Hybryda

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

insula
Posty: 13
Rejestracja: 2014-01-03, 19:18
Lokalizacja: Polska

Hybryda

Post autor: insula »

Witam userów, chciałbym opisać swoje doświadczenia z radiem i antenami.
Zakupiłem auto jest to Lexus is 300H( hybryda), wtedy zaczęły się schody , ponieważ w tym aucie nie ma miejsca gdzie można by było zamontować najmniejsze radio CB nawet yosan 120 nie miałby gdzie zagrzać miejsca, więc rozglądnołem się za radiami typu lafajette venus ( ukłony dla ARC Siedlce za udostępnienie do testów ) i innymi tego typu radiami, od konektora zakupiłem Cobre 75ST EU z myślą że jakby coś nie działało to bym oddał i próbował innego radia od tego sprzedawcy, troszke to kominacje tak kupować , testować i oddawać ale trzeba być zadowolonym ze zakupinego sprzętu i nie wyrzucać pieniędzy w błoto, od kolegi ARC z Siedlec który prowadzice sklep pożyczyłem dodatkowo 3 anteny : Wilson 1m, Pirat oraz Omege 27, rozjechałem się z drugim mobilem w różne strony i przekładając anteny i radia sprawdzałem co jest najlepsze dla mnie i mojego autka, zwycięscą jest Cobra75St eu i antena Omega27, może mój test nie jest fachowy ale odczucia amatora jak najlepsze. może kiedyś to sie komuś przyda. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Zamieść fotki, będzie ciekawiej, co do anteny Omega to dobry wybór
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
insula
Posty: 13
Rejestracja: 2014-01-03, 19:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: insula »

Wojtek KR pisze:Zamieść fotki, będzie ciekawiej, co do anteny Omega to dobry wybór
a jakie fotki mam wrzucić ?, na razie jeszcze nie mam pmysłu gdzie gruszke przymocować bo to też wielka zagadka w tym aucie, aby nic nieporysować i nie popsuć.
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

yanosika zainstaluj na smartfonie.

a smartfona na uchwyt do szyby. nic nie porysujesz ani nie pobrudzisz. bo szkoda by było. takie fajne masz auto.
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

insula pisze:nie mam pmysłu gdzie gruszke przymocować
zawieś pod lusterkiem :-P
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Robot
Posty: 74
Rejestracja: 2013-08-18, 19:44
Lokalizacja: Rudziczka

Post autor: Robot »

Radio na fotel pasażera a żonę lub dziewczynę (niepotrzebne skreślić) na tył..
insula
Posty: 13
Rejestracja: 2014-01-03, 19:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: insula »

konikks pisze:yanosika zainstaluj na smartfonie.

a smartfona na uchwyt do szyby. nic nie porysujesz ani nie pobrudzisz. bo szkoda by było. takie fajne masz auto.
Yanosika nieuzywam , bo mam naviexpert, a w aucie ma głośnomówiący, więc uchwytów też nie trzeba,
cassiopeia
zawieś pod lusterkiem
widze że modowi humor dopisuje :-P
Robot pisze:Radio na fotel pasażera a żonę lub dziewczynę (niepotrzebne skreślić) na tył..
mam jeszcze 2 pociechy i przy komplecie dalej jest problem z lokalizacją mikrofonu :shock:
Caps

Post autor: Caps »

insula, pomyśl nad Albrecht'em AE - 6890. Radio ma panel ściągany, więc radio w schowek, bądź tez gdzie tam chcesz, a panel jest mały, super cienki więc sobie coś znajdziesz ;-)
AdamB

Post autor: AdamB »

cassiopeia pisze:zawieś pod lusterkiem :-P
No może nie pod lusterkiem, ale pod lampką kierowcy ... czemu nie?
Mam Polówkę i nie miałem miejsca na inny montaż gruszki.

Obrazek

Niestety, nie mam zdjęcia "z boku", ale tak jest wygodnie, mało inwazyjnie, łatwo odszukać w nocy ... i w niczym nie przeszkadza oraz nie szpeci.

Na zdjęciu jest widoczny mik od Lafayette, ale wcześniej był EC 2002, a teraz jest gruszka Prezia. Nie ma znaczenia kształt, wielkość i ciężar ...

Adam
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

insula, pomyśl nad Albrecht'em AE - 6890. Radio ma panel ściągany, więc radio w schowek, bądź tez gdzie tam chcesz, a panel jest mały, super cienki więc sobie coś znajdziesz ;-)
Tyle, że kolega zdecydował się na Cobra75St eu, która całe sterowanie ma w mikrofonie.

Po pierwsze nie wiemy, gdzie masz lub chcesz zamontować radio.
Ja osobiście wpakował bym radio pod siedzenie lub do jakiegoś schowka by go nie było widać. Dokupił bym przedłużkę do kabla mikrofonowego i przeciągną gdzieś bliżej siebie. A co do samego wieszaczka to możesz zrobić sobie wkładany w kratkę nawiewu taki jak u mnie http://www.cb-forum.pl/topics154/vw-pol ... t20935.htm lub dokupił sobie taki: http://rad-sat.home.pl/sklep/wieszak-uc ... Path=27_91 i przykleił na taśmę dwustronną. Można jeszcze oryginalny metalowy podgiąć i wsunąć gdzieś między plastiki na kokpicie.
Na forum dużo jest fotek jak ludzie mają zainstalowane gruszki.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
insula
Posty: 13
Rejestracja: 2014-01-03, 19:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: insula »

artega7 pisze:
insula, pomyśl nad Albrecht'em AE - 6890. Radio ma panel ściągany, więc radio w schowek, bądź tez gdzie tam chcesz, a panel jest mały, super cienki więc sobie coś znajdziesz ;-)
Tyle, że kolega zdecydował się na Cobra75St eu, która całe sterowanie ma w mikrofonie.

Po pierwsze nie wiemy, gdzie masz lub chcesz zamontować radio.
Ja osobiście wpakował bym radio pod siedzenie lub do jakiegoś schowka by go nie było widać. Dokupił bym przedłużkę do kabla mikrofonowego i przeciągną gdzieś bliżej siebie. A co do samego wieszaczka to możesz zrobić sobie wkładany w kratkę nawiewu taki jak u mnie http://www.cb-forum.pl/topics154/vw-pol ... t20935.htm lub dokupił sobie taki: http://rad-sat.home.pl/sklep/wieszak-uc ... Path=27_91 i przykleił na taśmę dwustronną. Można jeszcze oryginalny metalowy podgiąć i wsunąć gdzieś między plastiki na kokpicie.
Na forum dużo jest fotek jak ludzie mają zainstalowane gruszki.
radio pójdzie pod siedzienie pasażera, kabla starczy do kokpitu, podobają mi się twoje propozycje, jutro wrzuce fotki kokpitu to może wpadniecie na jakiś pomysł jeszcze, ja jeszcze myślałem o tetraxie # TETRAX - Homepage #
http://www.tetrax.pl/ , dziękuje za podjęcie teamtu i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „inne”