Nowa polityka ostrzeżeń - posty na forum oraz shoutbox

Na tym forum, nowe tematy może zacząć tylko moderator

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Gonzo

Post autor: Gonzo »

Wszystko ładnie pięknie zgadzam się z karaniem przegięcia w przepychankach słownych bo to nic nie wnosi, ale co z tymi którzy przychodzą na forum i od razu zakładają nowy temat, bo mają "duży problem"? Nie twierdzę, że trzeba ich znieważać, że są głupi, bo zaczynają przygodę z CB i są nowi na forum, ale czy nie można użyć opcji szukaj? Przejrzeć forum? Odpowiedzi jest od groma... a nie że pojawia się setny temat - jaką antenkę wybrać do mobilka, bo o dróżkę będę pytać... Błagam. Nie pozostaje nic innego jak się pośmiać, bo skoro zwykłe upominanie żółtodziobów, żeby przejrzeli starsze tematy, nie skutkuje niczym, bo zaraz stwierdzą, że nic nie znaleźli no to co pozostaje? Naprawdę chyba się pośmiać. Pośmiać, ale nie obrażać/wyzywać/itp.

Pozdrawiam.
master2991

Post autor: master2991 »

Tylko na forum tyle śmieci w postaci przekomarzań na temat tego co lepsze, wniosków, podsumowań że się ludziom nie dziwie że im się nie chce czytać jak temat ma 15 stron i żeby zrozumieć trzeba wszystko czytać. Po prostu kasujcie stare i piszcie nowe, po to jest forum żeby zadawać pytania i żeby mądrzy znający się na rzeczy odpowiadali, nie trzeba od razu gnoić to nie KF tu egzaminu zdawać nie trzeba.
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Tylko, że kolejny temat o to samo będzie skutkował sporą ilością OT tak jak poprzedni, bo tym którzy mają coś do powiedzenia w temacie najzwyczajniej ręce opadają jak mają pisać to samo któryś raz i wolą rzucić ironią albo coś. A suma summarum temat poleci do kosza... Ja nie przeczę, forum jest do dyskutowania, ale jeśli już to nie zakładać nowego tematu tylko pisać w istniejącym. Jak ktoś ma wątpliwość OK niech pyta, ale jeśli jest temat do tego przeznaczony to tam, bo bez sensu jest tworzyć kolejne tematy... potem to się właśnie robi bajzel jak nowy przyjdzie przejrzeć podfora i zobaczy tysiąc tematów o jednej antenie czy radiu...
master2991

Post autor: master2991 »

Ale każdy chce założyć swój, własny, żeby wejść przeczytać i sobie pójść...
A nie siedzieć czytać dowiadywać się. Wiem to jest straszne, takie iście na łatwiznę. Ale z punktu widzenia studenta bardzo popularne, też wole streszczenie od tomu który ma 300 stron
Gonzo

Post autor: Gonzo »

No właśnie, założyć swój i sobie pójść... tak oto kończy się cała przygoda użytkownika żółtodzioba z tym forum... rejestracja, po 2 minutach temat co wybrać do pytania o drogę, zaraz sztab ekspertów niech podejmie za niego decyzje i znika z forum na zawsze. No chyba, że mu SWR będzie skakał to wróci... To przykre.
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

Zamiast się śmiać i szydzić możecie podać link do odpowiedniego tematu, albo nie odpowiadać w temacie. Proste.
master2991

Post autor: master2991 »

Zgadzam się :) Będę praktykował, podawał bo co mi szkodzi, bluzgów nie lubię :)
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Gonzo, musisz jednak zwrócić uwagę na to że te tematy zakładane przez nowych mają swoje odbicie w późniejszych poszukiwaniach konkretnej informacji przeszukując google. Jeżeli szukasz czegoś w google to wpisujesz frazy po czym te frazy sprawiają że przeszukiwane są fora i tylko duża ilość tematów na forum sprawia że odnajdujesz info jakiego szukasz. Jeżeli tak przeszkadza ci ze kolejny zółty zakłada temat który istnieje to podeślij takiemu link z tym tematem a nie róbcie z człowieka idioty. Przeglądam to forum i na prawdę kiedy tu zaczynałem było całkiem inne podejście do nowych.
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

ja jak zaczynałem to paru się zemnie podśmiewało ;-) ;-)

ale mam pamięć jak słoń :!: :!: pamiętam ich i przyjdzie czas że odpokutują za to . :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
master2991

Post autor: master2991 »

"Mnie tam nic nie dziwi mnie tam nic nie szkodzi bo mnie to wszystko jedno co mnie to obchodzi"
Może tak należy sobie powiedzieć jak zobaczymy po raz tysięczny ten sam post ? Może po prostu przesłać linka do tematu, albo dać szansę innym na zarobienie "pomógł" ?
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Zamiast się śmiać i szydzić możecie podać link do odpowiedniego tematu, albo nie odpowiadać w temacie. Proste.
BRAWO to nie trudniejsze od kazania szukać. łatwiej fachowcowi podać link niż napisać: szukaj, szukaj.:)

to tak pół żartem pół serio.
A tak na poważnie to jak ktoś założy już ten temat, można odpowiedzieć, podać link i wrzucić po czasie w kosz.
Są ludzie od porządku na forum.
Nawet sam delikwent jak uzyska odp. zapewne napisze: dzięki wam wielkie, o to mi chodziło.
i wątek leci do kosza.
Inni użytkownicy (bardziej kumaci) sobie sami znajdą rzeczy które ich interesują.
Najważniejsze jest to by korzystanie z forum przynosiło zamierzone skutki, i dawało przyjemność szukającym pomocy jak i tym co jej udzielają.
Jeśli ktoś się złości że zadają mu pytania być może pomylił "stanowiska"
hołbi bjókanon
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-25, 22:44
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: hołbi bjókanon »

Sam jestem " Żółty", mimo to nie wyobrażam sobie, że rejestruję się na forum bo muszę sobie kupić antymiśka, nie wiem może starej mentalnej daty jestem, jednak gdyby nie tematy żółtych nikt wpisując w google - jaki zestaw do 300 zł :mrgreen: , to myślę, że nikt by forum nie znalazł. Googlając trafiłem na forum i dlatego w pełni popieram przytoczoną poniżej odpowiedź. Uważam także, że najlepszym sposobem na odpowiedź w setnym takim samym temacie jest właśnie wklejanie linków, dodaj iskierkę i zmuś do wysiłku od samego będzie zależało ile z tego wyciągnie, dzięki temu na forum zostaną ludzie którzy chcą tu zaglądać.

JAROCE pisze:Gonzo, musisz jednak zwrócić uwagę na to że te tematy zakładane przez nowych mają swoje odbicie w późniejszych poszukiwaniach konkretnej informacji przeszukując google. Jeżeli szukasz czegoś w google to wpisujesz frazy po czym te frazy sprawiają że przeszukiwane są fora i tylko duża ilość tematów na forum sprawia że odnajdujesz info jakiego szukasz. Jeżeli tak przeszkadza ci ze kolejny zółty zakłada temat który istnieje to podeślij takiemu link z tym tematem a nie róbcie z człowieka idioty. Przeglądam to forum i na prawdę kiedy tu zaczynałem było całkiem inne podejście do nowych.
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

Ja nie rozumiem po co te złośliwości pod adresem nowych osób zakładających jakiś temat. Dla mnie logiczne jest, ze jeśli nie mam nic do powiedzenia bądź nie chce mi się pisać kolejny raz tego samego to po prostu zamykam zakładkę i nie odpisuje. Po co robić z człowieka idiotę skoro nie mamy mu zamiaru pomóc. Forum jest od tego zeby pomagać. Bierzmy pod uwagę, że są tez osoby starszej daty nie ogarniające nawet dobrze Google, a co dopiero forumowej szukajki (są, są - znam takie osobiście) i nie sądzę żeby to był powód do odbierania mu prawa do założenia nawet najbardziej błahego tematu. Komu się nie chce niech milczy - w końcu znajdzie się ktoś życzliwy kto odpowie bo po to zarejestrował się na forum żeby pomóc. Nie wiem co to za dziwne stopniowanie ludzi według zasobów ich wiedzy. Od razu widać, że jeśli ktoś w tematyce CB nie wie nic to jest przez niektórych traktowany jak idiota. Zamiast pomóc mu i dodatkowo nakierować go, pokazać, że społeczność CB to życzliwi sobie i pomocni ludzie pokazuje mu się raczej chamstwo przypominające to panujące na kanale #19. A potem wielkie zdziwienie, że mamy chamstwo w eterze. Nie mówię, że to jedyny powód ale przykład idzie z góry. Poza tym wypowiadam się na wielu forach ( z reguły związanych z inna tematyka bo wiedzą na tematy CB nie grzeszę szczególnie, na jednym z forów jestem moderatorem i nie dość, ze nigdy w życiu przez całe lata nie zdarzyło mi się nawet delikatnie obrazić nikogo kto zadaje najgłupsze nawet pytania to jeszcze nigdy nie przyzwoliłem na obrażanie innych. Dlatego podsumowując: Hassan gratuluje takiego posunięcia bo ja i inne nowe osoby baliśmy się nawet napisać coś w tematach i na SB żeby nie zostać zrównanym z ziemią! Pozdrawiam i dziękuję za wytrwałość przy czytaniu tego długiego elaboratu!
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
bobik

Post autor: bobik »

Ilez lez goryczy wylalo sie tutaj... istny ocean.
Owszem czasami zdarzaly sie przegiecia i leniwiec jeden z drugim zostal odeslany do wyszukiwarki ale nigdy obrazany.

Nie padlo w tym topicu nic w kierunku grupy CS ale mniemam, ze wiele zali wlasnie do tychze ludzikow macie. CS rowna z ziemia nie nubka, ktory dopiero zaczyna. CS sprowadza do parteru krnabrnego wszechwiedzacego, ktory pepla od rzeczy i na sile chce zmusic do swoich idiotycznych racji reszte uzyszkodnikow.

A opisane wyzej przez was slodziutkie metody docierania do kolejnych zoltodziobow sa jak najbardziej ok. Dopoki zoltodziob podaza we wlasciwym kierunku i nie stwarza okazji do szyderstw.
Za ludzi, ktorzy bardzo chca lecz nie potrafia, grupa CS nie bierze odpowiedzialnosci. Widac wielu wesolkow-podrostkow, ktorzy nie do konca rozumieja w jaki sposob i kogo delikatnie skarcic, stad zaczynaja w niemal wulgarny sposob drwic z ludzi. Pod tym zarowno ja, jak i pewnikiem reszta moich bialych znaczkiem kolegow, sie nie podpisuje.
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Nie czuję się całkiem "zielony" w tematyce CB.
Wiem, że niektórzy mają zdecydowanie większą wiedzę ode mnie.
Wiem także, że niektórzy mniejszą, zwłaszcza gdy mowa o przerzuconych przez swoje ręce radiach, mikrofonach, antenach, dopałkach itp.

Problem polega na tym, że nie taki całkiem zielony zacząłem aktywniej udzielać się na forum. Konto miałem już od pewnego czasu.
W krótkim czasie wymoderowano mi dwa posty z komentarzami:
1. Post nie na temat - kiedy był jak najbardziej na temat
2. Mało inteligentny post - w momencie gdy był jak najbardziej inteligentny.
W mojej opinii osoba/osoby moderujące te posty wykazały się brakiem wiedzy i szacunku.
I nie dlatego, że zmoderowały Moje posty.
Moderacja pogrążyła się uzasadniając w taki sposób swoją decyzję.

Dodatkowym problemem jest ranga CS z wydzielonym podforum, na którym boję się nawet myśleć co się dzieje.
No i "Loża Szyderców..."

Mi, niekoniecznie świeżakowi w tematyce, ale świeżakowi na forum było mało przyjemnie gdy właściwie na początku swojej przygody z forum musiałem się prężyć i każdym swoim postem udowadniać, że taki całkiem "debil" nie jestem, i nie tak od razu można mi "pojechać".

Niedoświadczeni w tematyce mają tu przerąbane. Obserwuję to codziennie.
Przemek, fajnie, że zaczęliście czyścić atmosferę.
Zablokowany

Wróć do „Newsy”