SS CRT 7900 premiera

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

SS CRT 7900 premiera

Post autor: marekb »

Przeżyję .Nie jestem zachwycony ''starą szkołą'' tylko rozczarowany nową.
Minio
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-17, 18:16

SS CRT 7900 premiera

Post autor: Minio »

Witam. Ogarniałem temat. Mikrofon orginalny ale każdy inny też tak robi. Odesłałem radio i otrzymałem drugie ale albo mam wrażenie że jest lepiej albo nic się nie zmieniło. Jestem ciekaw czy to nie wina że antena na magnesie, bo zauważyłem że efekt jest dokuczliwy gdy antena jest podpięta gdy ją wypnę efektu reagowania na mikrofon, nie zauważyłem. Z zakłóceniami z zapłonu sobie poradziłem, wystarczy włączyć filtr przeciw zakłóceniowy. Ale niestety efekt z mikrofonem mnie dobija. Gdy jest podpięty wzmacnia siłę szumu tła i skutecznie zagłusza korespondentów, nawet tych mocnych. Jak odłączę wszystko jest ok.
aternx
Posty: 88
Rejestracja: 2017-08-17, 21:25

SS CRT 7900 premiera

Post autor: aternx »

sprawdz instalacje antenowa na początek :-)
Ostatnio zmieniony 2017-12-22, 07:18 przez cassiopeia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: orto :)
Minio
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-17, 18:16

SS CRT 7900 premiera

Post autor: Minio »

Właśnie to zrobiłem. Okazało się że banalna sytuacja. Pojechałem do serwisu i razem sprawdziliśmy wszystko. Okazało się że radio kiepsko pracuje z antenami na małym magnesie, słaba masa. Wyszło że gdy dotykałem mikrofonu podłączonego do radia nawet wskazania swr skakały co od razu skierowało kumpla na to że to brak odpowiedniej masy. Na większej podstawie ten efekt jest ale słaby. Wystarczyło uziemić radio do karoserii auta i wszystko jest ok. Najlepsze rozwiązanie to antena stały montaż. Potestuję i dam znać czy jest ok. Ale jak do tąd to jest dobrze. Dzięki za pomoc.
Minio
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-17, 18:16

SS CRT 7900 premiera

Post autor: Minio »

Tak jak obiecałem. Po dość długich testach, zmiana podstawy anteny poskutkowała a ja jeszcze dodatkowo dodałem masę z radia na nadwozie co zupełnie załatwiło sprawę z zakłóceniami. Zauważyłem że radio przestał reagować szumem na ledowe lampy uliczne co wcześniej było nie do zniesienia. Świetne radio. Polecam.
Minio
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-17, 18:16

SS CRT 7900 premiera

Post autor: Minio »

Mam takie trochę głupie pytanie. Jak włączyć echo w tym radiu? Czyżby to robiło się z poziomu komputera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”