Ford Focus MkIII 2015

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

przemekm75
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-21, 18:43

Ford Focus MkIII 2015

Post autor: przemekm75 »

Mam pytanie do posiadaczy Fordów, a już w szczególności modelu MkIII z 2015
Czy ktoś przypadkiem nie zgłębił pomysłu na montaż (sensowny) w tym modelu. Przerabiałem już kilka montaż w różnych autach, ale raczej były to auta ze stajni VW i pochodnych - Caddy, Fabia II i III, gdzie zawsze jakieś ciekawe miejsce się znalazło.
Niestety na ten model nie mam idei. Nawet do tego samochodu zdradziłem mojego Walkera, na rzecz Johnny'eg III, żeby poprawić gabaryty. Jednak to nie przyniosło jakiegoś olśnienia. Mam jeden typ - jest to miejsce w zagłębieniu konsoli w okolicach hamulca ręcznego (jestem wysoki, fotel mam dość znacznie odsunięty i w sumie jest tam trochę przestrzeni gdzie radio mogłoby się wpasować), ale nie do końca przemawia ono do mnie z racji ergonomii z jednej strony, oraz faktu że to auto służbowe więc w sumie nie chciałbym zbyt afiszować się z dziurawieniem plastików. Ponadto zdarza się (rzadko bo rzadko), że ktoś korzysta z tego samochodu i może nie mieć komfortu jazdy.
Przeglądałem czeluście internetów, ale nic niestety nie odkryłem.Sugestie więc przydadzą się nie tylko mnie.
Walker ASC lub Johnny III; SIRIO AS-100
Grzessz
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-19, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Ford Focus MkIII 2015

Post autor: Grzessz »

Cześć,
auto rzeczywiście nie za ciekawe jeżeli chodzi o montaż radia. Centralna konsola znacznie się różni w zależności od wersji wyposażenia. Ja mam zamontowane radio na rzepach z boku konsoli środkowej od strony pasażera. Generalnie używam dwóch różnych modeli (Albrecht AE5800 oraz Herbert1) w zależności czy jadę sam czy z pasażerem. Przejeździłem tak już ponad 100tyś km i nie przyszedł mi do głowy lepszy montaż. Z resztą w firmie wszyscy jak mają CB to właśnie w tym miejscu. Aby polepszyć odsłuch zamontowałem głośnik zewnętrzny.
Jeśli jesteś zainteresowany to mogę jutro zrobić zdjęcia. Chociaż pewnie puryści zjadą mnie za to rozwiązanie ma ono wielką przewagę czyli nie dziurawienie plastików.
TheVoytekBear
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-20, 19:23

Re: Ford Focus MkIII 2015

Post autor: TheVoytekBear »

Wątek stary, ale aut będzie coraz więcej i poszukiwaczy też. Sam będę miał FF MK3 FL niedługo i od jakiegoś czasu rozplanowuję, jak to ogarnąć. Poczciwego Triflexa nie da się (prawdopodobnie) wsadzić w miejsce anteny fabrycznej bez jakichś większych kombinacji (nawet ilość kabelków się nie zgadza), a i ASO Forda jest mniej przychylne do modyfikacji niepisanych przez Forda (Fiat w tej kwestii był bardziej elastyczny).

Mój aktualny plan jest następujący:
1. ASO zamontuje mi gniazdo 12V w bagażniku (na to im testament Henry'ego F. pozwala :D)
2. W bagażniku (miejsce do ustalenia po sprawdzeniu przestrzeni) wyląduje CRT Mike 2.5 wspierane przez (prawdopodobnie) Presidenta Virginię w lewym rogu dachu.
3. Siedziska tylnej kanapy w fordzie się podnoszą, więc z bagażnika pod siedziskiem, a następnie pod czarną taśmą rzepową pójdzie patch cord ekranowany 3m (tu muszę jeszcze potwierdzić, że jest prosty, a nie cross) do beczki ekranowanej w podłokietniku.
Kabel 3m bo zakładam zapas na poprowadzenie, czy konieczność odłożenia radia dalej przy wyciąganiu koła dojazdowego.

Mikrofon będzie więc wpinany do gniazda znajdującego się w podłokietniku. Sam może leżeć w przegródce na kubki, którą da się w Foce zasłonić przed ciekawskimi roletą.
Stabo XM 3001 + Sirio Triflex
bziumak
Posty: 20
Rejestracja: 2012-12-07, 23:17
Lokalizacja: LBN

Re: Ford Focus MkIII 2015

Post autor: bziumak »

Cześć, odnośnie Focusa MK3 po FL z 2015 zrobiłem bardzo podobnie, w podłokietniku leży CRT MIKE, przedłużony patchcordem, samo urządzenie w bagażniku leży na takie plastikowej wytłaczance. Jest to w miarę stabilne. Oczywiście rozgałęźnik na 12V zamontwany w ASO.
Na magnesie zamiennie ML145 i florida, ale florida nie nadaje się do niczego i najpradopodobniej wyląduje na śmietniku.

Mam dwa pytania:
1. Czy ktoś przeciągał patchcord pod wykładziną do podłokietnika ? Jeśli macie jakieś wskazówki byłbym wdzięczny.
2. Czy ktoś ma pomysł na dobrą antenę , najlepiej do pół metra, helikalną ? No i sprawdzony sposób na montaż w focusie, żeby nie było problem w ASO z gwarancją?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
CRT MIKE + ML-145 President EXPORT + FLORIDA
TheVoytekBear
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-20, 19:23

Ford Focus MkIII 2015

Post autor: TheVoytekBear »

dodałem swoją prowizorkę tutaj:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 7&p=399824" onclick="window.open(this.href);return false;
Stabo XM 3001 + Sirio Triflex
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Ford Focus MkIII 2015

Post autor: Speed »

bziumak pisze:2. Czy ktoś ma pomysł na dobrą antenę , najlepiej do pół metra, helikalną ?
Solarcon 202 - 60 cm.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”