Ford Focus 2, 5HB, 2006 P.Walker + Sirio ML-145

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Ford Focus 2, 5HB, 2006 P.Walker + Sirio ML-145

Post autor: karolmail »

Po przestudiowaniu tego forum jak i www.fordclubpolska.org (ogólnie polecam je fordziarzom) doszedłem do wniosku że najlepsze miejsce na mojego walkera będzie tutaj:
Obrazek

Ale niestety po 2 godzinach walczenia z plastikami, zatrzaskami, pierdołami okazało się walker jest po prostu zbyt długi tzn. można by jakoś podocinac tunele wentylacyjne i jakoś upchnąć radio na "równo" z radiem FM ale to już dla mnie za duża ingerencja we wnętrzności.
Dlatego wzorując sie na jednym z kolegów założyłem radio tu:
Obrazek

A tak wygląda z zamkniętymi drzwiami:
Obrazek
Focus 2 jest dość przestronny więc nawet ktoś wysoki tak jak ja (190cm) nie zawadza kolanem przy wsiadaniu czy w czasie jazdy. Trochę mnie martwi ten montaż w przypadku jakiegoś dzwona czy moja noga zbyt nie oberwie radiem....

Zasilanie może niezbyt profesjonalne:
Obrazek
Kabelek "+" na wcisk pod bezpiecznik "-" ze śrubki samochodu z tunelu środkowego.

Radio dobrze wspólgra z sirio ML 145 na magnesie SWR wyszedł mi taki:
1-1,3
20-1,1
40-1,0
Można by antenę jeszcze wydłużyć ale to już chyba zbyt wiele nie poprawi. Kabel antenowy wzdłuż progów po stronie kierowcy do bagażnika ukryty pod tapicerką muszę wymienić na dłuższy bo teraz jest napięty jak baranie jaja:). Od zasilania przechodzi pod plastikami spod schowka(tam są bezpieczniki) prosto do radia. Firmowe śrubki z zestawu wymieniłem na M5 i dałem podkładki żeby mieć pewność że radio nie wylata w czasie jazdy. Uchwyt do mikrofonu można wcisnąć i pod włącznik świateł i pod kratkę nawiewu jednak najlepiej chciałbym taki długi żeby swobodnie leżał na kolumnie kierowniczej za kierownicą i schodził w zagłębienie obok gniazda zapalniczki. Mam nadzieję że komuś te moje wypociny i zdjęcia pomogą.
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 18:17 przez karolmail, łącznie zmieniany 1 raz.
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Jakaś nowa wersja limitowana? Roczny niewidoczny Walker? :mrgreen:

EDIT:
Doklepałeś fotki i tekst do postu, więc luzik. :-D
karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Post autor: karolmail »

A bo za dużo % przy tej robocie poszło i przez pomyłkę nacisnąłem "wyślij" zanim napisałem co chciałem i musiałem edytować :D
Gonzo

Post autor: Gonzo »

W porząsiu. ;))
Jeśli nie wadzisz o radio i jesteś zadowolony to najważniejsze.

Ale obawy o dzwona i ew. skutki tego montażu - słuszne.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Zasilanie woła o pomstę do nieba.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Zasilanie tylko sobie podłącz inaczej.
karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Post autor: karolmail »

Zasilanie pod akumulator odpada - fabryczne przejście grodziowe do którego też się dokopałem jest zalane jakąś masą gumową/albo z jakiegoś tworzywa żaden kabel się nie przeciśnie aby drut się pogiął. Niestety wlutowanie się w kable od zapalniczki jest ok do momentu włożenia do gniazda zapalniczki zasilacza od nawigacji albo ładowarki do tel a tak wygląda i dziadosko ale trzyma się dobrze i nie zbiera żadnych zakłóceń (sprawdzałem pod kilkoma różnymi bezpiecznikami i jest OK)radio tylko lekko zatrzeszczy przy odpalaniu samochodu a tak raczej nie zbiera zakłóceń z auta.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1764
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Popraw zasilanie i będzie git majonez. Poza tym OK :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
AdamB

Post autor: AdamB »

karolmail pisze:Niestety wlutowanie się w kable od zapalniczki jest ok do momentu włożenia do gniazda zapalniczki zasilacza od nawigacji
Bo to jest wina kiepskiej ładowarki/zasilacza do nawigacji.
Z czystym sumieniem polecam Motorolę P510 lub P513. Zero zakłóceń i zero problemów z zasilaniem nawigacji.

Adam
karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Post autor: karolmail »

Oryginalna od navi TomTom ładowarka też orginał Noki nie jakieś tam rozdzielacze i przedłużacze zapalniczkowe z Chin ze sklepu wszystko po 5zł. Oczywiście nikomu w Focusie 2 się to nie dzieje tylko u mnie cholerstwo jedno.
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

No, też miałem montować wyżej swojego U, ale jednak dałem go pare cm niżej, niż Ty, mimo, że jest te 2cm (chyba) dłuższy od Walkera. Czekam jeszcze na tą antene na uchwycie i bedzie luks.
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Ja polecam taką ładowarkę do navi:

http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa ... 89893.html
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Re: Ford Focus 2, 5HB, 2006 P.Walker + Sirio ML-145

Post autor: Piotrek-Bytom »

karolmail pisze:A tak wygląda z zamkniętymi drzwiami:
Obrazek
Bardzo ładnie wygląda :-)
Chociaż nie jestem zwolennikiem montażu radia w tamtym miejscu ze względów bezpieczeństwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”