UAZ 469B+DNT Strato+Lemm AT 71 Magnum+głośnik

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

nie_mientki
Posty: 75
Rejestracja: 2013-09-08, 09:32
Lokalizacja: Puławy

UAZ 469B+DNT Strato+Lemm AT 71 Magnum+głośnik

Post autor: nie_mientki »

Dotarłem do brzegu. Auto kłopotliwe z racji przeznaczenia i braku metalowego dachu. Padło na prawą część podszybia:
Obrazek
Obrazek
W środku musiałem zamontować uchwyt i zapalniczkę(oryginalnie nie było ;-) )
Obrazek
I całość zamontowana z głośnikiem
Obrazek


Musiałem pójść na parę ustępstw związanych z miejscem montażu radia. To było jedyne miejsce w którym radio się mieściło nie będąc narażonym na kopniaki od kierowcy lub pasażera. Radio zasłania wskaźnik poziomu paliwa. Wskaźnik jest zepsuty, a benzyny nie używam(LPG). Białe kółeczka to takie samoprzylepne zabezpieczenia do mebli, dzięki nim nawet jak radio obija się o deskę to bez najmniejszych konsekwencji dla radia czy też deski rozdzielczej.

Z racji tego iż jest blisko silnika, słychać dość wyraźnie jego zakłócenia. Szczęście w nieszczęściu doradziliście i zakup DNT Strato, który ma perfekcyjnie wycinający Noise Blanker.

Co do plątaniny kabli-jakoś się wkrótce uporam, w poniedziałek jadę na rajd i zdam relację co i jak.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Faktycznie, za wiele możliwości montażu nie masz. Jest OK :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Radio ma idealny wygląd do tej furmanki , no i fura też niczego sobie , bardzo dobry wybór , gratulejszyn.
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

niby OK ..tylko jakoś dziwnie wygląda taki montaż
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

do takiego auta aż prosi się WA-27 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

GuGi pisze:do takiego auta aż prosi się WA-27 :mrgreen:
dokładnie :-D
nie_mientki
Posty: 75
Rejestracja: 2013-09-08, 09:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: nie_mientki »

Prosi się o takie wyposażenie:
http://uazy.pl/html/zt.htm

Antena i radio to kompromis między chęciami i możliwościami. A te drugie wielkie nie były. Na razie budżetowo, w przyszłości WA 27 nie wykluczam
nie_mientki
Posty: 75
Rejestracja: 2013-09-08, 09:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: nie_mientki »

Panowie, porady potrzebuję pilnej.

Buja się ten promiennik jak gimnazjaliści po osiedlu, czasami puka wręcz o górną krawędź ramki szyby. No i tak sobie dumam, że to chyba niezdrowe żeby on się z masą macał, nie?

No i jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi w tej chwili-otulić go w koszulkę termokurczliwą.

Że wewnątrz wilgoć może złapać i szybko skorodować-rozumiem i jestem w stanie zaakceptować.
Że wygląd może być mocno kontrowersyjny jeśli sobie wymyślę założyć czerwoną-ok.

Są jeszcze jakieś przeciwwskazania dla tego rozwiązania?
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Może weź ją trochę odchyl w przód ;-) raczej nie zauważysz żadnej zmiany jeśli chodzi o osiągi. SWR również nie powinien się znacząco zmienić.
Co do termokurczu, to każdy ma swoje zdanie. Możesz naciągnąć, powinno to go znacząco usztywnić, tylko sprawdź później SWR.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
nie_mientki
Posty: 75
Rejestracja: 2013-09-08, 09:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: nie_mientki »

Dzięki za odpowiedź, właśnie trafiłem na temat:
http://www.cb-forum.pl/topics21/koszulk ... okurczliwa

Ale z konkretami jest jak jest. Samo obijanie o samochód mi nie przeszkadza, a jeśli przeszkadzać zaczyna(las, krzaki) to robię tak:
Obrazek

Moje obawy tyczą się jedynie tego kontaktu promiennika z masą, ludzie straszą śmiercią końcówki mocy i tak dalej. Na ile to prawda-nie mam zielonego pojęcia, ale jeśli kosztem paru groszy mogę mieć spokojny sen, to może warto spróbować...
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

nie ma. możesz wsadzić w koszulkę
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Jackill

Post autor: Jackill »

Ciekawy montaż, zmieniaj na WA-27 i będzie moc ! :-D
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

Uaz jest tak archaiczną konstrukcją i jest niesamowite miejsce do montażu radia i anteny a jednak ktoś to spier.... :shock:

Można dorobić uchwyt/dystans i antena byłaby z boku przy tylnym nadkolu nie psując wizualnie auta a działało by idealnie. To samo tyczy się radia, ludziska na forum kombinują aby to miało ręce i nogi a Ty piszesz że się nie da... tóż to UAZ w którym jest masę miejsca na większe radio...
Ale coś działasz. za to + Pozdro!
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
nie_mientki
Posty: 75
Rejestracja: 2013-09-08, 09:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: nie_mientki »

Owszem, auto daje milion alternatywnych rozwiązań do montażu radia, ale:
-z półki pod plandeką zrezygnowałem ze względu na konieczność ciągnięcia przewodów których nie sposób zamaskować.
-umocowanie pod konsolą uniemożliwiła mi nagrzewnica
-zamocowanie na ściance koło lewej nogi kierowcy-kopałbym nogą
-zamocowanie na desce rozdzielczej z lewej strony kierownicy-na każdym wyboju uderzałbym kolanem(mam nieoryginalne, znaczenie wyższe fotele od VW)
-zamocowanie w okolicy pasażera-to on stukałby kolanem w radio a ja nie miałbym dostępu do gałek
-między fotelami-ewakuacja radia w razie każdej kąpieli do poziomu podłogi, a wiesz na pewno że zdarzają się takowe często

Ale skoro wiesz lepiej na czym stoję-z przyjemnością usłyszę podpowiedź, wszak wymontowanie radia to odkręcenie 2 nakrętek.
Tak, widziałem i ja piękne rzeźby ze sporymi radiami(Alan 48, Alan 28), ale zawsze były to samochody bez nagrzewnicy. A wtedy robi się tam miejsce na CB, CD i dobry zestaw audio.

Co do montażu anteny to mam dziwne wrażenie że zamontowanie na boku byłoby bardziej niebezpieczne-kilka razy opierałem się już o stoki wąwozu, obudowa cewki(jeśli nie cała cewka) poszły by w drzazgi. W przypadku zamontowania jak tutaj tego problemu nie ma. I nie uważam żeby to miejsce zamontowania anteny szczególnie szpeciło autko. Ale jasne, każdy może mieć swoje zdanie i w pełni to szanuję.
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

Masz rację, co do montażu radia jeśli jeździsz w terenie to OKI, ale popatrz na pomysły które masz podane w linkach o WYPOSAŻENIU Uaza.
Nad zegarami masz piękne miejsce na zamontowanie radia, na pewno masz możliwość dostępu do spawarki:) To samo tyczy się Anteny. Pomysły same się nasuwają po oglądnięciu tych zdjęć.
Wiąże się to z pewnymi modyfikacjami ale myślę że byłoby warto.
Antena, o tym nie pomyślałem "OFFROAD" ale ten sam myk, można zastosować na tylnej klapie. Mamy w grupie Uaza właśnie z takim montażem.
Lub zamontowanie jej tak jak w oryginale. Pomyśl nad tym, i tak jak koledzy wpsomnieli WA27.
Radio nad zegarami i tak nie topisz takiego odrestaurowanego autka po szyje tak domniemam, więc tam byłoby bezpieczne i dobrze osiągalne.
Nie bierz mi za złe mojej wypowiedzi, ale masz naprawde fajne auto z niewielkim wkładem można wsadzić porządnie kawał radia, nie to co my mamy dłutka i zabawka.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „inne”