IVECO Daily 35C18

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Darentyv8
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-22, 12:16
Lokalizacja: Przemyśl

IVECO Daily 35C18

Post autor: Darentyv8 »

Witam wszystkich ;-)

Zakładam tu wątek dla dość kłopotliwego auta jakim jest Iveco :mrgreen: (nie że awaryjne ale wszyscy mają problemy z zakłóceniami w nich)
Poza batalią jaką mam w tym aucie z CB to polecam - porządne wózki do ganiania ;-)
Ale do rzeczy.. Wykonałem montaż radia i anteny, następnie strojenie (znajomy, bo ja tego nie ogarniam), ale z efektu końcowego nie jestem zadowolony. Chciałbym zatem tutaj, uzyskać jakieś porady sugestie jak sobie z tym poradzić by nie dostać nerwicy :mrgreen:

Auto nabyłem jako kolejne do firmy stosunkowo niedawno i nie mając zbyt ochoty na kombinacje (śniegi, mrozy) woziłem CB (Johnny II) na siedzeniu z anteną postawioną na masce (President Ohio). Beznadzieja ogólnie, ale doraźnie lepsze niż nic. Pogoda się poprawiła, więc postanowiłem coś podłubać. Znalazłem w sklepie znajomego antenę Lemm AT-1500 (170 cm) na motylku + uchwyt rynienkowy Lemm który walał mi się na półce w garażu ;-)

Zacząłem od montażu między kontenerem a kabiną - tak wiem - antena prawie cała przysłonięta, ale liczyłem że będzie lepiej (sypialnia z włókna, zero metalu).
Masowanie anteny porządnym grubym przewodem miedzianym. Masowanie i przewód antenowy wpuszczone razem od dołu kabiny do środka - masowanie pod śrubą mocującą fotel do podłogi, kabel antenowy puszczony pod wykładziną w deskę rozdzielczą do radia w kieszeni Stabo z tunelem. Zasilanie radia niezależnym kablem puszczonym z akumulatora (bezpiecznik jest, bieguny nie pomylone :mrgreen: )

Kilka zdjęć anteny:
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak to bangla? Ano niezbyt super. Śmiem twierdzić, że niewiele lepiej niż gdy antena Ohio stała pod kątem na masce a radio radośnie walało się po fotelu pasażerów :-/
Zakłócenia od auta? W sumie niezbyt dokuczliwe. Delikatne brzęczenie słychać gdy odpala się auto i przy dodawaniu gazu. Okien, wycieraczek, kierunkowskazów, wtrysków nie słychać.
Poza tym MASA szumów! Nawet gdy ktoś jest dosłownie kilkaset metrów ode mnie na otwartej przestrzeni to jakość odbioru jest fatalna - zupełnie jakby nadawał z 10+ km :-|
Na trasie byłem nim na razie tylko 2 razy, ale w ogólnym odczuciu również fatalnie nadaje.
Przymierzam się do przeniesienia anteny na bok sypialni by nie była przysłonięta, ale mam dziwne przeczucie że to może nie przynieść porażającej poprawy.. Może ramię lusterka bo i tak u ludzi widziałem? Uchwyt bagażnikowy na maskę z krótką anteną to chyba też nie tędy droga zwłaszcza, że celuję w raczej nieco dłuższy zasięg niż użytkownicy anten-widelców :-P
Prosiłbym zatem ludzi bardziej biegłych w temacie, aby pomogli mi się z tym wszystkim po kolei uporać bym mógł cieszyć się dobrze funkcjonującym sprzętem ;-)

EDIT:
Zdjęcia jak to ogarnąłem w kabinie wrzucę jutro ;-)
President Johnny II + (w zależności od rydwanu) Midland ML-145 / Lemm AT-1500 / President Ohio
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Przede wszystkim antena cała zasłonięta i kabel masującu za przeciwwagę - to główne powody, dla których to nie ma prawa działać poprawnie.
Antena nie potrzebuje masy, tylko przeciwwagi, było już N razy..
Faktycznie, masz problem. Albo dziura w dachu sypialni i pod to kawał blachy jak największy, albo jeśli kontener metalowy, to tam zamontować jak najwyżej - jakiś kątownik z otworem pod główkę i przykręcić do kontenera.
Jeśli nie ma takich możliwości, to w ostateczności coś takiego: http://anteny-cb-radia.pl/lodz/galeria- ... geot-boxer
Przy czym antena jak najdłuższa
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

W takiej lokalizacji antena nigdy nie będzie działać poprawnie
Można jeszcze spróbować dać ją na maskę ;-)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

taki montaż to całkowita porażka. daj tą antenę albo na lusterko albo uchwyt klapowy i na maskę, bądź drzwi w połowie supka między lusterkiem a dachem tak aby nie wchodziła w kurnik
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Darentyv8
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-22, 12:16
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Darentyv8 »

Osobiście opcja z uchwytem klapowym chyba najbardziej mi się widzi jak w tym Peugeocie.. Na lusterku to może by i lepiej zbierała niż teraz, ale ono w całości jest plastikowe więc żadna przeciwwaga. Kontener podobnie - cały z tworzywa sztucznego więc bieda. Z drugiej strony gdybym miał montować na dachu kurnika antenę 170 cm z podłożonym arkuszem blachy, a dodam że to auto ma coś 3,3m wysokości, to pod jakim kątem tą antenę mógłbym mieć pochyloną by to sensownie działało? (pomijając opcję 90 st. gdzie każdy wiadukt mój :mrgreen: )
Wracając do pomysłu z uchwytem bagażnikowym - nie wiem jak zachowywałaby się taka antena w tym miejscu.. nie za bardzo by fruwała uderzając o auto? Czy można by zastosować jakąś pętlę na tym kurniku by stabilizowała pozycje anteny? (ten kurnik cholernie wystaje do przodu auta - nad maskę..
President Johnny II + (w zależności od rydwanu) Midland ML-145 / Lemm AT-1500 / President Ohio
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

daj no jakąś fote z boku kabiny i z przodu


edit: SS1200 i AV400 i coś w ten deseń
Obrazek
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Daj tego Lemm'a albo na maskę, albo zamontuj go na drzwiach tak jak pokazał cass ... wg mnie to będą najlepsze rozwiązania przy takiej zabudowie auta ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „inne”