze:też użytkuje to radyjko i jest świetne gdyby miało RF-GAIN to byłby prawie ideał..ja niestety cały czas używam funkcji local a to dlatego że nie szumi a zasięg niewiele gorszy...
A jaką masz antenkę do tego Turbo?
trochę z opóznieniem...
antenka sirio ml145 a radio dalej działa lecz co do filtrów to tti881 lepiej się sprawowało w civic 95r
adamusw
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-14, 15:18
Lokalizacja: Nurzec-Stacja
Kontakt:

Post autor: adamusw »

Dzięki temu sprzętowi (MJ-3031M) odzyskałem nadzieję, że w moim samochodzie nie głuchnąc mogę wozić jakiegoś antymiśka.

Po Fordzie Transit i Oplu Movano dostałem służbowego Fiata Ducato 2.3 JTD (zorientowani w temacie wiedzą o co chodzi - niejeden zwątpił ;-). Niegłupi sprzęt ale ma jedną zasadniczą wadę - jest to "siewnik" pierwszej klasy. Poległy w nim takie radia jak Onwa Mk3, Lafayette Trucker, President Harry II. Dopiero ten Yosan zaczął sobie jakoś radzić. Co prawda to jeszcze nie ideał, ale za tą cenę???

Tak jak pisaliście wcześniej ma drobne wady: brak RF-Gaina (tego chyba brakuje najbardziej), brak pamięci koloru podświetlania, lekko niedorobiona funkcja Local, potrafi "sfiksować" przy włączeniu (objawia się to ciekawym kolorofonem na wyświetlaczu) Wszystkie te niedoróbki rekompensuje genialna wręcz jakość filtrów w tym radiu. Przy codziennych 7-8-miu godzinach za kółkiem daje się to wyraźnie odczuć.

Tak przy okazji czy w waszych egzemplarzach też tak jest że radio samo generuje trzaski jeśli nie ma podłączonej anteny lub po włączeniu funkcji Local? U mnie tak się właśnie dzieje - to zanika po podłączeniu anteny (lub po prostu staje się niesłyszalne w tle).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”