superstar 3900

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

fakt lepiej zabrzmi "uszy"
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

I teraz mam ćwieka czy do mobila styknie EL, czy lepiej zbierać na EFT, a może EL i miernik w przyszłości ??
Proszę o opinię.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

EL + miernik bo słyszałem ,że miernik częst~ w EFT sieje na radio czy jakoś tak ... Po za tym zależy od tego gdzie chcesz dokładnie pracować no i jeszcze EFT bodajże ma większą moc po rozblokowaniu . Ja mam EL od 2-3 miechów i jestem zadowolony po przesiadce z midlanda 1001z . Na korzyść EL przemawia dość znaczna modulacja na seryjnym miku oraz bardzo fajnie pracujący głośnik ( nie wiem jak w zabudowie się sprawuje ale u mnie lata bardzo miło i dość czysto słychać te dalsze słabsze sygnały ).
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Nie zauważyłem, by miernik siał w EFT - a brat używa tego radia już dobry rok.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

leonid pakas, A więc radio do mobila, nie na bazę, moc jest dla mnie drugorzędnym tematem, 4W AM i 12W SSB jest dla mnie wystarczające, jak będę potrzebował więcej to zapnę witaminę (tylko najpierw trzeba by ją zakupić).
Chodzi mi bardziej o komfort pracy, jak to radio pracuje w podstawie oraz jaki mikrofon do tego zapiąć, żeby nie było szeroko omawianych problemów z lipną modulacją.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
161pc329
Posty: 33
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Znak/ranga: 161NT107
Lokalizacja: Mielec

Post autor: 161pc329 »

nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi powiem ci kolego że posiadam SS3900 stary czarny pracujący z mikrofonem Densei 2002 z radia wychodzi mi na skrócie 0,8 w i tą mocą wysterowuję witaminkę ,wychodzi na gotowo 18w z żyletkową modulacją a antenę mam sirio megawatta 4000 na magnesie na środku dachu powiem że nic się nie sprzęga można robić konkretne łączności na AM nie mówiąc o modulacji wstęgowej polecał bym tobie tą antenę bo jest solidnie wykonana ,za niewielkie pieniądze i bardzo dobrze się stroi i sprawuje :shock:
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

161pc329, Temat przyklepany, mam nowego SS3900 EL, densei 2002 już też zapięty bo takowego posiadałem a antena to nadal ML 145, ale już na relingu nie na magnesie.

Pozdrawiam
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
161pc329
Posty: 33
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Znak/ranga: 161NT107
Lokalizacja: Mielec

Post autor: 161pc329 »

w takim razie dalekich potwierdzonych Dx sów i 73 dla ciebie
:roll:
lukanio63
Posty: 31
Rejestracja: 2009-11-29, 00:07
Lokalizacja: kurów/derby

Post autor: lukanio63 »

Czy jest na rynku lepsze radio do mobila od SS3900 za podobne pieniadze? Jak to radio wypada w porownaniu do Unidena PC68/78 pomijajac to, ze uniden pracuje tylko w AMie? Chodzi mi o nadawanie i odbior.
Superstar 3900+Siro MegaWatt 4000
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

lukanio63 pisze:Czy jest na rynku lepsze radio do mobila od SS3900 za podobne pieniadze?
LOLEK JACKSON I itp. itd
lukanio63 pisze:Jak to radio wypada w porownaniu do Unidena PC68/78
Nie biorąc pod uwagę SSB, to np. Ubot ma lepsze filtry, SS ma lepszy głośnik,
Modulacja z SS jest dobra ale nie wiem czy w AMie będzie lepsza od Ubota...
Wydaje mi się porównywalnie. W ogóle to chyba ciężko porównać radio z ssb do radia z samym am...
Obrazek
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

Lolek odbiera wąsko w AM i nie będzie rewelacyjny , natomiast w SSB sprawuje się znakomicie , Jackson podobnie do Lolka. Wydaje mi się że szeroki odbiornik SS będzie najodpowiedniejszy do mobila gdyż większość radyjek w mobilach odstaje od normy i nie stoi idealnie w częstotliwości . Nie będzie zbyt wygodnie dostrajać się za każdym razem do odbiorcy .
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Krecik, nie jest znów tak tragicznie, wąski odbiornik to raczej plus...
Obrazek
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Poprę krecika. Z lolkiem nie umiałam jeździć. Łapa ciągle na dostrajaniu ale weź tu się dostrój do gościa na 19 który nadaje 7sekund. Z ss choć przejechałam tylko raz całą Pl to spisywał się o niebo lepiej w odsłuchu. Nadawczo? mam to w nosie. I tak zawsze jest że dobrze cię słychać koleżanko.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

ja miałem okazję bazowo popracować z lincolnem i wcale nie trzeba było kręcić gałą na 19... a przynajmniej nie słyszałem tego co się dzieje na 20... ale są gusta i guściki...

Faktem jest że ss jest szeroki... i dla jednych to będzie wada dla innych nie...
Obrazek
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

maroosz pisze:Ubot ma lepsze filtry
Nie ma takiej opcij. Lepsze tylko może Jackson II, np. NB/ANL w SS bardzo dobrze się spisują. Testowałem kilka tych radii na bazie. I tylko właśnie SS dobrze sobie radził i Jackson II. Przykładowo ALAN 87 nie radzi sobie z lampą w kuchni u wujka i zakłócenia elektryczne są na 1s. Na SS w ogóle tego nie ma.
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”