Daewoo Nexia - Wrocław

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

an_zak
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-23, 11:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Daewoo Nexia - Wrocław

Post autor: an_zak »

Cześć.
Po lekturze wielu tematów na forum zdecydowałem się na skompletowanie zestawu CB do mojego auta. Jest to mianowicie Alan 109 + antena Lemm AT-1200 na uchwycie SF-40. Zamontowane na tylnej klapie Daewoo Nexii w wersji sedan.

Radio zamontowane zamiast fabrycznej kieszonki, zasilanie z aku, podłączenie pod zewnętrzny głośnik. Wykorzystałem fabryczny głośnik 8ohm z podszybia (normalnie pod maskownicą), gdyż typowe audio mam puszczone w niefabryczny sposób - zestaw głośników w przednich drzwiach.

Antenę udało się wystroić na 1,1 - 1, ~1,0 - 20, 1,1 - 40. Póki co jestem zadowolony z osiągów, a zależało mi na czymś więcej niż tylko 'antymisiek'. Na końcu zostaje podziękować za wiele porad, które uzyskałem czytając forum :)

Fotogramy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mobil: Alan 109 + Lemm 1200 + SF-40
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Montaż ok :-) ale mam wrażenie że słabo czytałeś :-P
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Witaj. Ja zaczynałem od matiza i inteka 150+ i tu zaliczyłem hiszpanie po raz pierwszy w AM NA 4W i poniosło mnie :mrgreen: zeby dalej drążyć.... ;-)
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Montaż elegancki ale zachodzę w głowę, gdzie na forum wyczytałeś żeby kupić Alana 109? :shock:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:) montaż ok - na początek wystarczy, śmiało mógłbyś się jednak pokusić o dziurę w dachu
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
an_zak
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-23, 11:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: an_zak »

katapultion, Eazy - na pierwsze radio nie chciałem szaleć, a to trafiło się w dobrej cenie. Na początek wolę proste radio zamontowane na stałe, niż coś kilka razy droższego, co zaboli przy nieoczekiwanej zmianie właściciela. Zbieram na coś lepszego, a do tej pory co cieszę się możliwością komunikacji. Antenę też planowałem zakupić dłuższą, ale po ocenie możliwości schowania jej do bagażnika zrezygnowałem. W sumie to 140cm ledwo wchodzi...

Wojtek KR - pewnie coś w tym jest, że wszyscy początkujący boją się dziurawienia blachy, a w końcu i tak łapią za wiertarkę ;-)
Mobil: Alan 109 + Lemm 1200 + SF-40
Olo.

Post autor: Olo. »

Każdy zaczynał od czegoś skromnego, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Sam się przekonasz.. ;-)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

an_zak pisze:katapultion, Eazy - na pierwsze radio nie chciałem szaleć, a to trafiło się w dobrej cenie. Na początek wolę proste radio zamontowane na stałe, niż coś kilka razy droższego, co zaboli przy nieoczekiwanej zmianie właściciela. Zbieram na coś lepszego, a do tej pory co cieszę się możliwością komunikacji. Antenę też planowałem zakupić dłuższą, ale po ocenie możliwości schowania jej do bagażnika zrezygnowałem. W sumie to 140cm ledwo wchodzi...

Wojtek KR - pewnie coś w tym jest, że wszyscy początkujący boją się dziurawienia blachy, a w końcu i tak łapią za wiertarkę ;-)
Ja też zaczynałem od Alana 109 :shrek: Chodzi mi tylko o to, że napisałeś, że zakupu dokonałeś po dogłębnej lekturze forum. Tu raczej nikt tego radia by nie polecił :-)

Nie zmienia to faktu, że od czegoś trzeba zacząć ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

Radio zamontowane ładnie. Zmieniłbym tylko czym prędzej sf-40 na coś lepszego ;-)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

an_zak pisze:Na końcu zostaje podziękować za wiele porad, które uzyskałem czytając forum :)
EZ gdzie tu jest napisane że chodzi o zakup radia :?: ;-)

pozatym wszystko na swoim miejscu. montaż wykonany tak jak się należy.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Re: Daewoo Nexia - Wrocław

Post autor: Eazy »

an_zak pisze:Po lekturze wielu tematów na forum zdecydowałem się na skompletowanie zestawu CB
Cassio - no to mi tak zabrzmiało, że poczytał i kupił Alana 109 :-)

Ale, tak jak pisałem - dla mnie ok. Montaż staranny. Radio się z czasem zmieni ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Montaż bardzo ładny, gratulacje.
an_zak pisze:Antenę też planowałem zakupić dłuższą, ale po ocenie możliwości schowania jej do bagażnika zrezygnowałem. W sumie to 140cm ledwo wchodzi...
200cm też wejdzie, tylko trzeba zawinąć. Z anteną nic się wtedy nie stanie. Moja często spoczywa zawinięta w bagażniku nawet parę nocek i po wyjęciu prostuje się, jak... że ho, ho ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Montaż mi się podoba. Zestaw jako pierwszy na antymiśka spokojnie wystarczy. Również miałem kiedyś 109-tkę :mrgreen: Na "coś więcej" jak to określiłeś - może być ciężko ;-)
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Co wy od tej 109-tki chcecie :evil: bywają gorsze radia :-P
Fajnie to wszystko wygląda :-) ja bym nic nie zmieniał ;-)
Do jazdy w nexi wystarczy :-)
Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

Post autor: Michał_Bayoo »

Co wy od tej 109-tki chcecie :evil: bywają gorsze radia :-P
No chyba nie :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daewoo”