Fiat Tipo SW - Wilczek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: cassiopeia »

piękny uchwyt :bravo:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: AntekPabianice »

wilczek pisze: SWR k 1 - 1.6 k 20 - 1.5 k 40 - 1.4
Niżej nie dało się zejść bo skończył się promiennik , muszę jeszcze podjechać do kolegi sprawdzić na analizatorze może da się jeszcze coś poprawić
SWR to nie wszystko. Dodatkową masa doprowadzona kabelki emocji - może być problem z przeciwwagą dla anteny. Skąd doprowadziłeś tą masę? Jakiej długości kabelkiem? Jak działa antena tak zamontowana?

Wizualnie montaż pierwsza klasa. Jeśli działa tak, jak wygląda, to super. Wielki gratulacje za pomysł i wykonanie :bravo:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
wilczek
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-29, 21:20
Lokalizacja: Bytom

Re: Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: wilczek »

Witam po dłuższej nieobecności
AntekPabianice pisze: Skąd doprowadziłeś tą masę? Jakiej długości kabelkiem? Jak działa antena tak zamontowana?

Wizualnie montaż pierwsza klasa. Jeśli działa tak, jak wygląda, to super. Wielki gratulacje za pomysł i wykonanie :bravo:
Masa doprowadzona z bagażnika ,przy skrzynce bezpieczników
Obrazek

kabel o długości ok.2 m lub nawet mniej w taki sposób
Obrazek

Jak dla mnie działa wyśmienicie ,jedyne zastrzeżenia które miałem to do działania radia CB Yosan CB-100 ,łapał zakłócenia z wspomagania elektrycznego kierownicy i trzeba było wysoko ustawić squelch lub być w trybie ASQ ale wtedy słyszałem naprawdę silne stacje lub wyłączenie funkcji DX w tym radiu ale wtedy też niewiele dolatywało.
Piszę miałem bo lekarstwem na te problemy okazało się wymienienie radia na President Walker i teraz dopiero wiem że mam CB w aucie.
Radio tak na razie wrzucone do podłokietnika ,nie wygląda to na razie ładnie ale działa i spełnia swoje zadanie ,muszę pomyśleć i znaleźć miejsce na ładny i estetyczny montaż.
Obrazek
Do tego doszedł mikrofon Albrecht NM-500E i wleci jeszcze zamiast dotychczasowego głośnika Nokia HFS-12
Myślę jeszcze nad radiem President Bill ale nie wiem czy sobie znowu nie pogorszę ?
Przydało by się od kogoś na testy aby wiedzieć jak będzie zachowywało się z wspomaganiem
To by było na tyle
Pozdrawiam
President Walker ASC + maik Albrecht NM 500E + Sirio Preformer 5000 w dziurce + głośnik Nokia HFS-12 w Red Paulince
Yosan CB-100+FD 1818+ Preformer 5000+głośnik K-PO CS-538
Baza:Alan 8001(stara wersja)+maik FD 1818 + antena Sirio 5/8 6*+ zasilacz 13,8 V 10/12 A+ HFS-12 +SWR K-PO 171
Pieszo:Alan 95
leszekbravo
Posty: 59
Rejestracja: 2011-05-29, 14:44
Lokalizacja: bielsko biala

Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: leszekbravo »

A mogłeś kabel anteny przeprowadzić przez te gumy łączące pod sufit do środka ja tak wprowadziłem w fiacie brawo. Uchwyt na tylnej klapie,przewody masujące do karoseri i klapy.Troszkę roboty więcej
Baza-Intek HR 5500 v6

Mobil-Harry II Clasic,antena ML 145
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: januwojt »

Nie zmieniaj Walkera na Billa
Awatar użytkownika
wilczek
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-29, 21:20
Lokalizacja: Bytom

Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: wilczek »

leszekbravo pisze:A mogłeś kabel anteny przeprowadzić przez te gumy łączące pod sufit do środka ja tak wprowadziłem w fiacie brawo. Uchwyt na tylnej klapie,przewody masujące do karoseri i klapy.Troszkę roboty więcej
Niestety nie da się na klapie w górnej części zamontować uchwytu z tego względu że jest tam plastikowa dokładka,a między dokładką i blachą klapy uchwyt się nie mieści,a montaż poniżej szyby mija się z celem , można było się jeszcze pokusić o zrobienie uchwytu pod zawias ale tam też mało gwintu wystaje .
Tak jak piszesz mam zamontowane w drugim aucie ,do zobaczenia tutaj https://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false; ,na końcu i tak antena wylądowała w dziurce w dachu
januwojt pisze:Nie zmieniaj Walkera na Billa
Dzięki za radę,tak chyba zrobię ,w drugim aucie mam ten sam zestaw i nie mogę narzekać
President Walker ASC + maik Albrecht NM 500E + Sirio Preformer 5000 w dziurce + głośnik Nokia HFS-12 w Red Paulince
Yosan CB-100+FD 1818+ Preformer 5000+głośnik K-PO CS-538
Baza:Alan 8001(stara wersja)+maik FD 1818 + antena Sirio 5/8 6*+ zasilacz 13,8 V 10/12 A+ HFS-12 +SWR K-PO 171
Pieszo:Alan 95
Awatar użytkownika
jacekviola
Posty: 126
Rejestracja: 2008-09-25, 17:55
Lokalizacja: zabrze

Re: Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: jacekviola »

wilczek pisze:Piszę miałem bo lekarstwem na te problemy okazało się wymienienie radia na President Walker i teraz dopiero wiem że mam CB w aucie.
faktycznie masz teraz spokój ?
Ja już położylem lagę na tym aucie bo mnie to sianie od krecenia kierą doporowadzało do szału. Kombinowanie za radiami, antenami - wszystko psu w tyłek.
Zaklocenia wchodzą przez antenę i zadne radio nie pomagało, zadne cudowne filtry itp. Az sie odechciawalo w ogole radia włączać.
onwy mk1/3, herbatnik, alany , taylor, yosan pro110, 120, tti 880, harry II classic, mtech legend II, III, i pewnie jeszcze parę
jest: U520xl + ml145 (Fiat Tipo SW), anytone smart + omega27 (toyota yaris II)
Awatar użytkownika
wilczek
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-29, 21:20
Lokalizacja: Bytom

Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: wilczek »

jacekviola pisze: faktycznie masz teraz spokój ?
Jak dla mnie to jest spokój, ASC działa jak należy a radio nie jest po poprawie działania ASC i RFgain, po wyłączeniu ASC słychać naprawdę delikatne szumy od kręcenia kierownicą, ale to trzeba się wsłuchać.
Postaram się nagrać jakiś filmik ,ale nie wiem czy to odda faktyczne działanie radia.
Dodam jeszcze że zakłócenia są delikatnie większe ,tylko teraz nie pamiętam czy na kanałach parzystych , czy nie parzystych.
Być może też na to wszystko ma sposób montażu anteny
President Walker ASC + maik Albrecht NM 500E + Sirio Preformer 5000 w dziurce + głośnik Nokia HFS-12 w Red Paulince
Yosan CB-100+FD 1818+ Preformer 5000+głośnik K-PO CS-538
Baza:Alan 8001(stara wersja)+maik FD 1818 + antena Sirio 5/8 6*+ zasilacz 13,8 V 10/12 A+ HFS-12 +SWR K-PO 171
Pieszo:Alan 95
Awatar użytkownika
jacekviola
Posty: 126
Rejestracja: 2008-09-25, 17:55
Lokalizacja: zabrze

Re: Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: jacekviola »

wilczek pisze:
jacekviola pisze: Jak dla mnie to jest spokój, ASC działa jak należy a radio nie jest po poprawie działania ASC i RFgain,
dzięki
a mam jeszcze jedno pytanie- to jest Walker I ?
onwy mk1/3, herbatnik, alany , taylor, yosan pro110, 120, tti 880, harry II classic, mtech legend II, III, i pewnie jeszcze parę
jest: U520xl + ml145 (Fiat Tipo SW), anytone smart + omega27 (toyota yaris II)
Awatar użytkownika
wilczek
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-29, 21:20
Lokalizacja: Bytom

Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: wilczek »

jacekviola pisze: to jest Walker I ?
Tak President Walker I
President Walker ASC + maik Albrecht NM 500E + Sirio Preformer 5000 w dziurce + głośnik Nokia HFS-12 w Red Paulince
Yosan CB-100+FD 1818+ Preformer 5000+głośnik K-PO CS-538
Baza:Alan 8001(stara wersja)+maik FD 1818 + antena Sirio 5/8 6*+ zasilacz 13,8 V 10/12 A+ HFS-12 +SWR K-PO 171
Pieszo:Alan 95
Awatar użytkownika
jacekviola
Posty: 126
Rejestracja: 2008-09-25, 17:55
Lokalizacja: zabrze

Re: Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: jacekviola »

wilczek pisze:
jacekviola pisze: to jest Walker I ?
Tak President Walker I

trudno go juz dostać; wszedzie juz II ale nie wiem czy juz gdzies w nim nie przyoszczedzili
onwy mk1/3, herbatnik, alany , taylor, yosan pro110, 120, tti 880, harry II classic, mtech legend II, III, i pewnie jeszcze parę
jest: U520xl + ml145 (Fiat Tipo SW), anytone smart + omega27 (toyota yaris II)
Awatar użytkownika
wilczek
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-29, 21:20
Lokalizacja: Bytom

Re: Fiat Tipo SW - Wilczek

Post autor: wilczek »

jacekviola pisze:
wilczek pisze:
jacekviola pisze: to jest Walker I ?
Tak President Walker I

trudno go juz dostać; wszedzie juz II ale nie wiem czy juz gdzies w nim nie przyoszczedzili
Ja swojego pierwszego do Palio to kupiłem nówkę a tego do Tipo to w grudniu na OLX wyrwałem w dobrej cenie z fajnym mikrofonem także zostaje tylko Allegro ,OLX , grupy CB na fejsie ,i fora CB ,gdzieś tam kilka fajnych sztuk widziałem w dobrych cenach.

Teraz patrzyłem na olx to w granicach 350 zł masz trzy sztuki Katowice ,Wadowice i Dąbrowa Górnicza ,jak nie boisz się używek ,może warto podjechać sprawdzić wtedy odpada ryzyko że dalej będą zakłócenia ,sprawdzisz na miejscu nie będzie zakłóceń - kupisz ,będą zakłócenia - nie kupisz
President Walker ASC + maik Albrecht NM 500E + Sirio Preformer 5000 w dziurce + głośnik Nokia HFS-12 w Red Paulince
Yosan CB-100+FD 1818+ Preformer 5000+głośnik K-PO CS-538
Baza:Alan 8001(stara wersja)+maik FD 1818 + antena Sirio 5/8 6*+ zasilacz 13,8 V 10/12 A+ HFS-12 +SWR K-PO 171
Pieszo:Alan 95
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”