e46 touring 2002 i president johnny 1

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
melvin
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-01, 20:07
Lokalizacja: Piotrków

e46 touring 2002 i president johnny 1

Post autor: melvin »

Witam, w końcu się zmobilizowałem żeby zrobić trochę porządku z instalacją CB w mojej Beacie. Do tej pory CB jeździło między podłokietnikiem a fotelem kierowcy, podłączone do zapalniczki( trzeba je było włączać i wyłączać za każdym razem),antena stałą na dachu na podstawie magnetycznej regularnie go rysując a kable były poupychane pod dywanikami i gdzie się tylko dało... Oto moja instalacja CB w E46 touring z 2002r trochę bardziej na poważnie (wyszło bardzo podobnie jak u użytkownika LECH):

W schowku przy lewym kolanie miałem wcześniej dodatkowe gniazdo zapalniczki w które wpinałem GPS umocowany na szybie z lewej strony obok zegarów (tak unikałem plątaniny kabli na desce rozdzielczej) niestety gniazdo musiało przejść do historii bo do schowka powędrowało CB:

Obrazek
johnny 1 nie jest duży, ale mimo to wyrzynarka poszła w ruch i dzięki wycięciu części tylnej schowka można zamknąć klapkę:
Obrazek
więc CB nikogo nie razi w oczy.

Bez dodatkowego gniazda nie dałbym rady żyć więc w trochę innej formie wylądowało nad lewym podnóżkiem kierowcy:
Obrazek
na szczęście jest tak wysoko że nie zaczepiam o nie stopą.

do mikrofonu zmontowałem przedłużacz z ekranowanego kabla 5x0,14 i mikrofon zamontowałem w tunelu środkowym w taki sposób że zawsze można go odłączyć np do sprzątania auta:
Obrazek
Obrazek

Pod nogami pasażera wylądował głośnik zewnętrzny SUNKER:
Obrazek
i słychać go całkiem fajnie.

Kabel antenowy upchnięty pod listwami progowymi tak żeby go nie było widać wychodzi na dach w tym miejscu:
Obrazek
z przepchnięciem go słupkiem do bagażnika było najwięcej problemów...

tu prowadzenie kabla do anteny wzdłuż relingu
Obrazek
nie widać tego ale kabel bez żadnych mocowań nie dotyka dachu.

antena jest zamontowana do relingu takim uchwytem:
Obrazek
Obrazek

Masa do anteny wyciągnięta spod śruby mocującej reling (po to żeby nie niszczyć farby na relingu został on oklejony w miejscu mocowania anteny)
Obrazek

btw. chłopaki z Inflanckiej mówili że to nie będzie działało jak kupowałem u nich uchwyt i że masa musi być bezpośrednio przez uchwyt ;-)
czasem nawet taki umysł nieścisły jak mój potrafi coś wykminić :)


I jeszcze kilka fotek auta:

Bok:
Obrazek

Pod kątem:

Obrazek


Tył:
Obrazek

i wnętrze bez CB przykręconego do tunelu (wg. mnie nie wygląda to za dobrze) :hopla:
Obrazek

generalnie jedynym minusem jest to że w czasie jazdy nie widać wyświetlacza i żeby coś ustawić na CB radiu trzeba otwierać klapkę ale chodziło o to żeby to jak najlepiej poukrywać... SWR osiągnięty na tej antenie to 1.1 więc nie jest źle.

Pozdrawiam :)
Młody

Post autor: Młody »

Montaż wzorowy
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Bez uwag.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ładny montaż - jeszcze dłuższa antena + dziura w dachu i będzie miodzio
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
melvin
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-01, 20:07
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: melvin »

oj nie nie, żadnego wiercenia w dachu, poza tym nie ma gdzie, jest tam już antena od telefonu i GPSu zamontowana więc jedyne sensowne miejsce jest już zajęte. Dodam że CB jest podłączone pod radio w aucie więc dostaje zasilanie po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 i dzięki temu nie muszę otwierać klapki żeby je wyłączyć lub włączyć.
Minusem jest też to że nie widać wyświetlacza, ale johnnego można obsługiwać bez użycia wzroku :)

PS. dostałem maila że usunięto ten temat ponieważ jest on zdublowany...
WTF? przecież pokazuje mój montaż i trochę się różni od montażu Lecha...
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

:bravo: nic dodać, nic ująć ............. no prócz montażu anteny ;-) .......... gratki :-)
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
melvin
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-01, 20:07
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: melvin »

oj to widocznie błąd mój albo serwera :)
dzięki za sprostowanie.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Ogólnie montaż ok ;-) Ale sterowanie radiem w czasie jazdy niemożliwe, tu widzę duży minus. A ten johnny to jest wersja z ASC ? Bo przy takim montażu tylko radio z ASC ma sens. Załączasz automat i jazda.
Awatar użytkownika
melvin
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-01, 20:07
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: melvin »

w brew pozorom da się nim sterować w czasie jazdy trzeba tylko kolano odsunąć :)
i ma ANL
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Ładny montaż :bravo:
Pawel2113 pisze:jeszcze dłuższa antena
i będzie git majonez :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

jmaniek pisze:Bo przy takim montażu tylko radio z ASC ma sens.
Mało chyba jeszcze wiesz :-)
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
melvin
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-01, 20:07
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: melvin »

wcześniejsza antena miała 1,5m i fajnie zbierała, ale ja potrzebuję czegoś krótszego żeby mi się nie plątało :)
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

k0nr4d pisze:
jmaniek pisze:Bo przy takim montażu tylko radio z ASC ma sens.
Mało chyba jeszcze wiesz :-)
:?: Może radio z wyższej półki nie wymaga kręcenia w czasie jazdy przy dobrze ustawionym RFG. Na pewno nie Johnny. Zgoda, może za bardzo uogólniłem ;-) Miałem na myśli radia niewielkie rozmiarowo.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Moim zdaniem Johnny I również jest radiem, które nie wymaga kręcenia :-)
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Sprawa funkcjonalności tego montażu to kwestia Twojego komfortu i zadowolenia z użytkowania radia. Jeżeli Tobie odpowiada to nam w sumie nic do tego :-)

Na pewno jednak włożyłeś w to sporo pracy i nie zrobiłeś druciarni. Ogólnie ładnie i schludnie :-)

P.S. Ja wywaliłem jeden temat. Założyłeś 2 identyczne. Jak wywalałem ten jeden to miał 10 wyświetleń a ten wówczas 35, więc usunąłem ten mniej popularny :shrek: Nie ma go w koszu ponieważ skasowałem całkowicie z bazy danych ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BMW”