CB w Galaktyce

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

CB w Galaktyce

Post autor: M.A.G. »

Witam.

Zestawik już zamontowany :-)

Antenka na klapie bagażnika (uchwyt SF - 40), kabelek puszczony uszczelką klapy następnie pod plastikowymi boczkami dalej podłogą pomiędzy przednie fotele. Radyjko na uchwytach z materiału zaczepione o zapinacze pasów - szybko i łatwo można je zdjąć ;-) Grucha wisi na nieużywanym przycisku konsoli środkowej.

Wszystko pod ręką i nie lata w czasie jazdy :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

troche to tak mało estetycznie wygląda... kable na wierzchu zasilające... wtyk antenowy obok nóg pasażerów z tyłu... a przy zaciąganiu ręcznego nie trzeba uważać, żeby nie wyrwać wszystkiego?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Na pewno można było to lepiej zrobić. Ten SF-40 niestety jest tutaj najsłabszym punktem instalacji. Jeśli radio jeździ sporadycznie, może tak zostać. Jeśli nie, kable pochować pod dywanem, zasilanie pod akumulator i radio w normalne miejsce.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

M.A.G. Jeżeli to nie instalacja tylko na wakacje to może pomyśl o takim sposobie instalacji nic nie lata nie plącze się pod nogami kable można puścić pod dywanikami i radio pod ręką i na widoku http://cbfclub.com/klubowicze/26cbf068#comments masz dużo miejsca więc na pewno dasz radę.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Dziękuję za odpowiedzi :->

Wiem, że jest to na razie upchane byle jak - ale na pewno to się zmieni - z waszą pomocą :bravo:

Początkowo plan był taki, żeby CB umieścić pod konsolą środkową - jest tam sporo miejsca (zwłaszcza jak podetnie się trochę plastiku) a zasilanie pod radio (na szybkozłączki) lub bezpośrednio do akumulatora, antena miała być na stałe do relingu mocowana.

Dlaczego tak nie jest - otóż:

- słyszałem opinię, że nie powinno się przedłużać kabla antenowego bo to zwiększa zakłócenia radia - żeby umieścić CB jak chcę potrzeba by wydłużyć kabel o ok 1,2 metra (wtedy wszystko ładnie schowane pod plastiki i uszczelki) przy założeniu, że antena na klapie bagażnika.

- reling nie ma uziemienia na całej swojej długości a nie chcę ciągać dodatkowego kabla do masy
k0nr4d pisze:Ten SF-40 niestety jest tutaj najsłabszym punktem instalacji
Dlaczego :?: chyba lepiej tak niż na magnesie :?: Wiem, że najlepiej jest zrobić dziurkę w karoserii ale obawiam się ataków "rudej" po takim zabiegu :-/


Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Pozdrawiam.

P.S. na razie lipa - coś się "sypnęło" i brak radyjka :evil: pośmigałem trzy dni i nagle wcięło sygnał, po sprawdzeniu dwoma miernikami SWR sygnał wychodzi po za skalę :!: Muszę zdiagnozować przyczynę tego zjawiska - kabel lub antena - po południu jadę do gościa, gdzie kupowałem CB - zobaczę co wyjdzie :roll:
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

M.A.G. pisze:Dlaczego :?: chyba lepiej tak niż na magnesie :?: Wiem, że najlepiej jest zrobić dziurkę w karoserii ale obawiam się ataków "rudej" po takim zabiegu
Moim zdaniem lepiej na magnesie na środku dachu niż na rogu klapy. Ja mam dziurę i ani śladu rudej po 6 miesiącach. To właśnie SYFA 40 łapie ruda po kilku tygodniach i klapę niszczy. Jeśli uchwyt klapowy, to tylko nierdzewny SPS Inox.

SWR w kosmosie może oznaczać brak masy na klapie, uszkodzenie kabla lub zwarcie we wtyku antenowym.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

Sprawdź multimetrem czy gdzieś nie masz zwarcia w kablu antenowym, potem sprawdź masę.
Co do samego usytuowania radia - dla mnie kicha (będzie latać jak starek K**** ząb).

Kabla nie przedłużaj tylko kup porządny kabelek w długości jakiej potrzebujesz i wymień. Przy okazji będziesz miał okazję wszystko dobrze zalutować i sprawdzić multimetrem.

Nie chcesz wiercić karoserii - zdejmij FMkę i w to miejsce daj antenę.
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
konrad12

Post autor: konrad12 »

M.A.G. pisze:- słyszałem opinię, że nie powinno się przedłużać kabla antenowego bo to zwiększa zakłócenia radia
Totalna bzdura.
M.A.G. pisze:ale obawiam się ataków "rudej" po takim zabiegu :-/
I to też :-P
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

k0nr4d pisze:SWR w kosmosie może oznaczać brak masy na klapie
I to tez poczytaj tutaj t zobaczysz wczym moze byc problem viewtopic.php?t=12305&postdays=0&postorder=asc&start=30
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Przyczyna kosmicznego SWR znaleziona - rozlazła się zarobiona wtyczka do radia.

Przymierzając się do przeniesienia radyjka we właściwe miejsce mam pytanko o kabel - proszę mi powiedzieć czy takie coś będzie dobre, ewentualnie proszę mi napisać o co się pytać sprzedawcy - jaki producent, gęstość oplotu :?:


http://allegro.pl/kabel-5m-do-anteny-cb ... 89638.html

http://allegro.pl/kabel-7-m-z-glowka-dv ... 69470.html

P.S. dokładną długość kabla muszę jeszcze zmierzyć ;-)

P.S.2 ewentualnie proszę mi podać nick osoby z forum, która taki kabelek na wymiar mi przyszykuje i zarobi końcówki. Wolę zapłacić komuś "tutejszemu" i zaufanemu niż jakiemuś nieznajomemu z AlleDrogo :-P
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Kup u Hasana Sateca na metry.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
konrad12

Post autor: konrad12 »

M.A.G. pisze:P.S. dokładną długość kabla muszę jeszcze zmierzyć ;-)
Kup z 10 metrów, jak będzie za dużo to utniesz...
M.A.G. pisze:mi przyszykuje i zarobi końcówki.
A sam nie możesz ?
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

M.A.G. pisze:kabelek na wymiar mi przyszykuje
To lepiej dobrze zmierz jak nie chcesz tego robić sam, bo kabla lepiej nie skręcać w jakieś zwoje.
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

marco pisze:lepiej nie skręcać w jakieś zwoje
dlaczego?

ja mam przedłużony kabel na beczce a dołożony kabel ma ponad dwa metry zwinięty w kłębek... przydaje sie jak stroje komuś antene. mam 240 kanałów wiec sprawdzam na swoim :mrgreen: :mrgreen:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

Gdzieś o tym czytałem, nie mogę teraz odszukać gdzie. Nie będę się upierać przy swoim. Być może masz rację.
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”