Mondeo MK3 Kombi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: bastek_m »

Pochwalę się swoją instalacją w mobilku, jeśli jest się czym chwalić. Tak oto wbiłem Legend III w swoim Mondku.
Obrazek
Dalszy plan z gruchą.
Obrazek
Na dachu antenka Titanium 800dv MAG
Obrazek
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: cassiopeia »

jakis głośnik zewnetrzny zastosowałeś :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: AntekPabianice »

Najbardziej ergonomiczne miejsce na radio. Nie wszyscy mają taką możliwość.
Ogólnie bardzo fajnie, zwłaszcza te zaślepki boczne - bardzo estetyczne.
Jak podłączyłeś zasilanie?
Głośnik zewnętrzny masz do tego?
Ni i coś z tym kablem antenowym bym zrobił, żeby nie walił po dachu w czasie jazdy, np jakieś przyssawki dał - są w sklepach akwarystycznych do termometrów.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: abarth »

dokładnie.. jak Antek pisze. ten kabel Ci bedzie uderzał i lakier niszczył. albo jakiś uchwyt relingowy i tyle ;)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: bastek_m »

Właśnie - zapominałem o fotce głośnika, jak najbardziej przy takim montażu musi być głośnik zewnętrzny (na razie zwykły za 30zł, ale już myślę o jego modyfikacji). Przykręciłem go w miejscu gdzie jest skręcona fabrycznie konsola pod kierownicą, tak przed kolanem prawej nogi, widziałem w tym miejscu zamontowane radyjka w innych mondkach. Zasilanie poprowadziłem właśnie wewnątrz tej zabudowy do dodatkowego gniazda zapalniczki przy bezpiecznikach z lewej strony kierownicy, z którego mam zasilany jednocześnie uchwyt z ładowarką do telefonu. Kabel antenowy fajnie siedzi w rynience pod relingiem, lecz faktycznie przydałoby się go jakoś złapać - przynajmniej w jednym punkcie pomiędzy relingiem a anteną, na razie nie mam pomysłu jak to zrobić. Zastanawiałem się nad uchwytem na reling ale dałem sobie spokój, tym bardziej że jest plastikiem pokryty i musiałbym robić jakąś dodatkową przeciwwagę dla anteny. Może zdecyduję się na dziurkę, musiałbym jednak antenę przesunąć do tyłu ze względu na otwierany dach.
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: abarth »

albo jakiś uchwyt klapowy :) też zdałby egzamin tylko do tego potrzeba więcej kabla i dodatkowo główkę aby fajnie poprowadzić i było schludnie i dobrze. najtaniej jednak te przyssawki jak Ci magnes odpowiada :)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: kedar1 »

skąd masz konsole z taką dużą dziurą? ;-)
przydała by mi się taka :mrgreen:
857d
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: bastek_m »

Ten model tak ma ;-) fabryczne radio w rocznikach do 2003 miało wielkość 1,8 DIN, więc zostało 0,8 na CB. Dlatego też mój wybór padł na LIII (Harry już nie wejdzie). Muszę tylko poddać go tuningowi przekazując w odpowiednie ręce, bo ewidentnie brakuje mi RFG, zastanawiam się czy w tym celu nie zrezygnować SQ. Najlepszy byłby potrójny potencjometr, bo dodatkowy z boku lub z tyłu w moim przypadku odpada. :-)

Edyta
abarth pisze:albo jakiś uchwyt klapowy :) też zdałby egzamin tylko do tego potrzeba więcej kabla i dodatkowo główkę aby fajnie poprowadzić i było schludnie i dobrze. najtaniej jednak te przyssawki jak Ci magnes odpowiada :)
Uchwyt klapowy również odpada. Magnesik jest w optymalnym miejscu, jak dojrzeję do dziurki :-P to pójdzie najwyżej bardziej na tył a z kabelkiem nie będzie już kłopotu.
Ostatnio zmieniony 2014-07-21, 12:33 przez bastek_m, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: Kasztelan »

Elegancko i praktycznie, a kabel na dachu można przymocować przyssawkami :-) http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=154&t=23084&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: bastek_m »

Fajny patent z przyssawką, tylko mogłaby być z czarnego (ciemnego vel dymionego) tworzywa :-> Gdzieś na myjni automatycznej widziałem jak pracownicy takimi ciemnymi łapali anteny do blachy dachu podczas mycia samochodów :lol:
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Mondeo MK3 Kombi

Post autor: alban »

Fajny montaż tylko antena na uchwyt, albo dziurka. Podoba mi się miejsce mikrofonu, jak go zamocowałeś?
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: bastek_m »

Alban
Obok włącznika świateł awaryjnych jest kontrolka poduszki pasażera a-la włącznik (taka zaślepka) jak tutaj w niej nie było dla mnie problemem zrobić otworki i przykręcić uchwyt, trzyma się świetnie a w razie odsprzedaży mondka wymienię plastik kontrolki.
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: rokefeler27 »

Elegancko :bravo:
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Mondeo MK3 Kombi

Post autor: alban »

bastek_m pisze:Alban
Obok włącznika świateł awaryjnych jest kontrolka poduszki pasażera a-la włącznik (taka zaślepka) jak tutaj w niej nie było dla mnie problemem zrobić otworki i przykręcić uchwyt, trzyma się świetnie a w razie odsprzedaży mondka wymienię plastik kontrolki.
Dobry pomysł, u mnie też jest taka kontrolka na konsoli, ale szklana Obrazek
Awatar użytkownika
_OsTrY_
Posty: 332
Rejestracja: 2014-07-14, 22:12
Lokalizacja: JO80PW
Kontakt:

Mondeo MK3 Kombi

Post autor: _OsTrY_ »

Super Pomysł.

bastek_m, Ja kolego nie mam takiej możliwości bo jednak mam trochę większe radio.


Ale instalacja pierwsza klasa.
QTH Lokator: JO80PW
Obrazek

https://www.facebook.com/SP6AO" onclick="window.open(this.href);return false; - Polub Moją stronę SP6AO
https://www.facebook.com/pages/SP6PYP/576487832492093" onclick="window.open(this.href);return false; Polub stronę klubu SP6PYP
http://www.qrz.com/db/SP6AO" onclick="window.open(this.href);return false;
Korzystajmy z google i opcji szukaj. Przecież nie gryzą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”