SS3900 EFT i inne pochodne A87

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

aixen pisze:Z nowych, ciekawa propozycją (biorąc pod uwagę pracę odbiornika) jest SS 3900 EFT (miałem). Gorzej wypada nadawczo...
Wczoraj miałem okazję popracować na tym cudzie techniki dalekowschodniej. Dawno takiego śmiecia nie widziałem a dwa niezależne radia miały dokładnie te same wady. Jak dla mnie syf nie wart połowy tej ceny.
YIP YIP
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

hjeniu, a jakie wady?
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Po 1 wyjątkowo niechlujna konstrukcja z badziewnych materiałów.
po 2 wyjątkowo niestabilne temperaturowo praca w SSB wiąże się z ciągłym kręceniem ritem i coarsem. Niestabilność na rozgrzanym mocno radiu objawia się skakaniem o 0.0004Mhz ot....tak
po 3 szerokie jak stodoła (na 27.250 słyszałem mobili z z 27.180 70kHz to trochę za dużo)
po 4 S-meter poza tym że istnieje to niewiele więcej wnosi
po 5 beznadziejnie działające potencjometry. Dotknięcie coarse powoduje dosyć poważną zmianę częstotliwości. Pod wpływem będąc normalnie z 15 sekund nie mogłem wejść w piątki
po 6 ....guziczki których opisu nie widać a włączać je trzeba chyba wykałaczką

tego że wszystko w środku jest jakby wrzucone na odwal i trzyma się w kupie za pomocą kleju białego z pistoletu i innych niuansów znanych ze sprzętów użytku domowego niskiej klasy zgłębiać mi się nie chce.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

hjeniu pisze:po 6 ....guziczki których opisu nie widać a włączać je trzeba chyba wykałaczką
tu chyba przesadziłeś :mrgreen:

poza tym ja miałem ss3900 starej konstrukcji i w środku był wykonany ok . Nowego nie ,,macałem'' .... poza tym fakt , że w ssb trochę pływa ...myślałem ,ze w nowych zostało to wyeliminowane ... ale tamto radio ogólnie sobie chwaliłem :-/
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Wszystkie wady A87 powielone przez jeszcze bardziej niechlujne wykonanie chińskiej fabryki.


Temat wydzieliłem
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

kgb14 pisze:
hjeniu pisze:po 6 ....guziczki których opisu nie widać a włączać je trzeba chyba wykałaczką
tu chyba przesadziłeś :mrgreen:

poza tym ja miałem ss3900 starej konstrukcji i w środku był wykonany ok . Nowego nie ,,macałem'' .... poza tym fakt , że w ssb trochę pływa ...myślałem ,ze w nowych zostało to wyeliminowane ... ale tamto radio ogólnie sobie chwaliłem :-/
tak wygląda nowy :mrgreen: z guziczkami
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

guziki jak guziki , wielkości pokręteł mają być? to zależy jakie kto ma paluszki... można spotkać radia z tak powycieranymi panelami od paluszków że szok... jeszcze trochę to dziury będą wokół pokręteł... :mrgreen:

radio miałem kilkadziesiąt minut ale nie przypadło mnie do gustu...

raziło mnie na początku kiepska modulacja w AM, ale już się przyzwyczaiłem , znajomy z niego nadaje z mikrofonem ze wzmocnieniem i jest mniej więcej OK, bez rewelacji ale OK... chwali sobie zwłaszcza że kupione za koszt jak za Alana 87... :-D
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

a panel w tym radiu chyba podatny jest na zarysowania...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

dodam jeszcze że pokrętło zmiany kanałów chodzi jak programator w pralce Polar PS 663 Bio :mrgreen:
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Krecik, wiem jak wygląda to radio ale guziki mi sie wydaja normalne -- w sam raz , co do wycierania napisów i małej czytelności to normalka
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Po przerzuceniu kilkunastu "radyjek" w tym wszelakiej maści mniej lub bardziej udanych klonów 87
Rejndżerów, superciotek, uranusów, saturnów stwierdzam że 87 to szumofoniasty badziew a jego klony są tylko gorsze. Onan jest fajny na początek albo dla ludzi których nie stać na lepsze radio.

W sumie można je stjuningować tylko.... po co się męczyć lepiej palnąć se w łeb od razu.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

no wiesz nie każdego stać od razu na magnum s-9 ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Nie o to się rozchodzi
Wszystko ma swoje zady i walety a nawet w radiu za 5kzl znalazło by się pare rzeczy do poprawy. Rozchodzi się o to że w życiu bym nie kupił SS3900 EFT za 900zł. Wolał bym kupić jacksona I do niego Labicoma i fajny mikrofon a prawdopodobnie zostało by jeszcze na flaszkę.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

To kup SS3900 EL, będzie taniej :-P
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

I do niego hercmiarkę za 200 żeby móc kompensować pływanie na lewo i prawo :mrgreen:
Są lepsze sposoby na zagospodarowanie ciężko zarobionych 900zł

Już bym wolał poszukać A87 niż kupować jego dalekowschodnią wariację. Jak dla mnie z tymi radiami jest jak z dacią logan
Są dla ludzi którzy za wszelką cenę chcą mieć nowe i z jakże istotną deklaracją zgodności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”