TS 50 i TS 50S

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

TS 50 i TS 50S

Post autor: poker42 »

Witam ! Temat zakładam na prośbę kolegi, który przymierza się do któregoś z w/w . Czy ktoś posiada może któreś i może skrobnąć parę zdań oceny i opinii ? Jaka jest różnica pomiędzy radiami?
pozdrawiam
SP3UQE
Posty: 130
Rejestracja: 2011-02-22, 20:10
Lokalizacja: Kalisz

TS 50 i TS 50S

Post autor: SP3UQE »

Temat juz wisi kilka lat, a jeszcze nikt nie odpisał. No to może jednak coś napisze.
Dostałem w prezencie TS-50 (pracowało na węźle łączności jednej z ambasad na terenie Afryki jako zapasowe).
Zalety:
  • radio z gatunku "pancernych" - można toto wozić latami w samochodzie i cieszyc się z łaczności.
    raczej kompkatowa konstrukcja jednak o sporych możliwościach
    prosta obsługa bez zbędnych bajerów (miłośnicy echa, roger-beep'a etc bedą niestety zawiedzeni)
    W AM pracuje tak sobie, to jest radio projektowane dla potrzeb SSB, ale w SSB chodzi jak burza
Bolączki:
  • bateria podtrzymująca pamieć - w aktualnie dostępnych egzemplarzach raczej już do wymiany. Orginał drogi i trudno dostępny, ale doskonale można sobie poradzić wlutowując podstawkę pod baterię CR2032 i wkładając taką baterię.
    W kupowanych teraz egzemplarzach warto wymienić smar termoprzewodzący pod tranzystorami w stopniu mocy. Smar raczej będzie juz "suchy" i nie będzie zapewniał odpowiedniego rozpraszania ciepła - może się to skończyć uszkodzeniem tranzystora drivera lub stopnia mocy (tak było w egzemplarzu który dostałem). Tranzystory na szczęście bywają na e-bay'u za akceptowalne pieniądze.
Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

TS 50 i TS 50S

Post autor: Michał_Bayoo »

Pracowałem kilka dni na tym radiu i w teren jak najbardziej bardzo fajne, wygodne, na stacjonarkę to już nie dla mnie :mrgreen:
SP3UQE
Posty: 130
Rejestracja: 2011-02-22, 20:10
Lokalizacja: Kalisz

TS 50 i TS 50S

Post autor: SP3UQE »

Fakt, jako stacjnarne troche mało komfortowe . Ale jeździ ze mną po świecie ze względu na wymiary i "pancerność". Trzeba jednak pamiętac że nie było projektowane jako radio stacjonarne.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

TS 50 i TS 50S

Post autor: tarnus »

Parametry ma cieniutkie. Jeden z najgorszych odbiorników. Lepiej się spisuje Alinco DX jeśli już o radio tej klasy chodzi.
SP3UQE
Posty: 130
Rejestracja: 2011-02-22, 20:10
Lokalizacja: Kalisz

TS 50 i TS 50S

Post autor: SP3UQE »

Ty się naczytałeś parametrów czy miałeś to radio "w ręce"?
Maleńtas adresowany głownie do samochodu/w teren a Ty sie spodziewasz nie wiadomo jakiego odbiornka?
Nie wiem, nie miałem w ręce DX-70, ale Kenia bym tak nie skreślał.
Mnie osobiście na przykład nie powaliło Yaesu FT-857, jakoś nie lubię "plastikowych" sprzętów. Rzecz gustu.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

TS 50 i TS 50S

Post autor: tarnus »

Mielismy to radio w klubie, obok stal IC-736. Czesto ktos przynosil tez swoje, bo chcial przetestowac na porzadnych antenach klubowych. Poza tym parametry wielu trxow sa dostepne w sieci zbiorczo. Przygotowane wlasnie po to, aby miec rozeznanie. Wystarczy zerknac, by od razu zauwazyc, ze TS-50 mocno kuleje.
SP3UQE
Posty: 130
Rejestracja: 2011-02-22, 20:10
Lokalizacja: Kalisz

TS 50 i TS 50S

Post autor: SP3UQE »

Tarnus, bo czegoś nie rozumiem.
Wydaje się, że znasz TS-50 jak własną kieszeń. Ale w założonym wątku napisałes coś dopiero po moim wpisie.
Ani mnie ziębi ani parzy czy ktoś pokocha TS-50. Ja po prostu lubię Kenwooda.
Ale mogłeś napisać coś wcześniej a nie czekać aż się ktoś zlituje i "odmrozi" wątek.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

TS 50 i TS 50S

Post autor: tarnus »

Trzy miesiące czekałeś z tą odpowiedzią. Sam więc widzisz na swoim przykładzie, że każdy pisze wtedy kiedy ma na to ochotę.
SP3UQE
Posty: 130
Rejestracja: 2011-02-22, 20:10
Lokalizacja: Kalisz

TS 50 i TS 50S

Post autor: SP3UQE »

No dobra, punkt dal Ciebie ;-)
Co zrobić jak praca zagladać na forum nie pozwala.
Pozdrawiam cieplo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kenwood”