Punto 2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ipIV
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-30, 17:55
Lokalizacja: Ruda Śląska

Punto 2

Post autor: ipIV »

Moja instalacja to:
"Radio": TTI 880
Antena: midland ml-145

Miejsce montażu chyba standardowe :)
Ten pseudokoncentryk z anteny przeciągniety w miarę możliwości pod tapicerką.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

A to wszystko jest w takim samochodziku: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Fiat/Punto/71330


A taki zestaw bo kupiłem to wszystko od kolegi za 300zł - używane w sumie tylko raz. Folie nawet na wyświetlaczu radio miało a antena w zakamarkach czyściutka jak nówka :)

Kiedyś jak mi odbije moze sobie kupię johnnego 3 (to już zakamufluję w schowku) i colorado 1200 (znając życie ktoś ją gwizdnie). Do tego H1000 a wszystko w dziurce w dachu. Sirio turbo 5000 niby 100we tańsza ale jest okropna z wyglądu więc raczej jej nie kupię. Ml-ka też jest brzydka (nie tak jak s 5000) ale można ją zawsze schować.

Plusem radia jest przełącznik local/dx - skokowe skręcanie Rf-gaina. Przydatne w mieście gdzie ciągle ktoś nawija. Wtedy Sq wystarczy na 10-11h. A jak chce się o coś zapytać to pyk radio rozkręcone i można się pytać.

Sq ma duży minus - zbyt małą histerezę. Więc czasami ucina czyjąś rozmowę
Przycisk EMG - po co to komu i jeszcze umieszczone jest zbyt blisko pokrętła Sq... Czasami jak nie mam ochoty słuchać radia a jedynie tych co chcą coś ode mnie to przy skręceniu Sq na max przypadkiem się emg naciśnie...
Podświetlenie nawet na ustawieniu Low w nocy daje po oczach i to jeszcze niebieskim..
Poza tym to jest szumofon a nie radio ale daje rade w porównaniu z moim poprzednim zestawem: cobra 19dxiv + antena cobry jakaś metrowa. Mnie nie było słychać. Ale na ml-ce jak sprawdzałem tę cobrę to było znośnie.

Antenkę oczywiście daję na środek dachu, tam gdzie ją zestroiłem. prostopadle do słupka na długość przewodu.
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Re: Punto 2

Post autor: Piter1303 »

ipIV pisze: Kiedyś jak mi odbije moze sobie kupię johnnego 3 (to już zakamufluję w schowku) i colorado 1200 (znając życie ktoś ją gwizdnie). Do tego H1000 a wszystko w dziurce w dachu. Sirio turbo 5000 niby 100we tańsza ale jest okropna z wyglądu więc raczej jej nie kupię. Ml-ka też jest brzydka (nie tak jak s 5000) ale można ją zawsze schować.
Ogólnie montarz ok , zestawik na antymiśka wystarczy . A co myślisz , że johnyIII będzie ci lepiej pracował? T/P5000 ma niebyć ładna czy brzydka tylko dobrze ściągąć ;-) i nie tylko jest o 100we tańsza ale o 100we lepsza i bez problemu się ją chowa , a przy magnesówce dosyć częściej musisz robić pomiar swr niż przy montarzu w dziurke lub uchwycie . Jeżeli niepodobają ci się 5000 , to już lepszym rozwiązanie będzie ss1200 od tej colorado i napewno dużo tańsza , a co do johnego III to poczytaj opinie na forum.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

ipIV pisze:Kiedyś jak mi odbije moze sobie kupię johnnego 3
NIE POLECAM. Szkoda pieniedzy.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

ipIV pisze:Do tego H1000
:shock:
po co Ci taki kabel?

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
maksiu
Posty: 154
Rejestracja: 2009-12-02, 16:06
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: maksiu »

Jak dla mnie odwrotne zamocowanie radia by bylo minusem, nie widac dobrze co jest na wyswietlaczu a ja czasem tam lubie spojzec ;-)

A miejsce chyba faktycznie standardowe, lecz w niektorych autkach male radyjko miesci sie kolo siedzenia i jest nawet lepiej bo nie trzeba krzyża giąć ;-)
Alan 87 + Densei EC-2018 + 5/8 fali
-----
Omega B Kombi + President Wilson + FD1818 + Stary Lemm Magnum AT-71 1,5m
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

maksiu pisze:nie widac dobrze co jest na wyswietlaczu a ja czasem tam lubie spojrzeć
Tylko czasem ???:shock: wyświetlacz musi być widoczny w mobilu m.in.ze względu na bezpieczeństwo jazdy.
Awatar użytkownika
maksiu
Posty: 154
Rejestracja: 2009-12-02, 16:06
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: maksiu »

Piter1303 pisze:
maksiu pisze:nie widac dobrze co jest na wyswietlaczu a ja czasem tam lubie spojrzeć
Tylko czasem ???:shock: wyświetlacz musi być widoczny w mobilu m.in.ze względu na bezpieczeństwo jazdy.
Z tym ze ciagle to nie przesadzajmy, bo patrzysz przeciez na droge :mrgreen:
A cb wlasnie moze byc przyczyna niebezpieczenstwa jak zbyt sie zapatrzysz na nie ;-)
Alan 87 + Densei EC-2018 + 5/8 fali
-----
Omega B Kombi + President Wilson + FD1818 + Stary Lemm Magnum AT-71 1,5m
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

Podzielność wzroku . Kierowca zawodowy kątem oka widzi wszystko co się dzieje wokół .
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

prawda to aczkolwiek kolejną jest
"rutyna gubi"

znajomy sięgał po fajki na fotel pasażera i ... zestaw wylądował w pobliskim zagajniku
palenie rzucił ale jeżdżenia nie :mrgreen:
YIP YIP
Awatar użytkownika
maksiu
Posty: 154
Rejestracja: 2009-12-02, 16:06
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: maksiu »

Zgadza sie zgadza.
Co innego jak masz powiedzmy w busie radio nad zegarami ze lekko wzrok opuscisz i widzisz a co innego jak masz radio w podlokietniku czy jak na foto tutaj.

Dlatego ja swoje radio znam na pamiec i obsluguje je bezwzrokowo :-P
Alan 87 + Densei EC-2018 + 5/8 fali
-----
Omega B Kombi + President Wilson + FD1818 + Stary Lemm Magnum AT-71 1,5m
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

Dokładnie , gałkologia w pamięci ;-)
ipIV
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-30, 17:55
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ipIV »

Dawid pisze:NIE POLECAM. Szkoda pieniedzy.
Czytałem opinie pierwszych użytkowników na innym forum jak weszło na rynek -> były całkiem ok.

edit: tutaj też widzę same ochy i achy i dobrze działające asc.
Dawid pisze:po co Ci taki kabel?
Jak antena ma być w dziurce to niech będzie porządny kabel.

maksiu pisze:Jak dla mnie odwrotne zamocowanie radia by bylo minusem, nie widac dobrze co jest na wyswietlaczu a ja czasem tam lubie spojzec
hehe własnie o to chodzi że od dołu na tym wyświetlaczu nic nie widać a od góry widać dobrze i lepiej słychać bo głośnik nie gada do konsoli ;)
Piter1303 pisze:zestawik na antymiśka wystarczy
Antymisiek czy nie antymisiek, to przy okazji. Jeszcze w mandatu nie oberwałem a od zdobycia PJ przejechałem 90kkm.
A mam takie szczęście, że jak akurat się spieszę rzadko bo rzadko i trochę dołożyć do pieca muszę to... w okolicy są same drewniane anteny :-o
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

ipIV pisze:
Dawid pisze:NIE POLECAM. Szkoda pieniedzy.
Czytałem opinie pierwszych użytkowników na innym forum jak weszło na rynek -> były całkiem ok.

edit: tutaj też widzę same ochy i achy i dobrze działające asc.
A co to są za opinie po wejściu na rynek :shock: To są pierwsze wrażenia , po pół roku eksploatacji część użytkowników , którzy mieli kontakt z innymi radyjkami ( często tańszymi i lepszymi) odchodzi od J/H III . Jak dla mnie również szkoda pieniędzy.
Awatar użytkownika
maksiu
Posty: 154
Rejestracja: 2009-12-02, 16:06
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: maksiu »

ipIV pisze:hehe własnie o to chodzi że od dołu na tym wyświetlaczu nic nie widać a od góry widać dobrze i lepiej słychać bo głośnik nie gada do konsoli ;)
Ja mam radio tak jak pisalem, czyli odwrotnie, glosnikiem do tunelu i slychac dobrze. A uchwyt celowo zrobilem dluzszy i radio odstaje 2-3 cm od tunelu. :mrgreen:
Alan 87 + Densei EC-2018 + 5/8 fali
-----
Omega B Kombi + President Wilson + FD1818 + Stary Lemm Magnum AT-71 1,5m
ipIV
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-30, 17:55
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ipIV »

Piter1303, to zaproponuj coś równie dobrego i tańszego z działającym poprawnie asc.
maksiu pisze:Ja mam radio tak jak pisalem, czyli odwrotnie,
Z punktu widzenia kierowcy wtedy patrzę na radio od dołu -> nic na wyświetlaczu nie widać, żeby coś zobaczyć to trzeba głowę wychylić nad ręczny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”