Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

piknew pisze:A może jednak? Wiem, że to inny samochód (Opel), ale co do zasady instalacja podobna by była:

http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=147&t=24891" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolego dzięki za link :)
Co do montażu to już podjąłem decyzje jak to zrobię tylko na razie brak czasu :-(
Zdecydowałem się w końcu na antenkę Sirio Flex Log 3 i mam ją zamiar zamontować na klapie przy użyciu uchwytu Diamond K-416, ponieważ powinien mniej niszczyć lakier niż magnes.
Radyjko które posiadam to M Tech Legend III Tuning KONEKTOR rozszerzony V2 i to mam plan zamocować na rzepie montażowym 3M w okolicach lewarka zmiany biegów po stronie kierowcy.
Oczywiście po montażu wrzucę zdjęcia co z tego wyszło, ale to pewnie dopiero po nowym roku :mrgreen: :lol:
piknew
Posty: 61
Rejestracja: 2012-10-25, 13:24
Lokalizacja: Warszawa/Chełm

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: piknew »

Czekamy ;-)

W sumie to aktualnie tzw. "problem nowszych samochodów" vs. CB Radio stał sie powszechny (ech te obłości :-> ). Równolegle robiłem instalację w Astrze G, tam sprawa była prosta - druga wnęka ISO, radyjko elegancko wygląda (kwestia anteny z kolei to dziurka vs. magnes - w "G" uchwyt był szczerze odradzany). W astrze J (i oczywiście w Tipo, o którym jest wątek) trzeba było przemyśleć wszystko dokładnie, także zasilanie, także fakt, że zapewne chciałbyś mieć możliwość skorzystania z CB jak samochód jest na postoju etc. W każdym nowym samochodzie może być np. inaczej rozwiązana kwestia dostępu do zasilania, gdy np. kluczyk jest w pozycji wyłączony (wg mnie jest kiepsko, gdy musisz włączać silnik / zapłon by pogadać).
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

piknew pisze:W każdym nowym samochodzie może być np. inaczej rozwiązana kwestia dostępu do zasilania
Z zasilaniem mam problem bo kompletnie nie wiem jak do niego się zabrać i jak wygląda kwestia gwarancji gdybym sam zaczął grzebać w elektryce.
Na razie będę musiał korzystać z zapalniczki, a na przeglądzie poproszę o wpięcie radyjka w instalację.
Ogólnie moim zdaniem w nowych autach ciężko teraz gdzieś ładnie wkomponować CB :-(
W moim poprzednim aucie wystarczyło wyjąć półkę pod radyjkiem, dokupić ramkę do CB i zamontować w miejsce tej półki. Pół godziny roboty i radyjko wyglądało jak fabryczne :-D :-D
Mam tylko nadzieję, że uchwyt na klapę który mam zamiar zamontować będzie lepszym rozwiązaniem niż magnes :hopla:
piknew
Posty: 61
Rejestracja: 2012-10-25, 13:24
Lokalizacja: Warszawa/Chełm

Re: Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: piknew »

stoper86 pisze:Na razie będę musiał korzystać z zapalniczki, a na przeglądzie poproszę o wpięcie radyjka w instalację.
I to jest podstawa - określ parametry "zapalniczki". Czy dostarcza zasilanie bez kluczyka? Czy jeśli z kluczykiem to w tzw. pozycji neutralnej? Czy ma cechę, iż po jakimś czasie wyłącza zasilanie? Jak spełni to twoje oczekiwania (jak pisałem, w Oplu dla mnie spełnia, bo jest to całkiem dobrze rozwiązane fabrycznie) - to wtedy działaj. Jak nie - trzeba by pomyśleć o alternatywnym źródle.

U mnie ASO nie chciało się podjąć realizacji instalacji (nie mówię tylko o zasilaniu a o całości instalacji CB), później cena odstraszyła (jak zaproponowali to było to coś koło 1000 zł za robociznę). Więc wykonałem całość sam - i jedyną "ingerencją" było podłączenie się do kostki z zasilaniem zapalniczki oraz inna podstawa antenowa (ale wciąż z oryginalnym, przeszczepionym wzmacniaczem FM). Przy twoim wyborze czekało by cię tylko to pierwsze. No i mechanika (kabel w końcu trzeba poprowadzić ładnie).
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

piknew pisze:I to jest podstawa - określ parametry "zapalniczki". Czy dostarcza zasilanie bez kluczyka?
Tutaj myślę, że opcja włączenia zasilania po przekręceniu kluczyka byłaby najlepsza.
piknew pisze:jedyną "ingerencją" było podłączenie się do kostki z zasilaniem zapalniczki oraz inna podstawa antenowa
Muszę spróbować wyjąć gniazdo zapalniczki i się przyjrzeć czy jest tam możliwość podobnego wpięcia jak u Ciebie.
Co do podstawy antenowej to w przypadku mojego auta z anteną FM mam jeszcze tam antenkę od GPS więc nawet tam nie zaglądałem :-D
piknew pisze:coś koło 1000 zł za robociznę
To chłopaki z ASO zaszaleli i też bym nie skorzystał z ich pomocy za tą cenę :mrgreen:
piknew pisze:kabel w końcu trzeba poprowadzić ładnie
Na tym w końcu chyba każdemu zależy, żeby instalacja radyjka wyglądała jak najlepiej :greengreen:
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: ochkarol »

Ja w Stilonie radio miałem tak:
Obrazek
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

Więc udało Mi się dzisiaj wreszcie zamontować CB do mojego Tipsona :)
Nie jest to oczywiście instalacja moich marzeń i oczekiwań, ale lepszy rydz niż nic :lol:
Na początku antenkę chciałem zamontować na klapie bagażnika za pomocą uchwytu Diamond K-413, potem jeszcze zamówiłem uchwyt Nagoya RB-400 Chrome lecz niestety żaden z nich nie przypasował do klapy i strasznie odstawał i odpuściłem taki sposób montażu.
W ostatnich 3 zdjęciach przedstawiają pomiar SWR na kanałach 1, 20, 40 i czy tak może zostać??
Radyjko nie przeszkadza Mi w jeździe i mam nadzieję, że tak zostanie tylko coś jeszcze muszę wymyślić odnośnie sposobu mocowania radia bo jest teraz na rzepach montażowych i się odklejało od tunelu środkowego :-(
Ktoś może coś mi podpowie w tej kwestii. Chodzi Mi o mocowanie takie, żeby nie niszczyć plastików czyli wkręty odpadają...
Do radia rzepy 3M Dual Lock trzymają jak wściekłe tylko do tunelu środkowego coś nie chcą tak się przyczepić i może za długo leżały w cieple (od 5 listopada) i klej stracił swoje właściwości??
Podziękowania dla Hasan-Łódź który miał do mnie cierpliwość i moich wiadomości przez co tylko wysyłał paczki zawierające elementy mojej układanki montażowej :bravo:

Główne elementy zestawu:

Radio M Tech Legend III Tuning KONEKTOR rozszerzony V2
Antena Sirio Flex Log 3

O to co z tego wyszło:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: cassiopeia »

Cos ta miarka slabo pokazuje
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

cassiopeia pisze:Cos ta miarka slabo pokazuje

Co masz na myśli kolego?
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 552
Rejestracja: 2015-01-05, 01:32
Znak/ranga: 161HF001
Lokalizacja: Wrocław JO81KD

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: suzu4x4 »

a ja powiem tak - ładne to Tipo jeśli ta cena 49900 co reklamują w tiwi jest na prawdę to chyba nie ma nic fajniejszego w tych pieniądzach ,
Legend III też fajny , niech całość służy bezawaryjnie jak najdłużej ;-)
Mobil - Legend III white + SIRIO SILVER 90
Kamper - AT6666 + Sirio Carbonium 27 Black/Santiago 1200/Antron A99
Będe jechał zapraszam do rozmowy
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: ochkarol »

W podobnych pieniądzach jest jeszcze Peugeot 301 i Citroen C-Ulysee.
Ceny tych trzech są takie, jak w TV. Oczywiście, jak sobie coś dołożysz, to będzie drożej.
Sory za OT.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: cassiopeia »

Watt miarka powinna pokazywac gorke wraz z dolkiem swr.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: BeBek »

Podgrzej rzepa przez kilka sekund opalarką lub nawet zwykłą zapalniczką. Gdy klej zacznie zmieniać wygląd wtedy przyklejaj. Robię tak zawsze i trzyma jak wściekły. To samo dotyczy taśmy dwustronnej.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

BeBek pisze:Podgrzej rzepa przez kilka sekund opalarką lub nawet zwykłą zapalniczką. Gdy klej zacznie zmieniać wygląd wtedy przyklejaj. Robię tak zawsze i trzyma jak wściekły. To samo dotyczy taśmy dwustronnej.

Ciekawa rada kolego :)
Na pewno z niej skorzystam :-D
Awatar użytkownika
stoper86
Posty: 61
Rejestracja: 2009-05-03, 12:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Fita Tipo 2016 - gdzie nalepiej zamontować CB?

Post autor: stoper86 »

Mały tuning instalacji CB...
Zrezygnowałem z instalacji "magnesowanej" na rzecz uchwytu Diamond K413 i myślę, że podpasował dosyć fajnie.
Antenka została poprzednia czyli Sirio Flex Log 3.
Może polecicie jakąś "lżejszą" antenkę i nie za długą którą będzię mięć lepszy zasięg niż SFL3?? :hopla:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz moje pytanko. Co sądzicie o wyniku SWR?? Niżej nie mogę zejść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”