Montaż antenki w dziurce w moim Mondku.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Montaż antenki w dziurce w moim Mondku.

Post autor: Mike-Alfa »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postanowiłem założyć antenke w dziurce, ponieważ na magnesie antenka nie pracuje tak jak powinna oraz niszczy lakier. Co do uchwytów bagażnikowych też nie jestem przekonany bo po czasie wychodzi korozja i trzeba odkręcać i czyścić żeby był kontakt z masą. U mnie była szybka decyzja i postanowiłem wziąć sie do roboty :mrgreen: zamówiłem z allegro główke typu PL- następnie zarobiłem kabel h-155 wtyczkami lc-27 i uc-1 długość kabla wyszło około 6m. Kabel przeprowadziłem razem z przewodami zasilającymi tylną lampe. Wiercenie otworu trwało chwile. Najpierw wymierzyłem i zaznaczyłem miejsce montowania antenki a mój serdeczny kolega Antoni Runowo przewiercił otwór :mrgreen: założyłem główkę z antenką i przeszedłem do strojenia. Lekko wyjąłem promiennik do góry i zeszłem do 1,1 na kanale 1, na kanale 40 swr wskazówka lekko drgnie, a k-20 swr-1. Stojąc mobilkiem w Runowo zrobiłem łączność z Łobzem to jest około 13 km oraz z mobilem który wyjeżdzał z Drawska do Węgorzyna słyszalność w granicach 3-5 santiago. Musze przyznać że Alabama nie lubi magnesu, nastąpiła widoczna poprawa łączności w nadawaniu i odbiorze. Więc z czystym sumieniem polecam antenki w dziurce :mrgreen: Żona zobaczyła to troche była w szoku :mrgreen: ale dzisiaj zaczyna ze mną rozmawiać już jest ok. :mrgreen:
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Wow

Brawo kolego ;-)

Ja się nie odważę w hondzie wiercić i tylko mogę podziwiać takie instalacje :-? Nie zakładałeś podkładki wzmacniającej od spodu pod karoserię?
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
egon.
Posty: 23
Rejestracja: 2009-08-13, 09:16
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: egon. »

Ja mam w taki sam sposób zamontowanego mojego Lemma i naprawde polecam, oczywiscie dla odwaznych którym nie szkoda dachu :-D

Co do Alabamy, to kumpel ma na Astrze, z tym, ze na uchwycie (nie na magnesie) i daje rade ;-)
Alan 102 + Lemm AT-1700 zamontowana na stałe
http://pawelegon.mybrute.com/
Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Post autor: Mike-Alfa »

Właśnie nie zakładałem, ale jak założe Megawatta 4000 to będe musiał coś podłożyć, miałem Honde Accord to również miałem w dziurce alana 9-plus nad błotnikiem koło tylnej klapy z prawej strony powiem że też leciało ładnie :mrgreen:
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Mike-Alfa, aha aha aha ale jak Ty przegniesz z taką instalacją to co najwyżej obiadu nie dostaniesz :mrgreen: ja obawiam się że kasy na waciki do 2011 bym nie dostała :mrgreen: A tak poważnie to auto za rok idzie do sprzedaży (no w końcu 3 lata to już staruszek będzie :-P ) więc nie opłaca mi się grabić u obrączkowego. Po drugie jestem na etapie wprowadzenia dużego gabarytowo sprzętu do domu i żeby tego dokonać gotuję codziennie obiadki, prasuję koszule i takie tam :oops: Samo życie :oops: :oops:

Egon a gdzie Twoja instalacja w galerii?
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
egon.
Posty: 23
Rejestracja: 2009-08-13, 09:16
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: egon. »

orba pisze:Egon a gdzie Twoja instalacja w galerii?
Jakos umknął mi ten dział uwadze :lol:
Alan 102 + Lemm AT-1700 zamontowana na stałe
http://pawelegon.mybrute.com/
Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Post autor: Mike-Alfa »

Heh obiady ja gotuje bo żonka do późna w pracy jest, także jak będzie focha miała to przestane gotować :mrgreen:
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

czyli Jola ogólnie mówiąc punktujesz :mrgreen:
Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Post autor: Mike-Alfa »

Właśnie kobiety takie są :mrgreen: jak coś potrzebują to wszystko dla mężusia zrobią, a jak mężuś coś potzrebuje to już ciężka sprawa :mrgreen:
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Czuję delikatną dysproporcję w tej "walce " na forum. Ale za to miła i miła czasami jestem i jak wracam po 24-tej z klubu KF to dla obrączkowego piwo w całodobowym kupuję-a co tam paskudna, perfidna babska zagrywka ale wtedy ta godzina nie jest tak zauważalna i nawet ciężar piwa w damskiej torebce nie przeszkadza, jakoś trzeba sobie radzić :mrgreen:


ps. nie ma to jak odpoczynek na forum.....obrączkowy robi zapiekankę :mrgreen: :idea: zapewne chce jakiegoś gajeta sobie kupić :evil:
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Post autor: Mike-Alfa »

Obrączkowy niech sobie kupuje gajeta, a ty wierć otwór w dachu :mrgreen: :-P
BAZA: President Jackson II + Almas Grun 5/8

MOBIL: Ford Mondeo Kombi + Yosan Turbo JM-3031M + Alabama w dziurce.

MOBIL SŁUŻBOWY: Lublin 3 Intrall + alan 48 plus multi + mik. nm-531 + at71.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Bardzo ładnie pogratulować.
Dał byś jeszcze jakieś zdjęcie całości auta z antena - nie wspominając o radiu w środku ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Mike-Alfa
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-06, 09:37
Lokalizacja: Cerkwica nad Morzem

Post autor: Mike-Alfa »

ok. dzisiaj wkleje, jeszcze mam lekkie zakłócenia chyba od pompy paliwowej, jak przekręce zapłon to słysze w radiu jak się pompa załacza, a jak odpale silnik to słychać cały czas. Wskaźnik santiago pokazuje czasami na 1s tych zakłóceń tylko na rozkręconym sq słychać, a radyjko jest alan 48plus multi.

[ Dodano: 2009-08-25, 08:15 ]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę bardzo :mrgreen:
edek
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-04, 21:18

Post autor: edek »

Kolego mike-alfa mógłbyś zdradzić jak zasilane jest twoje radyjko?? Czy bezpośrednio z aku czy moze znalazłeś jakieś inne rozwiązanie??? Mam taki sam mobil i właśnie sie zastanawiam jak to rozwiązać bo nie chce wtyku do zapalniczki.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

edek, nie chce mówić za Mike'a :) ale chyba są dwa wyjścia aku. albo zapalniczka jak nie jedno to znaczy że drugie :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”