Hyundai Sonata 2006 [glx? gls?]

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

:-?
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

Wilsona 5000 ma /miał Piter1303, a ta długa z klapy to pewnie kolega na ryby jeździ i to wędka jest :mrgreen:
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Wow :!: Texas przy tej ćwiartce wyglądałby jak Missouri przy ML'ce :mrgreen:
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

ok. szybka odpowiedz, w sklepie zostaly jeszcze tylko dwie , kosztuje $20 /szt.
tu jest link :
http://www.radioshack.com/product/index ... Id=2102428


W sumie mozna zlozyc zamowienie zeby mi przyslali z 10szt. wtedy przesle to dalej do PL przez Polamer ... nie wiem jakie beda koszta przesylki ale wiem ze bedzie szlo dosc dlugo :( moze nawet do 3m-cy.
Po sprawdzeniu analizerem do anten , okazalo sie ze antena jest zestrojona na 10m. moja byla na okolo 28MHz czy nawet 29MHz. takze potrzebowalem jeszcze ją wydłuzyc okolo 12" , suma 114inch ... obecnie brak czasu, potem umieszcze inne fotki ...

Padlo pytanie jak sie sprawuje moje auto - wrecz fenomenalnie :) jedna naprawa jak dotąd - z mojej winy, bo ciskalem w gas i musialem wymienic kolo co napedza pasek do alternatora , pompy wod. itd... poza tym , nic ! pierdoly jak pekniecie zaslonek slonecznych , itd. nie biore pod uwage, bo to nie sa mechaniczne usterki ;-)

Zawitam tu jeszcze niebawem, a antenki niedrogie , i jak narazie na nia nie narzekam ...

Planuje wsadzic ją w dziurę na klapie bagaznika , ale chyba wroce do Wilsona5000 na dachu na magnesie.. ;/ jeszcze nie wiem . narazie bujam sie z tą długą...

Obrazek

tu widac jak sie troche przedluzyla ta antennka . P.S. strasznie nia buja ... ale jest spoko :) powiedzialem bym ze moze lepsza od SIRIO GPE-27 ktora ostatnio zainstalowalem w warsztacie , co prawda dziala dobrze , ale odnosze wrazenie ze ta na aucie zbiera lepiej :) albo moze to za sprawa innych radii, w aucie SS158EDX, w warsztacie cobra 29LTD ;/
odezwe sie niebawem ;-)

POZDRAWIAM !
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

hehe spoko antenka mobilowa lepsza od bazówki, yhh można pozazdrościć w Polsce najdłuższe dostepne antenki - do 2m.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7782
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jestem tylko ciekaw czy te długaśkie amerykańskie anteny są sprawniejsze od europejskich 200cm :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

ciekawe - można postawić tezę "rozmiar to nie wszystko" - ale z testami będzie lipa ... antenki w Polsce wręcz unikaty
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Witam ponownie po krotkiej przerwie , a na poczatek kolejnej "historyjki" powiem ze dokladniejszych testow nie robilem gdyz nadal czekam na "pilot" do sterowania zasilaniem z bagaznika ... nie bardzo mi sie chce wysiadac z auta na światlach zeby przelaczyc ustawienia we wzmacniaczu :( ale juz niebawem mam dostac nastepny wzmacniacz z podlaczonym juz pilotem :) tak wiec pod siedzeniem albo gdzies indziej podlacze sobie przelaczniki to bede mogl wiecej sie pobawic - dotychczasowo udalo mi sie wywolac lokalna baze - kotrej niestety nie slyszalem - juz tlumacze o co chodzi :
odlapilem auto - wszedlem na "swoja czest." no i zaczalem krzyczec, po chwili dzwoni tel. [kolega] z pytaniem czemu sie nie odzywam jak on odpowiada :-( poprostu go nie slyszalem/ :P moze tez kwestia sporych szumow owego dnia :?: jakkolwiek - wniosek taki ze 700Watt w aucie robi lepiej niz 100Watt na bazie / ALE - jak gadalem z kolega -mobile -mobile , powiedzial mi ze zjechalem z czestotliwosci , podejrzewam ze wina wzmacniacza, albo za blisko siebie juz bylismy... tak wiec przeszlismy na inne radia...
Tak wiec temat CB RADIA w aucie zostal wyczerpany - wycisnąłem z niego wszystkie soki, jakbym chcial wiecej to musialbym inwestowac w przerabianie zasialiania itd... co sobie odpuszcze- zamista pompowac kasiore w nastepne "1kW" wpompuje troche kasiory w swoja baze :)
tymczasem pozdrawiam ....

[ Dodano: 2012-03-26, 05:40 ]
Michas pisze:
jaroce80 pisze:Co to za antena na klapie ? taka długa wygląda mi na 1/2 fali :mrgreen:
Przecież opisane jest, "102" stainless steel, full-size, ¼-wave CB whip antenna"..
tak wlasciwie po podlaczeniu tej anteny do analizera okazalo sie ze antena byla zestrojona gdzies na 10metrach ... 28.xxx ? nie pamietam juz ... dlatego zostala przedluzona troszeczke zeby "znizyc sie do poziomu cb" ---> antena sama w sobie nie ma zadnej regulacji dlugosci itp. tak wiec trzeba z nią kombinować... jakkolwiek - byćmoże niedługo zastąpię ją wilsonem a na jej miejsce trafi inna antenna/ lub inna "przedluzka" [sprężyna] na inne pasma... zobaczymy z czasem = pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

:-) wkońcu zdecydowałem sie na wiercenie dziury...
Jak to sie zestroiło ? powiem tak jak słyszę od ludzi : "poniżej 2 jest git"
a faktycznie 1.0 / 1.1 na CB ale chce podciągnąć 1.0 do 27.555 wtedy bede miał 2.0 przy 28.300 - początek 10m ;-) To co chce mieć ;) wtedy 1kanał cb bedzie też mieć około 2.0 SWR;-)

:-D

Obrazek

Obrazek

Czemu nie na dachu ? - Bo antena i tak jest dość długa żeby zaczepiać niskie gałęzie ?
czemu od strony pasażera ? - bo tam było wgniecenie - w razie pomyłki w sztuce wiertniczej, glacha nadawała się do wymainy/narpawy...
Czemu taki gruby przewód antenowy ? [przecież ciężko go ułożyć...]
- trzymam extra baterie i wzmacniacz w bagażniku , więc nie musi byc długi ani "do układania" lub ukrywania...
narazie tyle z fotek... niebawem dogram conieco :-)
musze jeszcze gdzies ulokować kenia TM-D700 - antenka juz stoi po drugiej stronie na klapie ;-) wszystko podłączone, tylko radio leży pod fotelem... No i nie mam anrazie czasu jezdzic tym autem wiec zbiera rdze na ulicy ;-(
Oooo - na zdjęciach nie widać ale dołączoną mam jeszcze sprężynkę i quick disconnect. na innych zdjęciach będą widoczne... te zdjęcia zrobilem podczas instalacji, a mam tak że jak coś robie to robie to co zacząłem robić... o zdjęciach pomyślałem troche późno... praktycznie po sprawie...
tymczasem... Jakies uwagi podpowiedzi - mile widziane .
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Zrobiłem jeszcze pare fotek wieczorem, ale musze zrobić jeszcze w ciągu dnia ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Hasan-Łódź pisze:Jestem tylko ciekaw czy te długaśkie amerykańskie anteny są sprawniejsze od europejskich 200cm :)


sprawniejsze ? a jak to się sprawdza ?
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Koszt identycznego zestawu antenowego (promiennik, sprężyna i uchwyt) z shippingiem do Polski ile by mniej więcej wyniósł?
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

Killer pisze:Koszt identycznego zestawu antenowego (promiennik, sprężyna i uchwyt) z shippingiem do Polski ile by mniej więcej wyniósł?
podbijam 8-) ale wydaje mi sie ze shipping z 30$ spokojnie...

a antena na prawdę wygląda imponująco
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

I ja też byłbym zainteresowany zestawem. :-D
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
bobik

Post autor: bobik »

Fajnie to wyglada.
Zablokowany

Wróć do „Hyundai”