Honda Concerto

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Honda Concerto

Post autor: krzysiekpian »

A więc tak, przyszły ciepłe dni więc można było pomajstrować przy autku. W czwartek 15.03.2012 wylicytowałem na allegro performera 5000, za bardzooo atrakcyjną cenę. :mrgreen: Używany z 2-3 razy. Zastanawiałem się nad magnesem lecz, zdecydowałem się na zrobienie dziurki. :-) To jest jak choroba, która wnika w nas głebiej i głebiej. Na początku obawy, że coś będzie nie tak, że się nie uda, lecz po przemyśleniu wszystkiego, trzeba było wziąść się do dzieła. Miejsce może nie przez wszystkich polecane, lecz na dachu nie dało rady, szyberdach i bardzo giętka blacha. A więc wczoraj rozebrałem w klapie bagażnika, osłonę od środka aby zobaczyć jakie są realne szanse na wywiercenie otworku. :-? A tam ku mojemu zdziwieniu, w miejscu w którym obrałem do wiercenia, wzmocnienie oryginalne. :-D I po paru minutach ukazała się dziurka. :-D

Obrazek

Następnie już było:

Obrazek
> > >
Obrazek
> > >
Obrazek
> > >
Antena zamontowana, więc teraz czas na radio. Na początku chciałem zamontować je w tunelu środkowym, przy ręcznym, lecz za każdym razem, radio by przeszkadzało w zaciąganiu jego. Montaż przy nogach pasażera?? Radio całe na widoku, lecz pełna możliwość ustawiania go.
I tu narodził się pomysł nad umiejscowieniem go w miejscu pod radiem cd. :-D
Obrazek

Więc do dzieła, demotaż osłony nawiewów i radia, potem mogłem spokojnie wyjąc pułkę w której wyrzuciłem popielniczkę i gniazdo zapalniczki. Po paru miniutach przerabiania, (trochę było trzeba wyciąć), przypasowywania radia i skręceniu wszystkiego aby nie latało. Można było zabierać się do składania wszystkiego do kupy. :-D
Przed montażem go na stałe, sprawdzenie SWR anteny, czy wszystko ładnie gra. I w końcowym efekcie wygląda to tak:

Obrazek
> > >
Obrazek

W końcu jestem bardzo zadowolony, z mojej decyzji i sprzętu. Na razie polatamy na Pan 40, lecz nie powiedziane, że jest on już na stałe. :-D
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Fully professional,tylko powiedz jak przeprowadziles kabel antenowy.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Kabel antenowy poszedł pod listwą przy szybie, potem przejście za fotel i dalej pod tapicerką prawym progiem, zdala od elektryki prowadzonej przez fabrykę. :-D
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

bardzo ładna instalacja, można pogratulować
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 191
Rejestracja: 2011-12-21, 20:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Post autor: Jantar »

Bardzo ładnie wstawione radio, fajnie wygląda taka antena w tym miejscu. Napisz, czy dobrze się sprawuje w klapie. Taka informacja na pewno się przyda niejednej osobie. ;-)
Mobil: Yosan PRO-120 Konektor + WA-27/AT-1200 + Densei EC-2002 Konektor + Nokia HFS-9
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

sebek1507 pisze:Napisz, czy dobrze się sprawuje w klapie. Taka informacja na pewno się przyda niejednej osobie. ;-)
A więc, masa była, lecz dla swojego lepszego samopuczucia, połączyłem jeszcze klape z nadwoziem dodatkowym kabelkiem. A co do osiągów, to dziś w drodze do pracy, rozmawiałem z kilkoma osobami oddalonymi ode mnie o 10-15km. :-D Sądze że ta antena potrafi lepiej. :-D
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Bardzo fajne miejsce na radyjko ;-)
Montaż anteny mi nie odpowiada,ale jak kto woli :-)
Antena nie przeszkadza przy otwieraniu bagażnika ? :-/
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Nie, czemu miała by przeszkadzać. Otwiera się normalnie
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 191
Rejestracja: 2011-12-21, 20:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Post autor: Jantar »

A więc, masa była, lecz dla swojego lepszego samopuczucia, połączyłem jeszcze klape z nadwoziem dodatkowym kabelkiem. A co do osiągów, to dziś w drodze do pracy, rozmawiałem z kilkoma osobami oddalonymi ode mnie o 10-15km. :-D Sądze że ta antena potrafi lepiej. :-D
No to fajnie, gratulacje za udane wiercenie i montaż :) Naprawdę wpada w oko ;-)
Mobil: Yosan PRO-120 Konektor + WA-27/AT-1200 + Densei EC-2002 Konektor + Nokia HFS-9
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Bardzo ładnie :-) Pan super wygląda w tym miejscu i widzę że w fajnym stanie jest ;-)
Antena, szkoda że nie w dachu + kawał wzmocnienia, ale też duży plus za dziurkę :-D
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Mam pytanie. Czy jak mam Performera 5000, to mogę zamontować na jego główkę (cewkę), Performera 600 :?:
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
master
Posty: 36
Rejestracja: 2011-11-29, 17:59
Lokalizacja: ostróda

Post autor: master »

bardzo fajna instalacja radio pod ręka ale antene bym dał na dach i dołozył wzmocnienie to by nie pracowała ale jest ok :-)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

krzysiekpian, może być problem.

13733.htm
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Temat był poruszany co do anten serii Turbo. Pomiary dokonane przez kolegę serwisanta z Konektora wykazały że dolna cewka z serii Turbo parametrami jest taka sama, tzn do dolnej cewki od Turbo 1000 można przykręcić Trurbo 2000, a nawet T5000. Myślę że w przypadku performera jest tak samo.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

W przypadku serii Performer jest to samo.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”