Ford Focus MK3 FL (2015) by TheVoytekBear

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

TheVoytekBear
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-20, 19:23

Ford Focus MK3 FL (2015) by TheVoytekBear

Post autor: TheVoytekBear »

Obiecałem pokazać setup po zakupie samochodu i odpowiedź w "tamtym" wątku mi przypomniała :D. Quasimodowa przeklejka z forum focusa, więc sorry za ew. urwania wątku w środku posta :) Całość prezentuje się jak poniżej:

Do montażu użyłem:
CB Radio - CRT MIKE V2.5 TUNING KONEKTOR (+ antena President VIrginia - widoczna dalej)
Obrazek
Wg. mnie jest to w tej chwili najlepsze urządzenie tego typu chociażby ze względu na opcję auto power on, której nie ma nawet analogiczne radio Presidenta. Gruszka radia jest podłączana do jednostki centralnej za pomocą gniazda RJ45, co dużo ułatwia.

Patchcord LogiLink CQ2063S CAT.6 S/FTP 3m, czarny (W uproszczeniu 3m kabla sieciowego PROSTEGO. Długość na styk.)
Złączka sieciowa adapter DIGITUS RJ 45x2 ekranowa
Obrazek
Na forum CB ludzie się skarżyli, że przy nieekranowanych kablach mają problemy z radiem.

Przeróżne taśmy rzepowe, małe trytytki.
ASO zamontowało mi w bagażniku gniazdo 12V, a raczej miało zamontować, bo... chłopaki dali z siebie 300% normy :D (na fotkach będzie widać, o co come on).

Montaż
1. Gładką stronę jednostki centralnej radia oblepiłem haczykowatą taśmą rzepową.
Obrazek

2. Patch cord przeciągnąłem pod siedziskami tylnej kanapy i podłogą bagażnika (naokoło styropianowej wytłoczki).
Obrazek

3. Od strony kabiny kabel idzie z boku tunelu środkowego do podłokietnika (przykryty czarną taśmą rzepową). Tam jest wetknięty w łączkę RJ45 (na razie luzem).
Obrazek

4. W bagażniku radio przymocowałem na lewym nadkolu (bo z lewej wożę antenę na dachu). Na początku kusiło, żeby to zrobić na samym jego szczycie, ale doszedłem do wniosku, że będzie zasłaniało lampkę. Nie chciałem go też montować bokiem, bo rzepy mogłyby puszczać na wybojach.
Obrazek

5. Antena magnesowa przyczepiana w rogu dachu na folii. Folię trzeba wymieniać co 2 miesiące bo inaczej się zwulkanizuje (miałem tak kiedyś w Grande Punto i nie polecam).
Obrazek

Jeżeli radio nie jest używane (a jeżdżąc po Krakowie komfort używania radia jest słaby ze względu na jednego debila...), to grucha w całości mieści się do podłokietnika.
Obrazek

A antenka ładnie przytula się do trójkąta we wnęce (nad tym jeszcze będę myślał).
Obrazek

Największą zaletą całego zestawu jest szybka przenoszalność (anteny się nie stroi, więc przerzucić zestaw z auta do auta można w minutę - żaden istotny przewód nie jest zablokowany) oraz fakt, że nie zabiera ani kawałka przestrzeni użytkowej bagażnika.
Obrazek



Finalnie od strony pasażera (czyli tam, gdzie są kable) wygląda to tak, jak poniżej (robiłem też inne montaże, stąd więcej kabli, pstrokaty kabel wyleci w ten weekend bo się popsuł).

Tył:
Obrazek

Obrazek

Przód
Obrazek

Obrazek
Stabo XM 3001 + Sirio Triflex
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Ford Focus MK3 FL (2015) by TheVoytekBear

Post autor: Lagunasnk16 »

Kawał roboty wykonane brawa za to :bravo:
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”