E46 Touring

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

E46 Touring

Post autor: Lech »

I oto dnia wczorajszego doszło do montażu zestawu CB radio w moim nowym nabytku. Dylemat był dość duży bo nie wiedziałem czy mam instalować w dziurkę czy magnes czy też reling. Dziura odpadła ponieważ mam tam antenkę od telefonu a chciałem żeby została, magnes też odpad ze względu na długość anteny to raz i dwa że dach rysuje :evill: więc pozostał reling. Pierwsze co to sprawdzenie czy na ów relingu jest masa, nie chciałem ciągnąc kabelkiem masy, ale okazało się że reling jest aluminiowy i jest na nim masa około 1,2 Ohma oporu miedzy karoserią a relingiem. Oczywiście nie obeszło się bez skrobania. Zanim zacząłem montować to wybrałem sobie miejsce anteny i radia. Antena już wiadoma a radio trafiło w miejsce schowka a w sumie w schowek. Zakupiłem więc drugi schowek żeby jeden pozostał cały( w razie czego jak auto by do żyda poszło ) W schowku wymontowałem klapkę zamykającą i mamy to co przedstawiają zdjęcia poniżej. Nie miałem co zrobić z gruszką ponieważ chciałem na początku w drzwiach trzymać ale koligowało to z wysiadaniem więc kabel przeprowadziłem pod kierownicą i w tunelu środkowym i wychodzi tylko część kabla znikąd :mrgreen: :mrgreen: Zasilanie radia w lutowałem w zapalniczkę ciężko było się dostać do zapalniczki ale się udało. Bałem się wpinać w inne miejsca, nie wiedziałem czy komputer nie zrozumie tego jako błąd, jakiś większy pobór prądu itp. Radio już podłączone więc teraz kabel do anteny, kabel jaki zakupiłem to H155 wyszło go około 7 metrów, do tego dwie wtyczki jedna UC1 a druga jakaś inna ale nie wiem jakie ma oznaczenie( kątowa idąca od anteny). Kabel pochowałem i było by wszystko elegancko ale... właśnie jest jedno wielkie ale, myślałem że wejdę do kabiny tą dziurą zaślepioną gumką z tyłu karoserii, ale co się okazało dach w BMW jest jakiś składany z kilku części blach więc jak wyjąłem gumkę okazało się że nie mam dostępu do podsufitki. Dziwne ale tak jest i dlatego właśnie kabel na razie jest puszczony przez uszczelkę w klapie bagażnika. To by było na tyle a antena wstępnie zestrojona 1 : 1.0 20 : 1.0 40 :1.1 czyli zejdę na pewno na całej czterdziestce do 1. tylko muszę na analizator pojechać. Zdjęcia wklejałem i zobaczyłem że nie wspomniałem o głośniku a więc głośnik jest przyklejony na taśmę dwustronną. Kierowałem się w trakcie instalacji żeby jak najmniej ingerencji wkrętami itp w tapicerkę, ogólnie w auto
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A i jeszcze co do wygody obsługi radia, nie ma tragedii. Widzę je i nie mam problemu z gałkologią jak dla mnie jest ok, nie potrzebuje mieć je pod nosem :mrgreen: :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

no no:) fajnie to wyglada:) jedynie miejsce glosnika mi sie nie podoba:)
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

Miejsce głośnika spoko
noid pisze:fajnie to wyglada:) jedynie miejsce glosnika mi sie nie podoba:)
(co kraj to obyczaj :mrgreen:) tylko umiejscowienie radia nie po mojemu ,ale z drugiej strony nie ma go gdzie zamontować .Lech84, tak samo bym zrobił jak Ty :-D inaczej się nie da :mrgreen: ok montaż
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

hehe :-) aż nieswojo wygląda :-P

bwm i taka antena na relingu....

powszechnie wiadomo że do takiej beemy pasuje misouri i georgia :-P

Jest git, łamiesz stereotypy. Miłego użytkowania zarówno zestawiku cb jak i auta.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

KiMCIO pisze: aż nieswojo wygląda :-P

bwm i taka antena na relingu....
nie wiadomo czy nie będzie czegoś na magnesie ponieważ może być tak że będę musiał często chować antenę i poszukam w zamian czegoś góra metrowego. Może taka szybka propozycja co jest warte uwagi w takiej kategorii.
KiMCIO pisze:Jest git, łamiesz stereotypy.
ale póki mieszkam w domku na wsi to zostaje 2m :mrgreen: tu auto stoi po nadzorem 50 kg zezłoszczonego mięsa :mrgreen: :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jest OK. Radio nie jest skomplikowane, SSB nie ma to i nakręcić się nie trzeba :)
KiMCIO pisze:hehe :-) aż nieswojo wygląda :-P

bwm i taka antena na relingu....

powszechnie wiadomo że do takiej beemy pasuje misouri i georgia :-P
o wypraszam sobie, ja zrobiłem dziurę i dałem T2000 :-D
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
jarek19740312
Posty: 646
Rejestracja: 2009-12-26, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Post autor: jarek19740312 »

KiMCIO pisze:powszechnie wiadomo że do takiej beemy pasuje misouri i georgia
moim zdaniem takie anteny bez względu na jakim aucie to obciach! A Santiago i inne 2 metrowe to po prostu miodek :-P i tak ma być.
Seat Leon, Yosan JM-3031 Turbo + President ml 145, Sirio Megawat 3000, Wilson Little will
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

jarek19740312 pisze:
KiMCIO pisze:powszechnie wiadomo że do takiej beemy pasuje misouri i georgia
moim zdaniem takie anteny bez względu na jakim aucie to obciach! A Santiago i inne 2 metrowe to po prostu miodek :-P i tak ma być.
całkowicie odwrotnie niż 99% społeczeństwa :-D
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
jarek19740312
Posty: 646
Rejestracja: 2009-12-26, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Post autor: jarek19740312 »

Bo jestem z megawatta bardzo zadowolony i wszystkim polecam spróbować długiej anteny. Wreszcie słyszę i jestem słyszany ;-) , gamma odpoczywa w piwnicy.
Seat Leon, Yosan JM-3031 Turbo + President ml 145, Sirio Megawat 3000, Wilson Little will
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

Właśnie łączność na 10 km z bazą 9 esów, modulacja czysta, czyli na relingu nie ma takiej tragedii jak nie którzy starali mi się wmówić. :mrgreen: :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Lech84, tragedii nie ma, ale pamiętaj o kierunkowości :-) jednak ja jestem zadowolony i każdemu polecam montaż na relingu.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

KiMCIO pisze:pamiętaj o kierunkowości
ło cym :?:
YIP YIP
kosmokamil
Posty: 33
Rejestracja: 2010-09-14, 18:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kosmokamil »

Lech świetny montaż podoba mi się niesamowicie. Ja na swojej E30 wożę sirio ml145 na magnesie, przykleiłem naklejkę cud i nie jest źle.
A w związku że nabyłeś E46 to zapraszam na zloty klubu BMW Olsztyn." to tak off topowo :)"
President Valery + Sirio ML145
Obrazek
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

HjeniuC, o tym że będzie w jednym kierunku lepiej niż w drugim. sam jak rozmawiam to się ustawiam odpowiednio. Dach to przeciwwaga zgadza się ?? więc w jedną stronę ma go więcej niż w drugą.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

HjeniuC pisze:KiMCIO napisał/a:
pamiętaj o kierunkowości

ło cym :?:
to jest przecież fakt, nawet specjalnie uchwyt przekręciłem żeby antena była bardziej nad dachem niż nad szybą boczną. Antena lepiej będzie pracować prawy skos w związku z tym można mówić o kierunkowości chociaż w ""
kosmokamil pisze:Lech świetny montaż podoba mi się niesamowicie
cieszy mnie to a co do spotkań to może kiedyś zawitam w Olsztynie bywa się raz na jakiś czas. Co do anteny to trzymam się jednej zasady że przede wszystkim ma być długa :mrgreen: :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BMW”