Lanos 1.6 - Alczan

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Lanos 1.6 - Alczan

Post autor: Alczan »

Witam!

Przedstawiam moją instalację CB. Przyznaję oczywiście, że sam montaż pozostawia wiele do życzenia, ale obecnie musi wystarczyć to co jest. Lemm AT-1700 zamontowany w dziurę po FM, kabel puszczony pod plastikami w bagażniku, a następnie pod fotelem. Niestety jest trochę widoczny we wnętrzu samochodu ponieważ przeliczyłem się z długością kabla :-P. Radio zamontowane 'na krótko' przy tunelu środkowym od strony pasażera i wpięte w zapalniczkę. Jeżeli chodzi o samo radio to z całą pewnością będzie zmienione na Valerego lub Carata i wtedy dopiero będę bawił się z wpasowaniem w konsolę oraz podpięcie do akumulatora ;-).

Ogólne wrażenia po przesiadce z AS-100 na pseudouchwycie SF-40 jak najbardziej pozytywne i wreszcie skończy się dopytywanie o drogę co kilkadziesiąt kilometrów :mrgreen: . Najsłabszym ogniwem całego zestawu jest z całą pewnością radio, które kompletnie nie radzi sobie z zakłóceniami od instalacji samochodu (przynajmniej wiem, że elektrycznie szyby mi działają :lol: ). Jednakże jako antymisiek spełnia swoją rolę ;-).

P.S. Sorry za jakość zdjęć, ale obecnie mam do dyspozycji tylko mikrofalówkę :-)

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam was wszystkich :-)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Montaż anteny mi się podoba :bravo: Co do reszty, to można lepiej, ale skoro piszesz, że będziesz zmieniał radio to się nie będę bardzo czepiał. Puść tylko kabel zasilający naokoło, przed tunelem środkowym. Będzie to lepiej wyglądać. Zajrzyj do mojej instalacji - link w podpisie :mrgreen:
A jeszcze jedno: zrezygnowałeś całkowicie z radia FM, czy masz antenę wewnętrzną :?:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

Zaraz po montażu RMF FM i Radio ZET działało na samym kablu. Wracałem do domu i nagle przestało działać, tak więc będę musiał pomyśleć nad jakąś wewnętrzną. Może masz coś do polecenia ?
Mobil: Scooper MKY-550e + Densei EC 2002 + Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Alczan pisze:więc będę musiał pomyśleć nad jakąś wewnętrzną. Może masz coś do polecenia ?
spliter antenowy http://allegro.pl/rm-mix-27-najlepszy-s ... 66559.html , mam i się sprawdza
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Alczan,

Witam dużo miałeś roboty z przeciągnięciem kabla od dziurki po FM ... Mam Leganze czyli podobnie jak w Lanosie .

Sam jestem ciekaw tego zachwytu bo sam mam pseudouchwyt SF-40 i AS100 i ML145 i jakiejś tragedii to nie widzę a już na pewno żeby pytać się o drogę co kilka kilometrow (zawsze usłyszę kogoś kto zapyta pierwszy :-P )

Ale nie wiem czy faktycznie nie pora na zmiane radia chyba to Alan 109 a powiem ci że z Leganzy to ja tego radia miło nie wspominam :-?
....
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Alczan, Fajny montaż :-)
Jak będziesz zmieniał radio to koniecznie musi mieć rf-gaina ;-)
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

poweredge pisze:Ale nie wiem czy faktycznie nie pora na zmiane radia chyba to Alan 109 a powiem ci że z Leganzy to ja tego radia miło nie wspominam
Uwierz, że ja też tego radia nie będę wspominał dobrze ;-) .
poweredge pisze:Sam jestem ciekaw tego zachwytu bo sam mam pseudouchwyt SF-40 i AS100 i ML145 i jakiejś tragedii to nie widzę a już na pewno żeby pytać się o drogę co kilka kilometrow (zawsze usłyszę kogoś kto zapyta pierwszy
AS-100 na uchwyt jest zdecydowanie za krótka, przynajmniej w przypadku klapy bagażnika. Testowałem chwilę ml'kę kolegi i było na prawdę w porządku ;-) . Jednak naszła mnie ochota na coś dłuższego i w dziurę, więc SF-40 zdemontowałem. Niestety po demontażu przeraziłem się. Klapa w miejscu uchwytu jest niesamowicie zniszczona, wyszły 'cycki' (tak wiem zboczuchy to dla was :lol: ) i błotnik w tym miejscu pokrył się lekką warstwą rdzy..
poweredge pisze:Witam dużo miałeś roboty z przeciągnięciem kabla od dziurki po FM ... Mam Leganze czyli podobnie jak w Lanosie .
Faktycznie, nie było jej dużo ;-)
PiotrekCBF pisze:Jak będziesz zmieniał radio to koniecznie musi mieć rf-gaina
Innej opcji nie biorę pod uwagę :-P
Mobil: Scooper MKY-550e + Densei EC 2002 + Sirio Megawatt 4000
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

dobra, ponawiam, bo mam kwestię do rozwiązania :-> .

chodzi o to czy przenosząc antenę z dziury po FM (błotnik) na dach (magnes) o wiele poprawi się zasięg ? dostałem na testy lafayette atenę i to radio wydaje mi się jakieś głuche przy obecnym montażu. pozostaje też kwestia posadzenia tej anteny na magnesie i to czy wytrzyma mijanie się z TIRem na trasie przy znacznej prędkości ?
Mobil: Scooper MKY-550e + Densei EC 2002 + Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Oj, widać że chłopak się stara i chce.
Pogratulować.
Tak jak pisałeś, montaż pozostawia troszkę do życzenie.
Sam sprzęt jak to sprzęt. co się ma to się pcha.
Ważne aby to ładnie wyglądało.
Moje oko tylko boli to dodatkowe mocowanie radia, aby nie odpadło.
Mianowicie owinięcie jego tym przewodem :)
Podsumowując: Gratulację i wytrwałości w dalszych działaniach
73
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Co do anteny na dachu, oczywiście że będzie lepiej. (dach środek)
Jeśli magnes.
Jak będzie odp magnes to niema problemu z mijankami.
Fajnie ze pytasz i chcesz się rozwijać. gratki z to
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

no właśnie zastanawiałem się, bo widziałem tutaj wpisy, że 'nikt rozsądny nie daje anteny powyżej 1.5m na magnes', dlatego chciałem się poradzić czy istnieje duże prawdopodobieństwo iż nigdzie jej nie zgubie ;-)
Mobil: Scooper MKY-550e + Densei EC 2002 + Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Alczan pisze:'nikt rozsądny nie daje anteny powyżej 1.5m na magnes'
Swego czasu obalałem tę teorię i woziłem SS1200 na chińskim talerzyku. Do czasu, jak usłyszałem w radiu, że jakiś idiota ciągnie antenę za autem.
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

LOHEN pisze:
Alczan pisze:'nikt rozsądny nie daje anteny powyżej 1.5m na magnes'
Swego czasu obalałem tę teorię i woziłem SS1200 na chińskim talerzyku. Do czasu, jak usłyszałem w radiu, że jakiś idiota ciągnie antenę za autem.
:lol:

Dlatego chyba odpuszczę sobie ten pomysł, poczekam do wiosny i zrobię próbę dla moich nerwów wiercąc dziurę w centralnym punkcie dachu. Już dzisiaj życzę sobie powodzenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Abstrahując od całości wątku - wszystko zależy jaka antena na jakim magnesie.. ;-)
Śmiem twierdzić że lekki Megawatt 3000 (170cm) albo nawet 4000 (204cm) na dobrym magnesie (Sirio MAG145 - 16cm) postawiony na suchym (!) dachu - nie spadnie. W każdym razie u mnie od lat się nie zdarzyło. Santiago 1200 jest jednak sporo cięższe..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daewoo”