Ford Focus mk2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Ford Focus mk2

Post autor: Howling Mad »

Pojazd: Ford Focus, 5d, 1,6 TDCi
Radio: Uniden PC 68 LTW
Antena: Sirio AS-100 na magnesie. Zdjęć nie robiłem bo każdy wie jak ta antena wygląda xD, poza tym będzie zmiana na prawdopodobnie Sirio Turbo 2000, kwestia tylko czy na magnesie czy na uchwycie.

Wcześniej ten sam zestaw jeździł w Peugeocie 605, jak ktoś chciałby fotki to szukać w odpowiednim dziale, wtedy radio było w konsoli a antena centralnie na klapie.

A wygląda to teraz tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przewód od anteny puszczony pod plastikiem przy progu, zasilanie od dołu gniazda zapalniczki. Noi to narazie tyle, będzie antena to wrócę z fotami. :hopla:
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 17:17 przez Howling Mad, łącznie zmieniany 1 raz.
215m.n.p.m.
jero

Post autor: jero »

Ładnie,tylko czy nie haczysz przy wsiadaniu i wysiadaniu i jak widoczność obsługi podczas jazdy?

A majk to za autem wleczesz jak wypadnie z drzwi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

Wbrew temu co czytałem i słyszałem na temat tego miejsca montażu (nawet mniejszych pudełek) nie wiem ile trzeba mieć wzrostu żeby wadzić kolanem podczas jazdy, a przy wysiadaniu/wsiadaniu też nie ma żadnych problemów. Zapomniałem właśnie dopisać że póki co majk wozi sie w drzwiach ale na pewno tam nie zostanie.

Co do widoczności, żeby zobaczyć aktualny kanał wystarczy lekko skręcić głowe i widać przez kierownice, a co więcej potrzeba, przecież użyszkodnikom pytających jak ich słychać raportu zdawał nie będę ;)
215m.n.p.m.
karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Post autor: karolmail »

Kolego dziękuję Ci :) Wczoraj pół dnia walczyłem z Walkerem. Tunel środkowy porozbierałem cuda na patyku, pół samochodu zdemontowałem i okazało się że w tzw. miejsce po zapalniczce/popielniczce tak duże radio nie wejdzie (chyba że by jakoś pociąć tunele od nawiewów ale tego już bym wolał nie modyfikować) i też miałem na myśli to miejsce co ty albo na końcu tunelu środkowego tylko wtedy ciężko z obsługą... A tak BTW antena w dach tylko z tyłu (bo np mój focus ma kurtyny i za FM która jest z przodu chyba nie da rady zamontować) tak miałem antenę w punto i różnica duża była na +. I jeszcze miejsce twoje mnie martwi w razie jakiegoś wypadku... A odnośnie przewodów to kostki zapalniczki nie ma zakłóceń?tak zwyczajnie się w nie wlutowałeś czy jakaś kostka itp?

Ale elaborat mi wyszedł:D
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

Ja zastanawiałem sie między tym miejscem a tunelem od strony pasażera, ale jednak pasażer wadziłby kolanem. Walker jest pare cm krótszy więc jak dopasujesz na pewno wadził nie będziesz.
215m.n.p.m.
jero

Post autor: jero »

Howling Mad pisze:Wbrew temu co czytałem i słyszałem na temat tego miejsca montażu (nawet mniejszych pudełek) nie wiem ile trzeba mieć wzrostu żeby wadzić kolanem podczas jazdy, a przy wysiadaniu/wsiadaniu też nie ma żadnych problemów. Zapomniałem właśnie dopisać że póki co majk wozi sie w drzwiach ale na pewno tam nie zostanie.

Co do widoczności, żeby zobaczyć aktualny kanał wystarczy lekko skręcić głowe i widać przez kierownice, a co więcej potrzeba, przecież użyszkodnikom pytających jak ich słychać raportu zdawał nie będę ;)
Tylko pytam bo wygląda jak by troche wystawał , a na optyku jeszcze nie widziałem montażu w tym miejscu tak pokaźnego radia.
Z majkiem żartowałem ;-)

Popróbuj jakies ładowarki tel.it do gniazda zapalniczki czy nie będą siały jak trzeba będzie je użyć,lepiej wtedy wcześniej podłączyć kabel pod AQ. To tak na przyszłość.

A jeszcze jedno: Jak tobie sie podoba i nie masz problemów z obsługą to najważniejsze.
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

jero pisze: Tylko pytam bo wygląda jak by troche wystawał , a na optyku jeszcze nie widziałem montażu w tym miejscu tak pokaźnego radia.
Z majkiem żartowałem ;-)

Popróbuj jakies ładowarki tel.it do gniazda zapalniczki czy nie będą siały jak trzeba będzie je użyć,lepiej wtedy wcześniej podłączyć kabel pod AQ. To tak na przyszłość.

A jeszcze jedno: Jak tobie sie podoba i nie masz problemów z obsługą to najważniejsze.

Myślałem żeby dać jeszcze wyżej, wtedy praktycznie by zasłoniło tą półeczke, ale póki jest ok. Radio jak radio, może kiedyś z nadmiaru gotówki ( :shock: ) zmienie na Cobre 29 LTD. :evill:

Ok, dzięki za rade.
215m.n.p.m.
karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Post autor: karolmail »

Właśnie brałem pod uwagę albo to miejsce albo tunel od strony pasażera (tak miałem w innym aucie) zobaczę co lepiej mi podpasuje ale chyba właśnie pod włącznikiem świateł lepiej mi podpasuje.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Skoro nic nie zawadza to jest git :bravo:
A nie myślałeś zamontować wieszaka na wylocie powietrza? Ktoś już pokazał ciekawy patent. Poszukaj w montażach.
Już znalazłem:
www.cb-forum.pl/topics151/instalka-w-moim-leonidasie-1p-vt18040.htm
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

DR-DM pisze:Skoro nic nie zawadza to jest git :bravo:
A nie myślałeś zamontować wieszaka na wylocie powietrza? Ktoś już pokazał ciekawy patent. Poszukaj w montażach.
Już znalazłem:
www.cb-forum.pl/topics151/instalka-w-moim-leonidasie-1p-vt18040.htm
No właśnie szukałem tego foto z tym wieszaczkiem, tylko nie wiedziałem w jakim samochodzie to jeździ :mrgreen: tylko z czego to jest zaadaptowane? xD
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Z jakiegoś klipsa/spinacza biurowego. Najlepiej zapytaj autora tego patentu.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Howling Mad pisze:No właśnie szukałem tego foto z tym wieszaczkiem, tylko nie wiedziałem w jakim samochodzie to jeździ :mrgreen: tylko z czego to jest zaadaptowane? xD
:arrow: postlink/254321.htm#254321
z czarnego klipsu do papieru (są takie czarne duże spinacze o różnych rozmiarach do papieru). Z takiego średniej wielkości wyciągnąłem uchwyt i odpowiednio wygiąłem. Ten uchwyt jest zrobiony z fajnego drutu, ładnie chromowanego i ma kształt do tego co widać na zdjęciu, więc wiele nie trzeba się narobić (najlepiej mieć takie specjalne okrągłe kombinerki do zaokrąglania drutu).
Znalazłem jeszcze jeden patent na wieszak z drutu :arrow: postlink/238517.htm#238517[/quote]
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

A więc mały UP.


Uchwyt na mikrofon powieliłem z pomysłu tomTG i znajduje sie poniżej włącznika świateł, oraz miejsce AS-100 zajęła SG-CB 1400 :mrgreen: Na następny ogień idzie jakiś dobry magnes z dłuższym przewodem.


Fotki może strzelę jak pogoda sie poprawi :-/
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

Edytować nie mogę zatem piszę co następuje :evill:

Antena SG-CB 1400 bardziej w lewym tylnym rogu dachu - niestety przewód zbyt krótki
Reflektometr krzyżowy DF2464

Z dzisiejszych prób strojenia anteny uzyskałem taki efekt:

Przed:
#1 - 1,6
#20- 1,3
#40- 1,1

po (promiennik wysunięty na max)

#1 - 1,4
#20 - 1,1
#40 - 1,0 (praktycznie zerowy wychył)

Myśle że jest ok :D, jak kupię podstawe to zobaczę jak to wyjdzie.
215m.n.p.m.
bobik

Post autor: bobik »

Zacna antena. Ja jestem ze swojej bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”