Honda Civic VI 5d

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mefisciak
Posty: 15
Rejestracja: 2011-08-21, 11:34
Lokalizacja: CK

Honda Civic VI 5d

Post autor: Mefisciak »

Witam. Nie znalazłem takiego sposobu montażu radia w tej wersji Civica a może komuś przypadnie on do gustu. Johnny znalazł się w miejscu po małym schowku, początkowo był na konsoli środkowej od strony kierowcy ale trochę przeszkadzał. Teraz jest jak dla mnie idealnie. Jeśli chodzi o antenę jest to Sirio ML-145 na magnesie, rezerwowo Wilson Little Wil. Dodam że jest to mój pierwszy sprzęt CB, którego używam od mniej więcej miesiąca ;-)

SWR anten:
ML'ka 1.1 - 1.1 - 1.3
Wilson 1.6 - 1.3 - 1.9
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

eh....jedno z pierwszych moich zabawek - Johnny I :-P Chwycisz bakcyla to będzie troszkę inaczej sprzęcik wyglądał ;)
Zasilanie z aku ?
Mefisciak
Posty: 15
Rejestracja: 2011-08-21, 11:34
Lokalizacja: CK

Post autor: Mefisciak »

To co mam póki co spełnia moje wymagania ale pewnie będzie jak piszesz ;-)
Zapomniałem napisać.. Zasilanie z akumulatora, kabel antenowy leci z radia do konsoli środkowej i dalej do tyłu.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

No fajny montaż - Johnny I to dość dobry sprzęt dla początkujących. Miło wspominam przygodę z nim.
Jak Ci się zestroiła antena ?
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Bardzo fajne miejsce na radio. Gratki :bravo:
Na jednym zdjęciu widzę, że masz skręconego SQ. Bardziej operuj RF Gain niż SQ, będziesz miał wtedy mniej wyciętych pożądanych sygnałów.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Montaż radia nie w moim guście, ale każdy ma inny gust :mrgreen: Gruszkę bym dał jakoś wyżej, o ile jest gdzie, żeby ten kabel mikrofonowy tak nie wisiał i nie przeszkadzał przy wysiadaniu i byłoby cacy ;-) Pierwszy zestaw niczego sobie :-)
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

[b]Pawel2113[/b] pisze: Jak Ci się zestroiła antena ?
[b]Mefisciak[/b] pisze: SWR anten:
ML'ka 1.1 - 1.1 - 1.3
Wilson 1.6 - 1.3 - 1.9
A w temacie
Fajny montaż i radio z podstsawowych bardzo dobre.
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Mefisciak
Posty: 15
Rejestracja: 2011-08-21, 11:34
Lokalizacja: CK

Post autor: Mefisciak »

Pawel2113 pisze:Jak Ci się zestroiła antena ?
Jest wszystko podane w temacie.
DR-DM pisze:Na jednym zdjęciu widzę, że masz skręconego SQ. Bardziej operuj RF Gain niż SQ, będziesz miał wtedy mniej wyciętych pożądanych sygnałów.
Będę miał to na uwadze ;-) Chciaż SQ musi być troszkę skręcone bo jednak radyjko mi delikatnie szumi
jmaniek pisze:Montaż radia nie w moim guście, ale każdy ma inny gust :mrgreen: Gruszkę bym dał jakoś wyżej, o ile jest gdzie, żeby ten kabel mikrofonowy tak nie wisiał i nie przeszkadzał przy wysiadaniu i byłoby cacy ;-) Pierwszy zestaw niczego sobie :-)
Majać ten samochód nie ma za dużego pola manewru jeśli chodzi o montaż radia - pozostaje jeszcze konsola środkowa i miejsce po popielniczce. Konsola się nie sprawdziła a z popielniczką było by za dużo roboty. Mikrofonu niestety wyżej już nie dam, a kabel nie przeszkadza. Przy wsiadaniu nawet nie zwracam na niego uwagi ;-)

Dzięki za wszystkie opinie ;-)
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Mi w tym miejscu by przeszkadzało radio :-/ , ale jak kto woli :-)
Znajomy ma w tym miejscu właśnie zamontowane radio a mikrofon wisi na gumce po zawieszce zapachowej na górnej rączce :mrgreen: :-> auto(Kangoo II)
Już nie wspomnę że mikrofon przy większych wstrząsach uderza o szybę :mrgreen:
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

PiotrekCBF pisze:Już nie wspomnę że mikrofon przy większych wstrząsach uderza o szybę :mrgreen:
Gdzie na naszych drogach nie trudno o wstrząsy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”