Daewoo Tico

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cub_s
Posty: 74
Rejestracja: 2011-03-07, 10:59
Lokalizacja: Mikołów - JO90KE

Post autor: cub_s »

Adrian^ pisze: Miejmy nadzieję że zostanie on u ciebie na stałe. :mrgreen:


Też mam taką nadzieję, bo na forum przeważają b.dobre opinie, narazie pojeżdżę z nim z tydzień i zadecyduje (na szczęście w razie czego na razie tylko pożyczony) jak się sprawdzi to zostanie. Ale jak nie on to co chyba tylko Walker/Herbert choć to skrajnie inne radia.

pozdrawiam
Cub_S
CB: Jackson I x 2, President Herbert I , Jackson II, PAN 432 , Astatic RD
KF: FT-990 , FT-857
konrad12

Post autor: konrad12 »

Po przesiadce z U520, na U68 bardzo wątpię, że wrócisz do U520...

I bardzo dobrze :mrgreen:
Awatar użytkownika
cub_s
Posty: 74
Rejestracja: 2011-03-07, 10:59
Lokalizacja: Mikołów - JO90KE

Post autor: cub_s »

konrad123456789 pisze:Po przesiadce z U520, na U68 bardzo wątpię, że wrócisz do U520... :mrgreen:
Ja też, filtry zdecydowanie lepsze, czułość, tylko jedyna rzecz która mnie irytuje przy użytkowaniu tego radyjka to squelch który w porwaniu z 520 jest zdecydowanie (subiektywnie) trudniej ustawić i rwie w dosyć "Agresywny" sposób. W 520 nie odczuwałem takiego "szarpania" działał jakoś płynniej.

pozdrawiam
Cub_S

[ Dodano: 2011-07-17, 11:17 ]
Witam ponownie,
Ticolec doczekał się kolejnego update'u. Po wymianie na porządne radyjko zagościła wreszcie antenka jakiejś słusznej długości, mianowicie Sirio MW 3000. Również za radami kolegów z poprzednich postów, zeskrobałem jednak lakier do 0 pod podkładką wzmacniającą, żeby zapewnić idealny kontakt z przeciwwagą. Niezbyt estetyczne foto poniżej. Wszystko dodatkowo przed przyklejeniem podsufitki zostało zabezpieczone smarem miedziowym.
Obrazek


Antena zestroiła się idealnie po obcięciu ok 4cm na 1.1-1.0-1.1. (mierzone jedynie prostą swrmiarką). W między czasie zagościł na razie na próbę splitter RM MIX27. Wielkich różnic w działaniu CB nie odnotowałem. Drastycznego wzrostu swr również (1.2-1.1-1.2). Zdecydowałem się na ten wynalazek ze względu na beznadzieją antenę oryginalną, oraz na to że nie bardzo chce mi się wiercić drugą dziurę pod anteną fm.
Szumy których źródłem jest auto nie wzrosły po zamontowaniu dłuższego bata.

Co do nowej antenki, zasięg odbioru się poprawił, oraz jestem lepiej słyszany. Za jakiś czas przeprowadzę bardziej miarodajne testy. Na razie:
-13km mobil-mobil z bratem U520+As100 na tyle dachu, w trakcie jazdy, był obrócony tyłem, przez 2 duże miasta, więc jak na tak słabego respondenta chyba nieźle.
-25km mobil-baza, z kolegą Amigo Bytom, raport na 5s.

Antena idealna dla tak specyficznego mobila jak Tico. Jest bardzo wiotka co przy karoserii z puszki po śledziach jest idealnym rozwiązaniem. Chroni dach przed wygięciem przy kontakcie z przeszkodami. Zastanawiałem się nad MW4000, jednak w okolicy gdzie śmigam zdarzają się niskie wiadukty, a w chwili obecnej autko+antena = ok 3.2m więc nie mam stresu. Dach przy wyginaniu antenki nie wygina się za bardzo (wzmocnienie pozostało bez zmian).
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Kuba
Ostatnio zmieniony 2011-07-17, 22:21 przez cub_s, łącznie zmieniany 1 raz.
CB: Jackson I x 2, President Herbert I , Jackson II, PAN 432 , Astatic RD
KF: FT-990 , FT-857
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daewoo”