Kenwood TS 440s

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

master2991

Kenwood TS 440s

Post autor: master2991 »

Wypowiedzcie się koledzy bo chce kupić a nie wiem czy warto
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Zależy za ile.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Kenwood TS 440s

Post autor: tarnus »

master2991 pisze:Wypowiedzcie się koledzy bo chce kupić a nie wiem czy warto
Swego czasu był dość popularny, bo tani. Dobrze działająca ATU i solidna mechanika. Słyszałem na pasmach pochwały odnośnie modulacji ale niestety także złe opinie o jego czułości (szumy). Słyszało się na pasmach że gdyby go połączyć z odbiornikiem z IC-735 Icoma który był przez lata niekwestionowanym liderem bod kątem własciwości odbiornika to taka hybryda TS-440/IC-735 by było nie do pobicia przez kolejne 20 lat :)
Na dzień dzisiejszy jeżeli potrzebujesz tanie dobre radio z ATU i z intuicyjną obsługą, to wybrałbym IC-737A albo IC-736. Piszę to dlatego gdyż miałem akurat IC-737A prywatnie a w klubie stał IC-736. Akurat swoje radio dokładnie obmierzyłem i wykazawało bardzo dobre parametry odbiornika ale z modulacją było przeciętnie. Mikrofon oryginalny, czy też stołowy SM-6 nie wzbudzał zachwytu z modulacji w tym modelu ale ja znalazłem na to sposób.
Wykonałem mojej konstrukcji mikrofon z wbudowaną komorą rezonansową oraz z układem SSM2166 http://www.analog.com/static/imported-f ... SM2166.pdf. Zupełnie nie ta modulacja. Zarówno podczas zwykłych łączności z domu oraz podczas klubowych zawodów z mocami do 5kW :) byliśmy rozpoznawalni w eterze jako stacja z tych z najładniejszą najdonośniejszą modulacją.
Nawet sporo QSL-ek mam z wpisem "very nice audio".
Tak więc jak widzisz z przeciętnego radia można naprawdę sporo wycisnąć mikrofonem i budzić zachwyt i respekt.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Kenwood TS 440s

Post autor: Besserwisser »

tarnus pisze:
master2991 pisze:Wypowiedzcie się koledzy bo chce kupić a nie wiem czy warto
Swego czasu był dość popularny, bo tani. Dobrze działająca ATU i solidna mechanika. Słyszałem na pasmach pochwały odnośnie modulacji ale niestety także złe opinie o jego czułości (szumy). Słyszało się na pasmach że gdyby go połączyć z odbiornikiem z IC-735 Icoma który był przez lata niekwestionowanym liderem bod kątem własciwości odbiornika to taka hybryda TS-440/IC-735 by było nie do pobicia przez kolejne 20 lat :)
Na dzień dzisiejszy jeżeli potrzebujesz tanie dobre radio z ATU i z intuicyjną obsługą, to wybrałbym IC-737A albo IC-736. Piszę to dlatego gdyż miałem akurat IC-737A prywatnie a w klubie stał IC-736. Akurat swoje radio dokładnie obmierzyłem i wykazawało bardzo dobre parametry odbiornika ale z modulacją było przeciętnie. Mikrofon oryginalny, czy też stołowy SM-6 nie wzbudzał zachwytu z modulacji w tym modelu ale ja znalazłem na to sposób.
Wykonałem mojej konstrukcji mikrofon z wbudowaną komorą rezonansową oraz z układem SSM2166 http://www.analog.com/static/imported-f ... SM2166.pdf. Zupełnie nie ta modulacja. Zarówno podczas zwykłych łączności z domu oraz podczas klubowych zawodów z mocami do 5kW :) byliśmy rozpoznawalni w eterze jako stacja z tych z najładniejszą najdonośniejszą modulacją.
Nawet sporo QSL-ek mam z wpisem "very nice audio".
Tak więc jak widzisz z przeciętnego radia można naprawdę sporo wycisnąć mikrofonem i budzić zachwyt i respekt.
Nie wiem czy szanowny kolega zauważył nie jest to wątek o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Pytanie zostało postawione precyzyjnie i tak też wypadałoby na nie odpowiedzieć.
Ja do mojego postu dopiszę: http://www.tiny-media.org/russreed/440.htm
Z w/w powodu radzę się zastanowić czy pakować się w taki kanał.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Kenwood TS 440s

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:Nie wiem czy szanowny kolega zauważył nie jest to wątek o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Pytanie zostało postawione precyzyjnie i tak też wypadałoby na nie odpowiedzieć.
Ja do mojego postu dopiszę: http://www.tiny-media.org/russreed/440.htm
Z w/w powodu radzę się zastanowić czy pakować się w taki kanał.
M
Nie wiem czy szanowny kolega zauważył, ale odpowiedziałem wystarczająco precyzyjnie na postawione pytanie wskazując na ogólnie znane opinie wśród krótkofalowców i moich znajomych którzy także ten model miewali. Dodatkowo wskazałem jeszcze alternatywę wskazującą na inne radio także z uzasadnieniem.

Besserwiser tradycyjnie, zamiast odpowiedzieć na postawione pytanie pytającego postawił inne pytanie "zależy za ile" nie udzielając tym samym żadnej merytorycznej odpowiedzi która by mogła rozwiązać jakiekolwiek wątpliwości pytającego.
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Re: Kenwood TS 440s

Post autor: KaeRZet »

tarnus pisze:
master2991 pisze:Wypowiedzcie się koledzy bo chce kupić a nie wiem czy warto
Wykonałem mojej konstrukcji mikrofon..... z najładniejszą najdonośniejszą modulacją.
Nawet sporo QSL-ek mam z wpisem "very nice audio".
Tak więc jak widzisz z przeciętnego radia można naprawdę sporo wycisnąć mikrofonem i budzić zachwyt i respekt.
A ja do swego TS-440S podłączyłem przelotke na 4 pin z ebay.A
podłączyłem cb-radiowy mikrofon [ silver eagle ] i też miałem czystą i fajną modulację :P
kto co lubi lub też na ile się zna :P ja się nie znam więc ani mikrofonu nie zbuduje ani kleju nie wyczyszcze :P
Radio działało i działa po dziś dzień u kolegi na biurku ;-)
haaaaaa moje nawet działało na CB :P to było moje pierwsze KF radio które zamieniłem na IC-756 bo wizualnie mi się spodobało...

Tak więc może nie jest to profesjonalna odpowiedz , z racji iż profesjonalistą nie jestem, ale radio było ok i jak dla amatora takiego jak ja było wystarczające ...

Pozdrawiam.
master2991

Post autor: master2991 »

To radio jest jak nowe. Ze starości ten klej zaczął przewodzić ale z tego co wiem podzespoły zostały wylutowane, klej wyczyszczony i wlutowane z powrotem. Miałem okazję wykonać z tego radia kilka łączności, więc wyrobiłem już sobie na jego temat pewną opinię. Radio jak nowe wygląda na to że zostało kupione i nie używane. Widać to po tym że nie ma absolutnie żadnych śladów używania a mikrofon jest jak nowy. Cena też niska bo 800zł. Chciałem usłyszeć wasze opinie.
Radio w połączeniu W3DZZ daje całkiem fajne efekty. z Francji dostałem raport 57. Radio ma wbudowany filtr 1,8KHz Powiem wam że mnie radio urzekło, ma tyko jedną ryskę na obudowie.
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

master2991, jeśli tak jesteś zadowolony, udane łączności, stan idealny, niska cena to bierz ' nie pytaj
Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

Post autor: Michał_Bayoo »

Mi sie dobrze pracuje na tym radiu, tylko gdyby nie kończące się problemy z generatorami...
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

To radio ma bardzo ładne audio w Tx-ie , ładnie słychać w eterze . Zresztą jak każdego Kenwooda :-D
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

master2991 pisze:Cena też niska bo 800zł.
Człowieku... ty za tą cenę to się nie zastanawiaj. President jakikolwiek przy tym radiu to podstawka pod kwiatki.
master2991

Post autor: master2991 »

Dziękuję za pozytywne opinie, od dziś jestem właścicielem ts 440s :)
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Re: Kenwood TS 440s

Post autor: KaeRZet »

Besserwisser pisze:
tarnus pisze:
master2991 pisze:Wypowiedzcie się koledzy bo chce kupić a nie wiem czy warto

Ja do mojego postu dopiszę: http://www.tiny-media.org/russreed/440.htm
Z w/w powodu radzę się zastanowić czy pakować się w taki kanał.
M
szkoda ze strona wygasła :( lub też załapałem jakiegoś virusa co mi blokuje tą stronę.
jeżeli u was działa tzn że z moim komputerem jest coś nie tak :(
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

KaeRZet, stronka raczej wygasła, ponieważ u mnie tak samo nie hula...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Temat jest na tyle popularny, że po wpisaniu w wyszukiwarkę "ts-440 goo" znajdziecie.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kenwood”