Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

beckham23
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-18, 11:24

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: beckham23 »

hey,
postanowiłem się podzielić moim rozwiązaniem z montażem radyjka cb w mojej b7, po zakupie miałem z tym problem gdzie dać radyjko cb by wyglądało to estetycznie, znalazłem fote gdzieś w necie z b6 chyba i to mnie naprowadziło

A więc radyjko CB President Johnny II ASC
montaż w tunelu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Radyjko podpięte na głośniczku wyprowadzonym na zewnątrz, ja wybrałem miejsce pod podłokietnikiem, głośniczek jakiś stary z zestawy głośnomówiącego.
Nie odbyło się bez drobnych komplikacji
- obcięcie obudowy zapalniczki nie problem
- pod ręcznym w tunelu jest sensor poduszek i pasów, by radio weszło tak głęboko sensor wykręciłem (trzy nakrętki) i przeniosłem pod panel klimatyzacji za pod popielniczką Uwaga sensor jest zmasowany poprzez przykręcenie wiec zmasowałem na kablu do śruby pod wspomnianą zapalniczką,

czas pracy od 17 do 2 w nocy ale myślę że warto było + antena 2 godz antena
oczywiści do pomocy miałem kolegę lakiernika który auta rozbiera na co dzień tak że wie jak co rozebrać by nic nie urwać żadnych spinek


Antena Sirio triflex
Należało wykonać otwór w dachu (oczywiście wszytko uszczelnione klejem do szyb), pod podsufitką na bok, w dół słupkiem pod dywanem do tunelu
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-05-18, 11:43 przez beckham23, łącznie zmieniany 1 raz.
Caps

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: Caps »

No i gitesik montaż!
Z czasem przyjdzie lepsza antenka ;-)
niuniek_84
Posty: 142
Rejestracja: 2014-04-28, 23:06
Lokalizacja: Toruń

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: niuniek_84 »

Bardzo fajnie się komponuje ... czysto i schludnie.
Minus taki, że inni nie wiedzą że Masz CB ... ale to też duży plus, bo nic nie wystaje, a komfort użytkowania jest bardzo duży.

Z tym czujnikiem poduszek to poleciałeś ... osobiście bym przeniósł o kilka cm, ale nie o 30-40cm.
Fabryka nie od parady umieściła w tym miejscu czujnik.

Ogólnie ... super :)
Mobil: President Grant II + Densei 2002 Konektor + podstawa Sirio Twin PL + SS1200 + Sirio Silver 100
Baza1: Stabo XF 5012 i Lincoln I + impuls 30A + SIRIO-827 5/8
Baza2 Aaronia Spectran NF-5035 i HF-6065 + Option 022 20dB + Hyper Log + EMC
Sprzedaż: Alan 42, Intek H-510, Canva 278, JFK2
beckham23
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-18, 11:24

Re: Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe roz

Post autor: beckham23 »

niuniek_84 pisze: Z tym czujnikiem poduszek to poleciałeś ... osobiście bym przeniósł o kilka cm, ale nie o 30-40cm.
Fabryka nie od parady umieściła w tym miejscu czujnik.
sensor (poduszek i pasów) nie ma żadnego znaczenia gdzie jest umieszczony, to nie czujnik (czujnika bym nie ruszał)
musiałem go przenieść pod popielniczkę bo tylko tam się mieścił
niuniek_84
Posty: 142
Rejestracja: 2014-04-28, 23:06
Lokalizacja: Toruń

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: niuniek_84 »

Akurat w grupie VW (VAG/OBD) nie lubuję ... dlatego nie będę płynął.
Zawsze uczyli mnie że sensor = czujnik, a czujników może być wiele.
Inny czujnik w drzwiach czy słupku, a inny w konsoli (chodzi np. o przemieszczenie czy uderzenie itd).
http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=63090" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all ... era-99319/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"

Nie mniej jednak, sam montaż bardzo ładny.

Jak działa Tobie radyjko FM po przejściu na triflex ? (miałem duże problemy przy Twin, dopiero wzmacniacz +16dB coś pomógł).
Mobil: President Grant II + Densei 2002 Konektor + podstawa Sirio Twin PL + SS1200 + Sirio Silver 100
Baza1: Stabo XF 5012 i Lincoln I + impuls 30A + SIRIO-827 5/8
Baza2 Aaronia Spectran NF-5035 i HF-6065 + Option 022 20dB + Hyper Log + EMC
Sprzedaż: Alan 42, Intek H-510, Canva 278, JFK2
beckham23
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-18, 11:24

Re: Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe roz

Post autor: beckham23 »

niuniek_84 pisze:Akurat w grupie VW (VAG/OBD) nie lubuję ... dlatego nie będę płynął.
Zawsze uczyli mnie że sensor = czujnik, a czujników może być wiele.
Inny czujnik w drzwiach czy słupku, a inny w konsoli (chodzi np. o przemieszczenie czy uderzenie itd).
http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=63090" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all ... era-99319/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"

Nie mniej jednak, sam montaż bardzo ładny.

Jak działa Tobie radyjko FM po przejściu na triflex ? (miałem duże problemy przy Twin, dopiero wzmacniacz +16dB coś pomógł).
ja tez fachowcem nie jestem, hmmm to teraz dałeś mi do myślenia czy oby wszystko z poduszkami będzie ok przy nie daj boże że jakiejś stłuczce

co do fm nie wypowiem się podłączałem tylko antenę cb - zasięg 4 km nadawanie odsłuch może coś wiekszy
niuniek_84
Posty: 142
Rejestracja: 2014-04-28, 23:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe roz

Post autor: niuniek_84 »

beckham23 pisze:ja tez fachowcem nie jestem, hmmm to teraz dałeś mi do myślenia czy oby wszystko z poduszkami będzie ok przy nie daj boże że jakiejś stłuczce
Nom ... właśnie o to chodzi, bo inne przeciążenia występują w różnych punktach uderzenia.
W zależności od miejsca i siły uderzenia wyzwoli kurtyny boczne, fotele, kierownice, kolana itp ... a by wiedzieć co ma uruchomić to zbiera informację z czujnika/czujników zainstalowanych w konkretnym miejscu - w zależności od auta różne są.

Oczywiście jak będzie zdrowy strzał to wszystko wyleci - ale Obyś nigdy nie musiał doświadczać nawet najmniejszego tulenia z przeciwnikiem.

Może warto zadać pytanie na forum Audi ... to silna i mocna grupa. Na pewno dobrze doradzą.
beckham23 pisze:co do fm nie wypowiem się podłączałem tylko antenę cb - zasięg 4 km nadawanie odsłuch może coś wiekszy
W sumie to może i lepiej ... bo ja jestem bardzo zawiedziony przy Twin, dlatego będę przerabiał. Wcześniej trasa Toruń-Gdańsk na jednej stacji ... teraz zmieniam z 3-4 razy bo szumi.
Mobil: President Grant II + Densei 2002 Konektor + podstawa Sirio Twin PL + SS1200 + Sirio Silver 100
Baza1: Stabo XF 5012 i Lincoln I + impuls 30A + SIRIO-827 5/8
Baza2 Aaronia Spectran NF-5035 i HF-6065 + Option 022 20dB + Hyper Log + EMC
Sprzedaż: Alan 42, Intek H-510, Canva 278, JFK2
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: DR-DM »

Świetny montaż radia :bravo:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: Kasztelan »

Wizualnie fajnie, radio pod ręką, bez plączącego sie okablowania :-).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: SP9 »

Chociaż to tylko antymisiek ...wygląda ładnie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
123mielony
Posty: 107
Rejestracja: 2010-08-14, 11:31
Lokalizacja: Biłgoraj

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: 123mielony »

Jak ja lubię taka robotę :bravo:
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: sabur »

Genialny montaż! Jeszcze tylko mikrofon ułożyć aby nie latał swobodnie i palce lizać :-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: Piotrek-TJE »

Doskonała robota :-)
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
beckham23
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-18, 11:24

Cb w tunelu Audi B7 + antena Sirio triflex - ciekawe rozwiąz

Post autor: beckham23 »

cze,
drodzy userzy - świetny montaż - może i tak ale teraz po roku mam nie małego zonka

jakieś dwa miesiące temu w radyjku zapadła cisza
podpoiłem reflektometr - wskazówka nawet nie ruszyła

dziś wiozłem się za demontaż - wyciągałem radyjko (zamiast spróbować na innej antenie - rozkręcenie całego tunela :-/ )
okazuje się ze radio po podpięciu do innej anteny wszystko o.k działa aż miło

co może być z anteną Sirio triflex ? końcówka która przychodzi do radia wygląda o.k
jak sprawdzić kabel, antenę nie demontując wszystkiego ? :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi”