CB w Galaktyce

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

M.A.G. pisze:Zauważyłem też losowe występowanie jednej anomalii - pojawia się cichy, prawie niesłyszalny pisk - niestety nie wiem skąd się on bierze - próbowałem różnych kombinacji włączanych odbiorników i nie doszedłem co może być przyczyną, jedyny pewniak, że reaguje ze wzrostem obrotów - im wyższe obroty tym wyższy ton tego pisku. Jest on tak cichy, że w czasie jazdy go praktycznie nie słychać więc raczej zostawię ten problem w spokoju.
Prawdopodobnie wina już przytartych szczotek w alternatorze, miałem to samo w Sharanie 2,0.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

A w razie wypadku prawe kolano pogruchotane.
Hmm pewnie racja, ale lepiej mi niż pasażerowi :-P
Prawdopodobnie wina już przytartych szczotek w alternatorze, miałem to samo w Sharanie 2,0.
Cenna uwaga - jak zacznie mnie bardziej denerwować nie omieszkam sprawdzić ;-)

P.S. kabelek antenowy firmy Maxcable
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

M.A.G. pisze:Cenna uwaga - jak zacznie mnie bardziej denerwować nie omieszkam sprawdzić
Najlepiej teraz sprawdzić, bo może się okazać, że padnie Ci akumulator, jeśli będzie za niskie ładowanie.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Ale nie jakieś szybkozłączki... o ile wiem co to jest. Ale ostatnio rozwalałem małą instalację która była właśnie na jakiś dziwnych "szybkozłączkach". Połączenia trzeba lutować i będzie solidnie...
Reszta ok.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Konektory zaciskane wkładane w kostkę też są bardzo dobrym sposobem, o ile się potrafi dobrze zacisnąć, a nie byle mocniej.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Witam ponownie :-)

Instalacja działała i spełniała moje niezbyt wygórowane wymagania bez zarzutu ponad roczek.

W międzyczasie doszła drobna korekta - radyjko zostało jednak przeniesione z pod kierownicy na bok konsoli po stronie pasażera.

Okazało się, że koledzy mieli rację - najsłabsze ogniwo to uchwyt SF-40 :-/

Od paru dni główka do mocowania anteny zaczęła mieć luzy, próbowałem dokręcić ale nic to nie pomogło :-(

Teraz proszę o opinię czy uchwyt SPS INOX będzie dobry do anteny helikalnej Sirio T3 27 :?:

Jest on bez żadnej osłony więc będzie na niego bezpośrednio oddziaływać opór powietrza a antenka jest dość ciężka w porównaniu do zwykłego "bata" i dlatego mam wątpliwości.

Dziękuję za wszystkie porady i sugestie - pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

SPS utrzyma nawet najcięższe anteny 2-metrowe. Byle blacha była mocna pod uchwytem :-D
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
cinn3k
Posty: 198
Rejestracja: 2011-09-17, 21:21
Lokalizacja: ..

Post autor: cinn3k »

M.A.G. pisze:....Teraz proszę o opinię czy uchwyt SPS INOX będzie dobry do anteny helikalnej Sirio T3 27 :?:

Jest on bez żadnej osłony więc będzie na niego bezpośrednio oddziaływać opór powietrza a antenka jest dość ciężka w porównaniu do zwykłego "bata" i dlatego mam wątpliwości.
Używam od dwóch lat, zero jakichkolwiek objawów rdzy, na przemian używam na niej ciężkiego performera 5000 z ml 145, jak zdrowa blacha do której jest przykręcony, wytrzyma wszystko.
Mobil: Uniden pc-122 + sirio ml-145 + Alan SP-S Inox + Nokia sp-3

Mini baza: Superstar 3900F / Jackson 1 + Astatic RD + Sadelta me-3 + sirio performer 5000 + motorola 4001A + kl203 + nissei tm-2000
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Koledzy rozwialiście moje wątpliwości :-)

Uchwyt już jedzie, być może w tym tygodniu jeszcze wszystko spasuję.

Pozdrawiam i dziękuję :bravo:

P.S. po założeniu SF-40 łącze i wkręty zakonserwowałem i też żadnej rudej nie miałem ;-)
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Hej.

Uchwyt zamontowany:

Obrazek

Obrazek



A radyjko z boku konsoli u pasażera:

Obrazek


Dodatkowo chciałbym zamontować antenkę na stałe za pomocą takiego pakietu:
http://allegro.pl/sruba-przeciwkradziez ... 94915.html

Niepokoi mnie również to, że podłączenie kabla do główki jest na wierzchu :-/ czy mogę to owinąć koszulką termokurczliwą lub czy znacie jakiś inny sposób, żeby osłonić to połączenie :?:

Pozdrawiam i dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

M.A.G. pisze:Niepokoi mnie również to, że podłączenie kabla do główki jest na wierzchu :-/ czy mogę to owinąć koszulką termokurczliwą lub czy znacie jakiś inny sposób, żeby osłonić to połączenie :?:
możesz użyć np taśmy izolacyjnej
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Witam.

Dawno do Was nie zaglądałem - ale nie miałem "prawie" żadnych problemów z zestawem ;-)

Nadeszła pora na decyzję o kolejnej przeróbce, niestety okazało się, że uchwyt delikatnie obciera krawędź bagażnika - prawdopodobnie gdy karoseria pracuje przy pokonywaniu wspaniałych polskich dziur drogowych - bo na postoju wszystko jest spasowane :-/

Pokazało się już ognisko korozji więc tym razem chciałbym zamontować antenę w dachu lecz tutaj mam dylemat...

Miejsce, które najbardziej mi pasuje to lewy tyny narożnik dachu, niestety dach jest tam zaokrąglony więc antena byłaby troszkę odstająca w lewą stronę, chyba, że można zastosować jakąś podkładkę pod główkę, która korygowała by to zaokrąglenie/odchylenie :?:

O montażu na środku niema mowy ponieważ często jeżdżę w sześć osób i na grzbiecie podróżuje spory box, który zasłania 3/4 dachu :mrgreen:

Czy jest sens tak umiejscowić antenę :?: czy lepiej pokombinować i dać jakąś podkładkę na krawędzi pod uchwytem :?: czy macie może jakieś inne pomysły :??:

Za wszystkie rady serdecznie dziękuję :bravo:

Pozdrawiam - Marek.
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

CB w Galaktyce

Post autor: M.A.G. »

Hej :-)

Odświeżam wątek po trzech latach :mrgreen:

Ponieważ Galaxy szykuje się do lakiernika i będzie robiony element gdzie mocowanie anteny CB odcisnęło swoją obecność ;-) postanowiłem tą sprawę rozwiązać i założyć antenę do mocowania relingu...

Etap pierwszy: demontaż plastików/tapicerki żeby dostać się do mocowania relingu:

Obrazek

Etap drugi: odkręcenie relingu:

Obrazek

Obrazek

Etap trzeci: montaż anteny do mocowania relingu... i tu zaczęły się problemy :-/

Rynienka i mocowanie relingu są tak wyprofilowane, że ni jak nie było dopasować standardowego uchwytu, a kombinowanie z jakimiś kątownikami to by wyglądało jak "wieś tuning" :roll:

Dlatego ostatecznie skończyło się tak :-P

Obrazek

Obrazek

Podjechałem do zakładu specjalizującego się w elektryce/elektronice samochodowej (Mondka też mi oni dziurawili ;-) ) - skasowali 40zł za wywiercenie dziurki w dachu i strojenie anteny (mieli już gotowca bo wszystko było już przygotowane do montażu).

Od wewnątrz psiknąłem jeszcze lakierem miejsce mocowania anteny, żeby je dodatkowo uszczelnić, a z zewnątrz był psiknięty jakiś wosk samoutwardzający, ale jak pogoda się polepszy to chyba jeszcze jakiś lakier psiknę.

Pozdro :-)

P.S. zdjęcia słabe bo robione kalkulatorkiem ;-)
Awatar użytkownika
mrrocky
Posty: 40
Rejestracja: 2013-09-01, 22:21
Lokalizacja: Gdynia

CB w Galaktyce

Post autor: mrrocky »

Szkoda ze decydujac sie na wiercenie dziury nie zrobiles tego na srodku dachu, bylo by zgodnie ze sztuka i antena nie pracowala by kierunkowo :) No ale zawsze to lepiej niz SF-40 ;)
Mobil: CRE 8900 + Diamond CR-11 + Motorola RSN4001A
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

CB w Galaktyce

Post autor: SP9 »

Odważne , szkoda że nie środek dachu, ale i tak :bravo:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”