E36 Harry II ASC + ML Sirio 145 by Sylwek_ch

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

E36 Harry II ASC + ML Sirio 145 by Sylwek_ch

Post autor: Sylwek_ch »

Witam

pomyślałem że i ja przedstawię swoją instalację. Na cb zdecydowałem się już dawno. (pojęcie względne, ale już ładnych parę lat szumi w aucie :P) Plan byłtaki, żeby był to w miarę porządny sprzęt, w miarę bezobsługowy, a montaż był bez lipy :P W 2007,jako swoje pierwsze radio, kupiłem Presidenta Harry'ego II z ASC i antenę Wilson Little Wil. Antena miała iść na klapę bagażnika, ale po namowie sprzedającego że za takie pieniądze zestaw trzeba wykorzystać do końca, w ostateczności stanęła na dachu :-P
Obrazek

ale niestety zajumali :cry: A bardzo sobie chwaliłęm tą antenę. Dostałem wówczas od znajonego MLkę Sirio i ją już postwaiłem na klapie.

Jeśli chodzi o radio i jego montaż to jako że jestem miłośnikiem motoryzacji, bardziej niż łączności radiowej, nie lubię zbędnych kabli w aucie jak i na zewnątrz, a nie miałem żadnego schowka mieszczącego Harryego, zdecydowałem się na operację cięcia plastiku :evill:
Obrazek
dorobiłem stelaż, przeciągnąłem zasilanie z akumulatora, i wycinałęm otwór na radio delikatnie, milimetr po milimetrze żeby nie przedobrzyć. No i udalo się, montaż spełnił moje wymagania estetyczne. Z użytkowymi też nie jest najgorzej, obsługa jest pod ręką, wyświetlacz widzę przez kierownicę bez problemu. Mikrofon wisi przez kolumnę kierownicy, a w trasy podczas jazdy wkładam go do boczka drzwi :) tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

auto w całęj okazałości z MLką na klapie:
Obrazek

dziurki nie będzie w aucie bo by zakłócało gładkość auta :oops:
Obrazek



dzisiaj dostałęm paczkę od Hasana. W której było moje radyjko po przeglądzie i tuningu, prosta SWR miarka i mikrofon Densei 2002 to tuningu KNKTR. Od razu wziąłem w obieg :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

muszę coś pomyśleć nad umiejscowieniem mikrofonu, bo seryjny sobie spokojnie wisiał przez kierownicę przewieszony i było dobrze, ten jest solidny, duży i ciężki, na lepszym kablu i już tak ochodzo nie chce sobie wisieć :roll:

no to by bylo na tyle, rozpisałem się. Wszystkie uwagi mile widziane :-)
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

radyjko zainstalowane super bardzo mi sie podoba :bravo:
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Radio bardzo fajnie zamontowane :-) antenę postawił bym jednak na dachu, polepszyło by to osiągi ;-) zasilanie oczywiście z aku?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

Post autor: Sylwek_ch »

Ferbus, tak, bezposrednio z akumlatora, ale tylko plus, masa ze śrubki do której podpięta jest część instalacji elektrycznej auta

na dachu oczywiście, że byłoby lepiej, wiem, ale i tak osiągi są nad przeciętną (tak mi się wydaje) w dobie promocji w biedronkach i tym podobnych, i jeśli chodzi tylko o antymisiaka
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Instalacja pierwsza klasa full wypas :bravo:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Napiszę jeszcze raz - śliczne auto :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

Post autor: Sylwek_ch »

jak juz mam temat to się poradze w kilku rzeczach :)

radio u mnie jest zamontowane jak widzicie, i jednak to trochę zasłania głośniki i żeby bylo dobrze słychać razem z muzyką w samochodzie to trzeba głośćność na maxa ustawić. Chciałbym zamontować głośnik zewnętrzny, ale wszelkie montaże na wierzchu nie wchodzą w grę. Upatrzyłem miejsce pod komputerkiem, w tej półeczce na jej tylnej ściance, lub też na ściance dorobionej żeby nie było tak głęboko. Problem w tym, ze to nie jest zbyt wysokie, na tylnej ściance wysokość to tylko ok 4,5 cm, więc nie wiem czy takie małe głośniki, zagrają lepiej niż fabryczny w harym, nawet pod plastikiem :roll:

foto gdzie to by miało być:
Obrazek
Obrazek

glośniki z kina domowego by tam zmieścił, takie jak te na przykład:
http://allegro.pl/panel-z-2-glosnikami- ... 86580.html

teraz pytanie, czy to jest warte zachodu :?: :roll:

mam też pomysł zamontować głośnik oryginalny pod podłokietnikiem jakiś cienki, np http://www.konektor5000.pl/index.php?p3 ... o-cb-radia :?: grubość 27mm ma potencjał montazowy, ciekawe jak z efektywnością :?:
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

jeden i drugi na pewno da lepszy odsłuch niż przysłonięty oryginalny w HII
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

Post autor: Sylwek_ch »

dzięki. Właśnie pytam, bo nie miałem do czynienia z zewnętrznymi głośnikami i nie wiem czy gra warta świeczki

muszę zdjąć jeszcze pokrywę silnika szyberdachy, czy moze tam by nie upchnąłby czegoś płaskiego pod dyskretną maskownicą :-P

a przy jakichś gołych glośnikach bez obudowy to wystarczy dolutować kabel z minijackiem mono :?: żadnych kondensatorków :?: z tego co wyszukałem to głośniki musze mnieć ok 8 Ohm i 2-5W w nominale
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Tak, wystarczy sam kabel z wtykiem :-) 8ohm a moc może być trochę większa, ok 10w będzie dobrze.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Montaż radia pierwsza klasa :-) Czym ciąłeś deske??

Może wtyk mikrofonowy wyciągniesz z radia "na kabelku" i do tego przedłużka -przewodu mikrofonowego- w okolice środkowego tunelu??


Proponował bym Ci na tylnej klapie uchwyt antenowy i bacik ~2mb :-)

PS: Widać że auto dopieszczone :-)
Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

Post autor: Sylwek_ch »

Ferbus, dzięki, już wszystko wiem w takim razie, czas coś zadziałać :)

Kilobajt pisze:Czym ciąłeś deske??
kątówką :-D wspomagałem się też takim a'a skalpelem :-) tańczyłem nad tym sporo, bo radio nie chciało wejść w poziome, bo o mocowanie kolumny kierownicy zahaczało, musiałem wycinać otwór wyższy niż ma sam panel radia, ale ostatecznie weszło na wcisk i o to mi chodzilo. Radio jest pod ręką, podczas jazdy opiera się nadgarstek na kolanie i można śmiało manewrować pokrętłami
Kilobajt pisze:Może wtyk mikrofonowy wyciągniesz z radia "na kabelku" i do tego przedłużka -przewodu mikrofonowego- w okolice środkowego tunelu??
myslałem nad tym, ale tak jak jest teraz jest ok. Będę obsługiwał mikrofon prawą ręką, powiesze go tylko na specjalnie dorobionym uchwycie na tym komputerku, a raczej przed :-) będę mógł go też kłaść w drzwi podczas długiej jazdy, nie ma problemu
Kilobajt pisze:Proponował bym Ci na tylnej klapie uchwyt antenowy i bacik ~2mb :-)
skazany jestem na magnes bo już mi się odparzył lakier pod spodem, 2 bombelki wyszly :-P :oops: ale to wina tego, że klapa była malowana jeszcze w Niemczech, bo te burchelki powychodziły też, tylko że mniejsze w innych miejscach na klapie. A nad anteną inną myślałem, ale dziurki nie zrobię, a uchwytnie wiem czy wart jest zachodu. W ten magnes myslałem wkręcić zamiast MLki Sirio turbo 3000, chyba trochę sztywniejsza i dłuższa. MLka z tego co obserwuję strasznie się gibie na boki i do tyłu
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ja bym nie dał Turbo na ten magnes - wolałbym uchwyt, bo będzie pewniejszy
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

cze wls :mrgreen: radyjko kiepskie :oops: a antena ciągle na klapie się dynda. Nie ma to jak santiago 1200 na e36 :mrgreen: ale ogólnie git jest. pozdro z ciemnego dupowozu na białych 18 ;D
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
Awatar użytkownika
jaro.
Posty: 131
Rejestracja: 2012-05-04, 15:04

Post autor: jaro. »

wyszło ci to rewelacyjnie, myślę że nawet radyjka z zewnątrz nie widać na parkingu?
a mikrofon spróbuj powiesić na orginalnym haczyku z radyjka wsuń go w szparkę między skórą ,ja tak wykorzystałem i jest dobrze i nic nie wierciłem i nie wypada zobacz na zdjęciu u mnie topics136/moje-grande-vt16606.htm
Mobil 1- CRT MIKE + SANTIAGO 1200
Mobil 2-PRESIDENT JOHNNY III ASC + ST 2000
ODPOWIEDZ

Wróć do „BMW”